شهرستان بهار

در سپاه ناحیه بهار برگزار شد :

پنجمین سالگرد شهادت حاج حسین همدانی در آستانه اربعین حسینی + تصاویر

شناسه خبر: ۹۸۹۱
 پنجمین سالگرد شهادت حاج حسین همدانی در آستانه اربعین حسینی + تصاویر

پنجمین مراسم سالگرد شهادت سرلشگر پاسدار، حاج حسین همدانی در سپاه ناحیه بهار برگزار شد

به گزارش نشاط شهر مراسم سالگرد شهادت سرلشگر حاج حسین همدانی در سپاه ناحیه بهار با حضور مدیران ادارات و ایثارگران برگزار شد.

در این مراسم سرهنگ مهدی هندی، فرمانده سپاه ناحیه بهار در ابتدا ضمن خیرمقدم به مدعوین یاد و خاطره شهید حاج حسین همدانی را گرامیداشت و به بیان خاطراتی از وی پرداخت.

در ادامه فرمانده اسبق سپاه استان، سرهنگ غلامی به بیان خصوصیات بارز حاج حسین همدانی پرداخت و اخلاص را ویژگی بارز حاج حسین همدانی دانست و اظهار داشت: شاید خیلی از هما حاج حسین همدانی را در ظاهر بشناسیم اما شناخت شهدا بسیار سخت است چرا که شهدا دارای صفات عالی بودند که ما از آنها اطلاعی نداریم.

غلامی به نقش حاج حسین همدانی در فتنه ۸۸ اشاره کرد و گفت: اوج کار حاج حسین در فتنه ۸۸ بود و در تمام ۸ ماهه دوره فتنه شبانه روز تلاش می کردند و خودشان در وسط میدانبودند.

وی تصریح کرد: امتیاز بزرگ سپاه و نظامیان کشور ما این است که برعکس قواعد نظامی دنیا فرماندهان خودشان وسط میدان هستند، چرا که اکثر افرادی که در بین جانبازان و شهدا را ببینید به نسبت جمعیتشان فرماندهان و مسئولین ما بیشتر بودند و این نشان می دهد که همچون فرهنگ و پیام عاشورا فرماندهان ما نیز مثل اربابشان عمل کردند.

غلامی به حضور حاج حسین همدانی در سوریه اشاره کرد و اظهار داشت: حاج حسین وقتی بعد از ۴۰ سال بحث سوریه پیش می آید و وارد عرصه می شود، خانواده را هم با خود همراه می کند و همچون اربابش حسین با خانواده وارد کارزار جنگ می شود.

وی افزود: علاقه این شهید بزرگوار به اهل بیت پیامبر چنان بود که در روز آخری که ماموریتش در سوریه تمام شده بود غصه می خورد و به شدت گریه می کرد که چرا من از شهدا جا ماندم و در آخر در همان محل به شهادت رسید تا شهادتش در اذهان همه باقی بماند.

در ادامه مراسم نوحه خوانی و بیان خاطراتی از حاج حسین همدانی توسط همرزمانش صورت گرفت.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر