شهرستان بهار

کاندیداها در حباب فکری گروههای تلگرامی انتخاباتی گرفتار نشوند

شناسه خبر: ۹۲۲۶
کاندیداها در حباب فکری گروههای تلگرامی انتخاباتی گرفتار نشوند

این روزها شاهد افزایش گروههای تلگرامی انتخاباتی از سوی هواداران کاندیداهای نمایندگی مجلس هستیم و این گروهها به عنوان یکی از راههای تبلیغی افراد در فضای مجازی تبدیل شده است.

به گزارش نشاط شهر، گروههای تلگرامی انتخاباتی شیوه جدید تبلیغات در فضای مجازی محسوب می شود، اما آیا این گروهها قابل اعتمادند؟

آیا گروههای تلگرامی انتخاباتی را که این روزها در حال ایجاد و عضوگیری هستند دنبال می کنید؟

طبق نظرسنجی که در یکی از کانالهای خبری شهر بهار انجام شد از بین ۶۹۰ رای ۷۸ درصد پاسخ خیر به این سوال داده و تنها ۲۲ درصد اعلام کردند که این گروههای تلگرامی را دنبال می کنند.

درست نمی توان گفت که اپیدمی ایجاد گروه در فضای مجازی در دوره های انتخابات از چه زمان آغاز شد، اما آنچه که مسلم است این است که روش و شیوه استفاده مردم ما از فضای مجازی و شبکه های مجازی دائما در حال تغییر است و هر بار مردم ما به سمت ذائقه ای خاص متمایل می شوند.

ایجاد گروه تلگرامی با چندین هزار ممبر شاید سالها پیش در رای مردم موثر بود اما این روزها که ذائقه مردم عوض شده این روش روشی ناکارآمد جلوه می کند و گویا مردم به گروههایی تمایل دارند که بی طرفانه تشکیل شده باشد.

ما مردم باهوشی داریم و نمی توان این مردم را به بازی گرفت. وقتی که دائما گروههای مختلف قارچ گونه دراین روزها رشد می کنند چیزی جز شائبه انتخاباتی ندارند.

جالب است که گاهی شاهد پیشنهادهای میلیونی برای ایجاد و مدیریت این گونه گروهها از سوی کاندیداها هستیم و این نشان می دهد

یکی از بزرگترین ایرادات کار گروه های تلگرامی انتخاباتی ایجاد حباب فکری برای اعضای آن است، به طوریکه تنها طرفداران همان کاندید آن گروه را دنبال می کنند و با افزایش ممبرها تا چند هرار نفر این تصور بر آنها حاکم می شود که به همان تعداد رای داشته و به خود غره شده و در نهایت بازنده رقابت خواهند شد.

داوطلبینی که قصد شرکت و حضور در فضای مجازی را دارند باید بدانند که بهترین روش برای بهره برداری از این فضا علی الخصوص تلگرام استفاده از بستر کانالها و گروههایی با قدمت چند ساله فعالیت است، چرا که این کانالها و گروهها طی چند سال توانسته اند مقبولیت نسبی در بین مردم کسب کنند و مخاطبین خود را به طور ثابت پیدا کرده اند./ک

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر