سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

کلمه کلیدی:
ازتاریخ:
لغایت:
سرویس:
کدامنیتی:

حصر وراثت (1403/5/1 17:04:50)

حصر وراثت، فرآیندی قضایی است که به موجب آن، وراث متوفی شناسایی شده و سهم هر یک از ایشان از ماترک (اموال و دارایی‌های باقی‌مانده از متوفی) تعیین می‌گردد. این فرآیند، نخستین گام قانونی در جهت ساماندهی امور مربوط به اموال و دارایی‌های متوفی و انتقال آنها به وراث محسوب می‌شود.
رییس کانون سردفتران ازدواج و طلاق:

از هر ۵ ازدواج ۲ مورد منجر به طلاق می‌شود (1403/4/31 21:07:51)

«ثبت وقایع ازدواج و طلاق الکترونیکی شده است، مهریه باید مالیت داشته و قابل وصول باشد، ثبت وقایع ازدواج و طلاق برای دفاتر سهمیه ای شده است، اکنون طلاق فراوان و ازدواج کم است و تعرفه های دفاتر کم است» گزیده صحبت های رییس کانون سردفتران ازدواج و طلاق است.
عضو اتاق بازرگانی:

تولید هندوانه سالانه ۷ میلیارد دلار به اقتصاد کشور ضرر می‌زند (1403/4/31 21:01:48)

عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: قیمت گذاری دستوری باعث تورم، سرکوب سرمایه گذاری، بازده کم سرمایه گذاری و پایین آمدن نرخ بازگشت سرمایه شده و همچنین بر اقتصاد دانش بنیان و انگیزه خلاقیت اثر گذاشته است.
قالیباف:

باید با در نظر گرفتن دغدغه‌های ۱۴ میلیون نفری که به نامزد پیروز رأی ندادند، اجازه ندهیم که آن‌ها مأیوس شوند / این انتخابات حاوی پیام‌های مهم کاهش مشارکت بود / عدم تمایل بخش قابل توجهی از مردم برای استفاده از حق انتخاب خود باید اهل سیاست را به خود بیاورد؛ نمی‌توانیم به راحتی از کنار آن بگذریم / مهم‌ترین نکته این است که این کاهش مشارکت برای ما تبدیل به یک مسئله جدی شود (1403/4/31 20:55:21)

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتخابات دماسنج سیاسی جامعه است تأکید کرد که مردم سالاری دینی با برگزاری انتخابات تمام نمی‌شود و ما مسئولان وظیفه داریم زمینه را برای مشارکت پایدار مردم فراهم کنیم.
رهبر انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکید کردند:

مسئولیت مشترک رئیس جمهور منتخب و مجلس تشکیل دولت کارآمد، متدین و انقلابی (1403/4/31 19:29:15)

رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح امروز در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس با تبیین ۸ نکته مهم: «ضرورت پاسخگویی مجلس»، «تعامل سازنده مجلس و دولت جدید»، «شنیده شدن صدای واحد از ارکان کشور در مسائل مهم»، «حاکمیت اخلاق در مباحثات مجلس و دیگر فعالیت‌های نمایندگان»، «بایدها و نبایدهای قانون‌گذاری»، «نظارت بدون افراط و تفریط»، «فعالیت مؤثر هیأت نظارت بر عملکرد نمایندگان» و «حضور جدی مجلس در مسائل جهانی و سیاست خارجی»، ابراز امیدواری کردند با احساس مسئولیت مشترک رئیس جمهور منتخب و مجلس، کابینه‌ای متشکل از افراد مؤمن، کارآمد، انقلابی، امیدوار به آینده، مشهور به پاکدستی و صداقت، دارای نگرش ملی و برخوردار از اعتقاد عمیق به جمهوری اسلامی تشکیل شود و مسائل کشور و مردم را به پیش ببرد.
ریاست اداره بهزیستی شهرستان بهار:

طرح تأسیس نهاد مقدس بهزیستی به دست شهید محمد علی فیاض بخش در تیر ماه ۱۳۵۹ به تصویب رسید/ توانبخشی حوزه تخصصی ماست و برای ما اولویت دارد/ شماره تماس اورژانس اجتماعی ۱۲۳ و ۱۴۸۰ است که در تمامی ساعات شبانه روز فعال است/ دو مرکز درمانی وابسته به این سازمان در بهار و سلیمان آباد و دو مرکز مشاوره و سلامت روان در شهرستان بهار دایر است (1403/4/31 11:29:06)

صبح روز گذشته نشست خبری ریاست اداره بهزیستی شهرستان بهار با اصحاب رسانه به مناسبت فرا رسیدن هفته بهزیستی در سالن اجتماعات این اداره برگزار شد.
پزشکیان:

در دوره جدید می‌خواهیم بر طبق شاخص ‌های تعریف شده افراد را انتخاب کنیم / اینکه برخی فکر کنند به بنده دیکته می‌کنند اشتباه است / بنده همین هستم اما آیا شما آن که می‌گویی هستی؟ / طرف می‌گفت بنده طلا می‌دهم یا زمین می‌دهم، از کجا می‌خواهید بدهید؟ چرا دروغ می‌گویید (1403/4/30 16:18:02)

مسعود پزشکیان رئیس جمهور منتخب در نشست با روسای ستاد‌های اصولگرا بیان کرد: می‌گویند مشکل در مدیریت کشور است، اصلا مگر این افرادی که روی کار آوردند، مدیر بودند یا علم و حتی مهارت آن را داشتند؟ قطعا اینگونه نبوده است. اصلا کدام بخش را درست کردند و آن مدینه فاضله‌ای که می‌گویند، کجا است؟ بنده همینم، صاف و ساده، اما آیا شما آن که می‌گویی هستی؟

دارو‌های سالم و مصرف نشده را به هلال احمر اهدا کنید (1403/4/30 11:46:28)

سلیمی، رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر: عموم مردم، خیرین در زمینه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائرین مراسم اربعین حسینی از طریق نیازمندی‌های دارویی و تجهیزات مصرفی پزشکی این تجمع انبوه با جمعیت هلال احمر همکاری خواهند کرد، کمک‌های غیرنقدی مردم شامل اهدای دارو‌های سالم و مازاد بر مصرف خانگی و نحوه مشارکت حامیان شامل اهدای محموله دارویی و تجهیزات مصرفی پزشکی به شعب خانه‌های هلال و پایگاه‌های جمعیت هلال احمر در سراسر کشور است.

ثبت دمای ۳۹ درجه سانتیگراد در همدان (1403/4/30 11:44:07)

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان با اشاره به تداوم هوای گرم در استان، گفت: ایستگاه‌های اسدآباد و بهار در گرمترین ساعات، دمای ۳۹ درجه را گزارش کردند که انتظار داریم گرمای هوا همچنان ادامه داشته باشد.

برخورد قاطع با استفاده‌کنندگان از فاضلاب برای کشت محصولات کشاورزی (1403/4/30 11:38:03)

فرماندار همدان با بیان اینکه متأسفانه گزارش‌هایی مبنی بر استفاده برخی از افراد سودجو از فاضلاب برای کشت محصولات کشاورزی به خصوص صیفی‌جات در روستاهای اطراف شهر همدان به فرمانداری رسیده بود، این موضوع در شورای تأمین شهرستان مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

سخنرانی پیش از خطبه رئیس اداره بهزیستی شهرستان بهار به مناسبت هفته بهزیستی در مصلی امام (ره) شهرستان بهار (1403/4/29 19:50:25)

اکبر منیعی فرد: هفته بهزیستی ، هفته ای است برای تکریم انسان های بزرگی که معلولیت برای آنها محدودیت نبوده و با تلاش و پشتکار در عرصه های مختلف اجتماعی موفق و سربلند بوده اند.

برگزاری مراسم عزاداری هیئت مذهبی اجتماعی و عزاداری بهزیستی بهار در شهر مهاجران (1403/4/29 19:36:33)

برگزاری مراسم عزاداری هیئت مذهبی اجتماعی و عزاداری بهزیستی بهار در شهر مهاجران با حضور حجت الاسلام حاج آقا کریمی امام جمعه محترم شهرمهاجران، جمعی از مسئولین و خیرین شهر مهاجران، رئیس و کارشناسان حوزه های تخصصی و مراکز مثبت زندگی و cbr بهزیستی بهار و جمعی از افراد جامعه هدف در شهر مهاجران برگزار شد.

باید با در نظر گرفتن دغدغه‌های ۱۴ میلیون نفری که به نامزد پیروز رأی ندادند، اجازه ندهیم که آن‌ها مأیوس شوند / این انتخابات حاوی پیام‌های مهم کاهش مشارکت بود / عدم تمایل بخش قابل توجهی از مردم برای استفاده از حق انتخاب خود باید اهل سیاست را به خود بیاورد؛ نمی‌توانیم به راحتی از کنار آن بگذریم / مهم‌ترین نکته این است که این کاهش مشارکت برای ما تبدیل به یک مسئله جدی شود