شهرستان بهار

یک کالا با دو نرخ متفاوت در دو داروخانه با فاصله 500 متری

شناسه خبر: ۹۷۵۰
یک کالا  با دو نرخ متفاوت در دو داروخانه با فاصله 500 متری

این روزها بالا بودن قیمت ها باعث مشکلات اقتصادی برای خیلی از مردم شده است و وجود قیمت های متفاوت برای یک کالا در دو داروخانه شهر بهار با فاصله 500 متری چیزی است که باعث رنجش خاطر مردم بهار شده است.

به گزارش نشاط شهر، این روزها شبکه های اجتماعی و فضای مجازی یکی از بهترین و سهلترین امکان برای ابراز شکایت مردمی از مسائل و مشکلات است.

کانالهای تلگرامی سطح شهرستان نیز در این وادی نقش ارتباطی بین مردم و مسئولین را بازی کرده و منعکس کننده نظرات مردم در مورد مسائل و مشکلات هستند.

در یکی از پیامهای ارسالی شهروندان بهاری که در فضای مجازی منتشر شده بود از دو نرخ متفاوت یک کالا در دو داروخانه شهر بهار خبر گلایه کرده و خواستار رسیدگی مسئولین شده است.

در این پیام آمده است:
متاسفانه در این روزهای کرونایی که مردم نیاز به دارو و مواد بهداشتی دارند یکی از داروخانه های شهر بهار خود سرانه قیمتها را تغییر داده و برچسب جدید روی اقلام نصب می کند.

امروز با مراجعه به یکی از داروخانه ها پمادی را به قیمت ۱۱ هزار تومان خریداری کردم که همان پماد در دیگر داروخانه ها به قیمت ۹ هزار تومان خریداری شد. انتظار می رود که همگان وجدان کاری داشته باشند و دریافت پول اضافی از مردم زحمت کش امری غیر قانونی است.

امیدواریم مسئولان امر علاوه بر نظارت جدی برخورد قانونی نیز صورت پذیرد و بازخورد آن به اطلاع عموم مردم رسانده شود.

در پی انتشار این پیام از طریق اتاق اصناف شهرستان پیگیر موضوع شدیم. محمود همایونی رسیدگی به این موضوع را با شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهار و اداره صنعت معدن و تجارت دانست و گفت: در خصوص بازرسی از داروخانه ها تیمی متشکل از اداره بهداشت و صمت حضور داشته و از داروخانه ها بازرسی می کنند و در صورت بروز تخلف جریمه سنگینی برای آن داروخانه لحاظ خواهد شد.

در ادامه به سراغ روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رفتیم و موضوع را جویا شدیم. وی در این باره گفت: با مشاهده پیغام درج شده در فضای مجازی بازرس ما در محل دو داروخانه حاضر شد و موضوع را پیگیری کرد.

محمودی ادامه داد: با پیگیری صورت گرفته فاکتور خرید دو داروخانه بررسی شد و متوجه شدیم که داروخانه ای که دارو را با قیمت بالاتری ارائه کرده طبق فاکتور کالا را با قیمت بالاتری از کارخانه فروش تحویل گرفته و لذا تخلفی در این مورد صورت نگرفته است و این تفاوت قیمت به زمان خرید داروها از کارخانه برمی گردد، یکی با قیمت پایینتر خریداری شده و دیگری با قیمت بالاتر.

وی درباره اتیکت های قیمت نصب شده بر روی برخی از داروها گفت: از آنجا که پوشش های دارویی همچون کارتون آنها چند ماه قبل چاپ می خورد ممکن است زمانی که کالایی روانه بازار شده قیمت بالاتری داشته باشد به همین دلیل کارخانجات مجازند که برای اصلاح قیمت اتیکت جداگانه ای بر روی داروها بچسبانند.

محمودی همچنین تصریح کرد: بازرسی از داروخانه های سطح شهر و شهرستان به طور مستمر انجام می شود و در صورت تخلف برخورد صورت می گیرد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر