شهرستان بهار

خرابی دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان آیت الله بهاری از شب گذشته/ ظرفیت بیمارستان پر است

شناسه خبر: ۹۹۷۴
خرابی دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان آیت الله بهاری از شب گذشته/ ظرفیت بیمارستان پر است

اخبار شهروندی از خرابی دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان آیت الله بهاری از شب گذشته در صورت نیاز مبرم بیماران کرونایی به اکسیژن حکایت دارد؛ مسئولین بیمارستان و شبکه بهداشت و درمان از جایگزینی کپسول اکسیژن به جای دستگاه اکسیژن ساز خبر داده و اعلام می دارند که کمبودی از این جهت ندارند.

به گزارش نشاط شهر، طبق اخبار واصله از سوی شهروندان گویا از ساعت ۹ شب گذشته دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان آیت الله بهاری دچار مشکل شده و این در صورتی است که بیماران کوید احتیاج مبرم به اکسیژن داشته و اکسیژن بدنشان به شدت افت می کند.

در این باره برخی از همراهان بیماران با ارسال تصاویری از کمبود اکسیژن برای بیماران کرونایی گلایه مند بودند.

یکی از همراهان در گفتگوی تلفنی با خبرنگار ما گفت: سه تن از بستگان درجه یک من در بیمارستان بستری بوده و احتیاج به اکسیژن دارند اما کپسول اکسیژن وجود ندارد و برای برخی از بیماران کپسول اکسیژن وصل است و سطح اکسیژن برخی از بیماران به ۷۰ رسیده در صورتی که اگر سطح اکسیژن بیماران به زیر ۷۲ برسد باید به بخش مراقبت های ویژه منتقل شوند.

در این باره گفتگویی با دکتر حیدری مدیر بیمارستان آیت اله بهاری داشتیم. وی در این باره به خبرنگار ما گفت: در بیمارستانها به دو صورت به بیماران اکسیژن رسانی می شود، یا با دستگاه اکسیژن ساز و یا با کپسول اکسیژن. در بیمارستان آیت الله بهاری نیز دستگاه اکسیژن ساز موجود بوده و برای تامین نیاز بیماران استفاده می شود که شب گذشته با اختلال مواجه شد و بلافاصله به جای آن تعداد ۸۰کپسول اکسیژن جایگزین شد.

وی وضعیت موجود را بدون هیچ مشکل برشمرد و گفت: من دیشب تا ساعت ۲ صبح بیمارستان بودم و اوضاع را کنترل می کردم، هم اکنون نیز تعداد ۶۰ کپسول اکسیژن جهت استفاده بیماران مهیا شده و هیچ مشکلی در اکسیژن رسانی به بیماران وجود ندارد.

در ادامه گفتگویی با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهار داشتیم وی نیز با اذعان بر اینکه هم اکنون در حال تعمیر دستگاه اکسیژن ساز هستیم افزود: هیچ کمبودی از نظر کپسول اکسیژن نداریم و بلافاصله کپسول اکسیژن برای استفاده بیماران کوید به بیمارستان منتقل می شود، بیماران و همراهان آنها نیز نگران نباشند.

محمودی همچنین در مورد تعداد تخت های اختصاص یافته به بیماران کرونایی در بیمارستان گفت: تعداد ۲۲ تخت و ۵ تخت آی سی یو به بیماران کرونایی در این بیمارستان اختصاص داده ایم که هم اکنون همه این تخت ها پر بوده و از زمانی که شهرستان بهار به وضعیت قرمز درآمده بیمارستان با تمام ظرفیت به بیماران کرونایی خدمت رسانی می کند.

به گزارش خبرنگار ما اکسیژن نیاز اساسی بیماران کوید ۱۹ است و به نظر میرسد که باید از قبل پیش بینی های لازم در مورد جایگزینی وسایل مورد نیاز تجهیزات درمانی در صورت خرابی و از کار افتادن برخی تجهیزات دیگر صورت گیرد تا مشکلی برای عزیزان هموطن ما به وجود نیاید؛ چرا که کمبود یک وسیله در شرایط حساس موجود شاید منجر به مرگ عزیزان ما شود.


انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر