شهرستان بهار

مبارزه و درمان بیماریهای بین انسان و حیوان هزینه های هنگفتی بر کشور تحمیل می کند

شناسه خبر: ۹۳
مبارزه و درمان بیماریهای بین انسان و حیوان هزینه های هنگفتی بر کشور تحمیل می کند

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر: مدیر شبکه بهداشت و درمان بهار گفت: پیشگیری، مبارزه و درمان بیماریهای بین انسان و حیوان سالیانه هزینه های هنگفتی را بر کشور تحمیل می کند. به گزارش خبرنگار مهر،

IMG09271739

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر: مدیر شبکه بهداشت و درمان بهار گفت: پیشگیری، مبارزه و درمان بیماریهای بین انسان و حیوان سالیانه هزینه های هنگفتی را بر کشور تحمیل می کند. به گزارش خبرنگار مهر، آرش مفرح ذات پیش از ظهر پنجشنبه در همایش بیماریهای مشترک بین انسان و حیوان که با حضور مسئولان شهرستانی در سالن کانون میعاد شهر بهار برگزار شد، اظهار داشت: همکاری دقیق بین بخشی از اهداف برگزاری همایش بیماریهای مشترک میان انسان و حیوان است.

مفرح ذات در این همایش گفت: نقش دستگاه های مختلف و لزوم هماهنگی بین بخشی آنها در امر کنترل بیماری مشترک بین انسان و دام موثر است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین آمار حیوان گزیدگی در شهرستان مربوط به سگ های صاحب دار بوده است عنوان کرد: نگهداری سگ و در برخی موارد گربه و تماس مستقیم با این حیوانات، بدون تردید خطراتی را هم برای افرادی که به ‌طور مستقیم با این حیوانات تماس دارند و هم برای سایر افراد جامعه به‌دنبال خواهد داشت.

مفرح ذات افزود: برخی از افراد به سادگی از کنار این آسیب‌ها می‌گذرند و نسبت به آنها بی‌توجه هستند و این درحالی است که بارها کارشناسان بهداشتی نسبت به انتقال بیماری‌هایی که از راه حیوانات ممکن است به انسان سرایت کنند هشدار داده‌اند.

وی عنوان داشت: خطرناک ‌ترین بیماری که احتمال انتقال آن از سگ به انسان وجود دارد بیماری کیست هیداتیک است که از جمله بیماری‌های انگلی و چرخه‌ای است که می‌تواند روی جگر و ریه انسان تولید کیست‌های متورم و خطرناک کند و راه درمان آن هزینه ‌بر و معمولا با جراحی‌های بسیار حساس همراه است.

مفرح ذات تاکید کرد: پیشگیری، مبارزه و درمان بیماریهای بین انسان و حیوان سالیانه هزینه های هنگفتی را بر کشور تحمیل می کند، لذا با هماهنگی و همکاریهای بین بخشی و همچنین با افزایش اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در جامعه آمار ابتلا به بیماریهای منتقله انسان و حیوان کاهش خواهد یافت.

کارشناس شبکه دامپزشکی شهرستان بهار در این مراسم تمام فعالیت های دامپزشکی  را در راستای حفظ سلامت و بهداشت دام ها دانست و گفت: سازمان دامپزشکی در خصوص کنترل بیماری های مشترک بین انسان و حیوان بوسیله واکسیناسیون، شناسایی دام های بیمار، آموزش همگانی، قرنطینه، جلوگیری از حمل و نقل بدون مجوز دام اقدام به کنترل این گونه بیماری ها نموده است.

قلی زاده با اشاره به اینکه  اجرای بهینه اقدامات پیشگیرانه همکاری و هماهنگی پیش از پیش دستگاه های اجرایی را می طلبد، عنوان داشت: سازمان دامپزشکی در این راستا همچنین آموزش و پیشگیری را نیز در راس برنامه های خود قرار داده است.

وی در پایان افزود: مشارکت دامپزشکی و شبکه بهداشت و درمان بدون همکاری های مردم برای مهار این نوع بیماری ها به نتیجه نخواهد رسید./مهر

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر