شهرستان بهار

​سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان :

باید با اطلاع رسانی و هشدار به شهروندان زمینه‌های بروز سرقت را کاهش دهیم

شناسه خبر: ۹۷۰۱
 باید با اطلاع رسانی و هشدار به شهروندان زمینه‌های بروز سرقت را کاهش دهیم

اگر به دنبال کاهش هزینه‌ها هستیم باید هشدار و اطلاع‌رسانی‌‌ها را در این زمینه افزایش داده و به دستگاه‌های خدمات‌رسان آگاهی‌های لازم در خصوص حفاظت از اموال عمومی داده شود. 

به گزارش نشاط شهر، عباس نجفی، سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان در کارگروه پیشگیری از سرقت در استان همدان عنوان کرد: اگر به دنبال کاهش هزینهها هستیم باید هشدار و اطلاعرسانیها را در این زمینه افزایش داده و به دستگاههای خدماترسان آگاهیهای لازم در خصوص حفاظت از اموال عمومی داده شود.

ایشان ادامه داد: پلیس امکانات کافی را در اختیار ندارد لذا لازم است همه دستگاهها پای کار آمده و با اطلاعرسانی به شهروندان در خصوص لزوم نصب دوربینهای مدار بسته، دزدگیر و تعریف صحیح از حرز اموال گامی مهم در کاهش سرقت برداشته شود.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان اظهار کرد: در مواردی مانند خرید و ثبت سیم کارت که تایید صحت و هویت شخص بسیار ضروی است نیاز توجه و نظارت بیشتر از سوی اپرتورهای میباشد تا با دقت هویت افراد شناسایی شده و از شکلگیری بسترهای ضد امنیتی پیشگیری شود.

نجفی با بیان اینکه وقوع جرم توسط رانندگان تاکسیهای اینترنتی قابل توجه و کنترل آن سخت شده است، افزود: تایید صحت، هویت و عدم ارائه سوء پیشنیه رانندگان توسط این شرکتها بسیار ضعیف است و اگر جرمی توسط این افراد رخ دهد نمیتوان آن را با سهولت پیگیری نمود و ضروری است تا سازوکارهای نظارتی لازم در این خصوص انجام گیرد.

ایشان با بیان اینکه در اجرای قانون باید جدی باشیم، عنوان کرد: در استان واحدهای غیرمجاز زیادی داریم که باید هرچه سریعتر پلمپ شوند زیرا برخی جرایم دقیقا در همین بستر بروز میکند.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان بیان کرد: واحدهای صنفی مجاز نیز باید مکلف شوند دفاتری را برای ثبت اموال دریافتی و افرادی که با آنها معامله خرید و فروش میکنند را ایجاد کنند، همچنین ضروری است نصب دوربینهای مداربسته نیز در دستور کار قرار گیرد زیرا بازدارندگی قابل توجهی در بروز جرائم خواهد داشت.

نجفی با ابراز اینکه استفاده از نگهبانان محله و ظرفیت نیروهای مردمی بسیج در کاهش سرقت و کمک به نیروی انتظامی امری اثرگذار خواهد بود، بیان کرد: نیروی انتظامی ظرفیت نگهبانی از همه مناطق را ندارد و لازم است همه دستگاه و مردم پای کار آمده تا وضعیت مطلوبتری در خصوص تامین امنیت شهروندان صورت گیرد

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر