شهرستان بهار

اخبار مربوط به کرونا را بیشتر از چه مراجعی پیگیری می کنید؟

شناسه خبر: ۹۳۰۱
 اخبار مربوط به کرونا را بیشتر از چه مراجعی پیگیری می کنید؟

در تاریخ ۱۱ اسفند ماه نظرسنجی با این عنوان در کانال نشاط شهر درج شد که ۵۰۲ نفر در آن شرکت داشتند.

به گزارش نشاط شهر، نتایج بدست آمده نشان می دهد که ۴۹ درصد از شبکه های اجتماعی، ۴۴ درصد از مراجع رسمی اخبار و ۷ درصد از شبکه های ماهواره ای برای اطلاع از اخبار کرونا استفاده می کنند.

شبکه های اجتماعی همواره مملو از اخبار ضد و نقیض بوده و امکان برخورد با هر خبر راست و دروغی در آن وجود دارد و همین باعث شده در این روزها بازار شایعات داغ باشد. در این برهه استفاده از مراجع شناخته شده و یا کانالهای خبری مرجع اهمیت بیشتری پیدا می کند.

استفاده ۴۴ درصدی مردم از مراجع اصلی خبر همچون تلویزیون و رادیو مورد توجه بوده و نشان دهنده اهمیت این مراجع در بین مردم دارد و شاید نشان دهنده این باشد ۴۴ درصد استفاده کنندگان از شبکه های اجتماعی به اخبار مراجع رسمی اعتماد بیشتری تا شبکه های اجتماعی دارند.

رای ۷ درصدی شبکه های ماهواره ای که این روزها به شدت در حال ایجاد رعب و وحشت در بین مردم بوده چرخش آن به سمت اهداف سیاسی می باشد نیز قابل توجه و بررسی است.

اما استفاده از شبکه های اجتماعی در شهرها و روستاهای کوچک نیز به دلیل نبود مرجع خبر محلی در ایجاد آرامش بین مردم یا ایجاد رعب و حشت و یاس و نا امیدی می تواند مهم باشد و به مردم و ارگانها در اطلاع رسانی دقیق کمک کند.

آنچه که این روزها باید به آن توجه کردافزایش #سواد_رسانه ای در جامعه است. در سواد رسانه ای ما می آموزیم که هر خبر از هر مرجعی را به آسانی نپذیریم و تا حد امکان از موثق بودن مراجع آن مطمئن شویم.

همپوشانی اخبار از مراجع متفاوت می تواند ما را در اطمینان از اخبار کمک کند.

بیماری کرونا را تا چه حد خطرناک می دانید؟

در تاریخ ۱۱ اسفند ماه نظرسنجی با این عنوان در کانال نشاط شهر درج شد که مجموعا ۶۳۱ نفر در آن شرکت داشتند.این نتایج نشان می دهد که ده درصد جامعه هنوز کرونا را جدی نگرفته اند و همین ده درصد ممکن است بیشترین تاثیر را در شیوع بیماری داشته باشند.۲۹ درصد نیز تا جایی بیماری را جدی گرفته اند که از خانه خارج نمی شوند و این همان توصیه ای است که مسئولین به مردم می کنند.هر روزه شاهد افزایش آمار مبتلایان در کشور هستیم به طوریکه در شهرهای مختلف استان نیز گزارشاتی از تعداد مبتلایان ارسال می شود، خوشبختانه فعلا در بهار موردی مشاهده نشده، اما به دلیل نزدیکی بهار و همدان و تردد بی مورد به شهر همدان خود می تواند عامل انتقال ویروس به شهر شود.از مردم عزیزمان خواهشمندیم بیماری را جدی بگیرند و از تردد در اماکن عمومی و شلوغ و بازار و شهر همدان خودداری کنند.نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر