شهرستان بهار

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان بهار :

برداشت ۱۴ هزار و ۲۰۰ تن سیر در بهار پیش بینی می شود

شناسه خبر: ۹۷۴۹
 برداشت ۱۴ هزار و ۲۰۰ تن سیر در بهار پیش بینی می شود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار سطح زیر کشت محصول سیر در شهرستان را حدود ۹۰۰ هکتار برشمرد و گفت: برداشت ۱۴ هزار و ۲۰۰ تن سیر در شهرستان پیش بینی می شود

عبدالحسین اکبری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار در گفتگو با خبرنگار نشاط شهر از برداشت ۵۰ درصد از محصولات سیر این شهرستان خبر داد و اذعان کرد: حدود ۹۰۰ هکتار سطح زیر کشت محصول سیر در شهرستان بهار بوده و پیش بینی ما برداشت۱۴ هزار و ۲۰۰ تن سیر در سال جاری در شهرستان است.

اکبری با اشاره به وجود واحدهای صنایع تبدیلی در سطح شهرستان گفت: بخشی از محصولات سیر تولید شده در شهرستان به مصرف این صنایع تبدیلی رسیده و بخش عمده ای از آن در سایر شهرستانها و استانها به فروش می رسد و بخشی از آن نیز به خارج از کشور صادر می شود.

وی میزان مصرف آب این محصول را نسبت به برخی محصولات کمتر دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه این محصول می تواند در تناوب کشت سیب زمینی قرار گیرد، کشاورزان بهاری توجه ویژه ای به این محصول دارند.

اکبری همچنین در مورد کشت سیب زمینی در شهرستان گفت: امسال حدود ۶ هزار هکتار سطح زیر کشت سیب زمینی در شهرستان است که نسبت به سال گذشته بین ۵ تا ۱۰ درصد افزایش سطح زیرکشت داشتهایم.

وی افزود: سال گذشته ۲۵۰ هزار تن برداشت سیب زمینی از مزارع شهرستان بهار داشتیم که پیش بینی ما برای امسال ۲۷۰ هزار تن است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار در مورد شروع فصل برداشت سیب زمینی در شهرستان گفت: با توجه به وضعیت آب و هوایی شهرستان، معمولا از اوایل مرداد ماه برداشت سیب زمینی آغاز شده و چون حالت تازه خوری دارد سریعا به فروش می رسد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر