شهرستان بهار

اولین نشست مجازی کتابخوان در بهار برگزار شد

شناسه خبر: ۹۶۱۴
 اولین نشست مجازی کتابخوان در بهار برگزار شد

معصومه فزونی از برگزاری اولین نشست مجازی کتابخوان در شهرستان بهار خبر داد و گفت: مقرر شده در سال ۹۹ اکثر کارهای فرهنگی ما در فضای مجازی صورت گیرد تا بستر فضای مجازی زمینه ای برای جذب مخاطبین جوان و نوجوان باشد

به گزارش نشاط شهر، معصومه فزونی رئیس اداره کتابخانه های شهرستان بهار در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: به علت جلوگیری از شیوع بیماری کرونا امسال تصمیم بر این شده که اکثر برنامه های فرهنگی ما به صورت مجازی برگزار شود که نشست کتابخوان یکی از این برنامه هاست.

معصومه فزونی افزود: امروز اولین نشست مجازی کتابخوان با محوریت ادبیات مقاومت و پایداری در سطح شهرستان بهار برگزار شد که در آن چهار نفر از شخصیتهای مطرح شهرستان به معرفی کتاب به صورت مجازی در شبکه اجتماعی اینستاگرام پرداختند.

فزونی ادامه داد: اکثر برنامه های فرهنگی ما در اداره کتابخانه ها امسال قرار است به صورت مجازی برگزار شود که نشست کتابخوان یکی از این برنامه های فرهنگی است.

وی اظهار داشت: با توجه به گستردگی فضای مجازی و استقبال جوانان و نوجوانان از این فضا لازم است که ما نیز از این فضا استفاده کرده و برنامه های خود را در این بستر پیگیری کنیم تا از آن برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و معرفی الگوهای خوب برای جوانان بهره ببریم.

فزونی افزود: در سال گذشته ۴ نشست کتابخوان به صورت تخصصی در سطح شهرستان با حضور اقشار مختلف برگزار کردیم؛ اما در سطح کتابخانههای عمومی نیز نشست های کتابخوان به صورت عمومی برگزار شد.

وی گفت: نشست کتابخانه مدرسه ای در مدارس، نشست ویژه اقشار و نشست هایی با موضوعات مختلف همچون کیمیاگران خاک و در تبیین شخصیت های خاص و عرصه های مختلف همچون شعر و ادبیات از جمله نشست های کتابخوان در سطح شهرستان بوده است.

رئیس اداره کتابخانه های شهرستان انجام کارهای فرهنگی را برند اداره کتابخانه ها برشمرد و گفت: طرح نشست های کتابخوان از سال ۹۴ در کشور شروع شده و در این سالها بیش از ۱۵۰ نشست کتابخوان در شهرستان برگزار شده است.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر