شهرستان بهار

فرماندار بهار :

منازل پر خطر ترین محل ها برای انتقال ویروس است

شناسه خبر: ۹۳۲۴
 منازل پر خطر ترین محل ها برای انتقال ویروس است

فرماندار شهرستان بهار با بیان اینکه از پنج روز گذشته تاکنون هیچ فرد جدید مبتلا به کرونا در بهار گزارش نشده ، از مردم خواست که از میهمانی های خانوادگی که ممکن است باعث انتقال ویروس شود اجتناب کنند. 

به گزارش نشاط شهر، فرماندار شهرستان بهار در گفتگو با خبرنگار ما با اعلام این خبر که از ۵ روز پیش تاکنون هیچ فردی به آمار کرونای بهار افزوده نشده است گفت: ۵ روز گذشته آخرین آماری که ما داشتیم ۱۱ نفر بود که یک نفر آن فوتی بوده و هم اکنون نیز به این آمار موردی افزوده نشده است.

احسان قنبری با بیان اینکه شهرستان بهار از لحاظ کنترل بیماری و رعایت بهداشت از وضعیت خوبی برخوردار است گفت: اگر استان همدان را به دو دسته وضعیت قابل قبول و مشکل دار تقسیمکنیم شهرستان بهار جزء دسته اول با وضعیت قابل قبول است.

وی در خصوص تعطیلی اصناف و اطلاعیه های صادر شده از سوی استان اعلام کرد: در شهرستان بهار وضعیت مناسبی داریم اما نگرانی اصلی ما از داخل منازل است چرا که هم اکنون شاهد آن هستیم که در خانواده ها با جمعیت ۲۰ نفره مهمانی گرفته به خانه یکدیگر رفت و آمد میکنند که همین رفت و آمد موجب انتقال بیماری خواهد شد.

قنبری ادامه داد: در مورد اصناف و مغازه ها که شاید یک یا دو نفر وارد آن شده و از آن خارج شوند نگرانی چندانی نداریم اما هم اکنون آنچه که بیشتر از همه ما را نگران کرده مهمانی های خانوادگی است.

فرماندار بهار اظهار داشت: طبق تصمیمی که گرفته شده همه اصناف به غیر از نانوایی ها، فروشگاهها و اماکنی که مواد غذایی ضروری ارائه می دهند تعطیل اعلام شده است و به افرادی که تخلف کنند تذکر داده می شود.

وی در انتها بار دیگر با تاکید بر اجتناب از رفت آمدهای خانوادگی گفت: ما شاید بتوانیم با کسبه و اصناف برخورد کنیم اما در منازل و جمع های خانوادگی حضور نداریم و نمی توانیم کنترلی روی آنها داشته باشیم و مردم خود باید با رعایت این موضوع از رفت و آمد و میهمانی اجتناب کنند تا جلوی انتشار ویروس را بگیرند. /ک

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر