شهرستان بهار

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بهار :

با ثبت نام در سامانه همیار طبیعت، به حراست از منابع طبیعی شهرستان کمک کنید

شناسه خبر: ۹۸۶۱
 با ثبت نام در سامانه همیار طبیعت، به حراست از منابع طبیعی شهرستان کمک کنید

حمیدرضا قره خانلو، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بهار در گفتگو با خبرنگار نشاط بهار به بیان بخشی از عملکرد این ارگان در حفظ و حراست از منابع ملی و طبیعی شهرستان بهار پرداخت. 

به گزارش نشاط شهر، قره خانلو اذعان داشت: بی شک حفظ و احیاء منابع طبیعی وظیفه ای همگانیست و در واقع منابع طبیعی میراثی است که ما برای آیندگان باقی خواهیم گذاشت تا همه انسان ها از مواهب این نعمات الهی متنعم شوند.

وی آموزش تک تک افراد جامعه جهت حفظ منابع طبیعی را یکی از اساسی ترین اصول سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیزداری کشور دانست و افزود: وجود بیش از پنجاه هزار هکتار زمین اراضی ملی با موقعیت کوهستانی و کوهپایه ای و تپه ماهوری در شهرستان بهار منافع بی پایانی را برای این سرزمین به همراه داشته و دارد.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان خاطر نشان کرد: در چنین محیط هایی خطر فرسایش خاک و آتش سوزی و تهاجم گونه های نامناسب گیاهی از جمله مواردیست که باید حتماً مد نظر قرار گیردو باید بدانیم که فعالیت های اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بهار در بهترین حالت بنظر ما بدون همراهی و کمک مردم منطقه حتما ابتر خواهد ماند.

وی اضافه کرد: در راستای این امر مهم اداره منابع طبیعی شهرستان بهار با برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی اهمیت منابع طبیعی ،اطفاء حریق و جذب همیار طبیعت به دنبال تسهیل وظیفه حفظ و احیامنابع طبیعی توسط آحاد جامعه می باشد.

قره خانلو در ادامه تشکیل کارگاه های آموزشی و ترویجی اهمیت منابع طبیعی ،اطفاء حریق و جذب همیار طبیعت در اکثر روستاهای شهرستان بهار برای تمامی افراد و تشکیل کارگاه در این باره در ادارات و موسسات را از مهمترین عملکرد اداره منابع طبیعی شهرستان بهار در یک سال گذشته برشمرد.

وی همچنین عملیات آبخیزداری روستای فسیجان، عملیات اطفاء حریق ، عملیات قرق مراتع و بذر پاشی و کپه کاری و عملیات جنگل کاری را از مهترین عملیات این ارگان در طول یک سال گذشته عنوان کرد و اظهار داشت: یکی از خواسته های حافظان منابع طبیعی و محیط زیست ثبت نام افراد در سامانه همیار طبیعت و عضوشدن در این نهاد عام المنفعه می باشد.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بهار ادامه داد: علاقمندان جهت ثبت نام در این سامانه با داشتن عکس 3*4و کارت ملی به اداره منابع طبیعی شهرستان بهار مراجعه کنند یا خود در سایت سازمان جنگل ها ومراتع ثبت نام را انجام دهند، ضمناً شماره تماس یگان حفاظت از جنگل ها و مراتع 1504 می باشد که در صورت بروز مشکل می توانند با آن تماس بگیرند.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر