شهرستان بهار

شهرداری بهار در بلاتکلیفی :

امنیت و جان انسانها مهمتر است یا سگ های ولگرد؟

شناسه خبر: ۹۷۴۱
  امنیت و جان انسانها مهمتر است یا سگ های ولگرد؟

انتشار فیلمی با عنوان سگ کشی در بهار در فضای مجازی باعث اعتراض حامیان حقوق حیوانات شد و شهرداری بهار که وظیفه تامین امنیت جانی شهروندان در مقابل سگ های ولگرد را بر عهده دارد، مورد اتهام قرار گرفت.

به گزارش نشاط شهر، در روزهای گذشته شاهد انتشار فیلمی در فضای مجازی با عنوان سگ کشی در بهار بودیم که تصاویر را به شهر بهار نسبت می داد و باعث اعتراض حامیان حقوق حیوانات و انتشار گزارش های متعدد در این باره شد.

جالب اینجاست که فیلم منتشر شده ارتباطی به شهر بهار ندارد و شهروندانی که از اتلاف سگ ها در شهر دچار ترس و هراس شده بودند این فیلم را منتشر کرده و آن را به شهر بهار منتسب کرده اند.

مشکل سگ های ولگرد در شهر بهار مشکلی اساسی است به طوریکه امام جمعه بهار در روزهای اولی که وارد این شهر شد اولین مطلبی که در تریبون نماز جمعه به آن اشاره کرد وجود سگ های ولگرد در شهر بود و خواستار رسیدگی شهرداری به آن شد.

شهرداری بهار که دچار مشکل چند ساله با این مشکل است، سال گذشته نیز اقدام به اتلاف سگ ها کرد که با انتقاد شهروندان در مورد نحوه اتلاف آنها مواجه شد و به همین دلیل این کار متوقف شد تا پیمانکاری برای زنده گیری و عقیم سازی سگ ها پیدا شود؛ اما گویا نبود پیمانکار برای عقیم سازی ، افزایش تعداد سگ های ولگرد و شکایت های متعدد شهروندان بار دیگر شهرداری را مجبور به اقدام برای اتلاف سگ های ولگرد در شهر کرد که این مسئله بار دیگر با اعتراض حامیان حقوق حیوانات مواجه شد.

شهردار بهار در گفتگو با خبرنگار نشاط شهر، بر وجود مشکل سگ های ولگرد علی الخصوص در حاشیه شهر تاکید کرد و گفت: عمده مردم شهر خواستار حل معضل سگ های ولگرد هستند و به دلیل مراجعات مکرر حضوری مردم این مسئله در جلسه شهرداری مطرح شد و از آنجا که پیمانکار زنده گیری و عقیم سازی نداریم به ناچار تصمیم بر این شد که جهت اتلاف سگ ها با یک پیمانکار قرارداد بسته شود.

محمدرضا یاری وجود سگ های ولگرد را مشکل همه شهرداری ها و دهیاری ها عنوان کرد و گفت: نبود پیمانکار برای عقیم سازی و زنده گیری سگ ها مشکل همه شهرداری ها و دهیاری هاست؛ اما در پی این موضوع جلسه ای با حضور ریاست اداره حفاظت از محیط زیست و انجمن حمایت از حقوق حیوانات بهار برگزار شد و تصمیم بر این شد که هزینه اتلاف سگ های ولگرد به انجمن حمایت از حیوانات برای زنده گیری و عقیم سازی سگ ها داده شود تا دیگر شاهد اتلاف سگ ها در بهار نباشیم.

طبق گفته شهردار بهار وجود سگ های ولگرد مشکل همه شهرداری ها و دهیاری هاست و نمی توان آن را انکار کرد، اما در جایی که صحبت از امنیت جانی انسان ها و سگ های ولگرد می شود ناگریزیم که در پی تامین امنیت شهروندان باشیم.

اتلاف سگ های ولگرد در سطح شهر اتفاق جالبی نیست و قطعا بسیار دردآور بوده و باعث رنجش خاطر شهروندان خواهد شد، اما راهکارهای دیگری همچون جمع آوری سگ ها و رهاسازی آنها در نقاطی دورافتاده در حیات وحش نیز می تواند راهی عملی برای جلوگیری از وقوع چنین اتفاقاتی باشد که امیدواریم شهرداری ها این راهکار را نیز به عنوان یکی از گزینه هایشان قرار دهند.

اتلاف سگ های ولگرد یکی از موضوعات چالشی در شهرداری هاست، از طرفی امنیت جانی شهروندان و از طرف دیگر حمایت از حقوق حیوانات مطرح است که تصمیم گیران را در منگنه قرار می دهد و نیازمند ایجاد بسترهای لازم برای حل این مشکل است.

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر