سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

روز بزرگداشت عطار نیشابوری رابطه ی " نان و دین "

روز بزرگداشت عطار نیشابوری رابطه ی " نان و دین " (1403/1/25 11:27:27)

عطار نیشابوری در مصیبت نامه، یکی از اسم های خدا را " نان " می داند!! می پرسند چگونه ممکن است؟! می گوید: نان از قدرتمندترین اسما الهی است که مردم را به سرعت به مسجد می کشاند و بانگِ ازان را بلند تر و صدای آن را گوشنواز تر می کند!!
گزارش برنامه جلسات کافه عمر

گزارش برنامه جلسات کافه عمر (1402/12/11 20:40:27)

دهم اسفند ۱۴۰۲ یکی دیگر از جلسات ادبی کافه عمر با اجرای شاعر گرامی خانم مریم کاظمی و حضور پرشور و پر تعداد اهالی فرهنگ وادب و با محوریت نقد و بررسی مجموعه شعر( شاخه‌ی اندوه من ) سروده ( فاطمه سلیمانی مهر ) با سخنرانی سعید جلیلی هنرمند، دکتر محمد صفایی، دکتر محسن ترابی کمال جواد نوری، محمد حسین نشانی، راضیه شالبافیان و همچنین خوانش اشعار و داستان توسط شاعران و داستان نویسان بهار و همدان از جمله مرضیه فریدی مجیدی، نسترن میرزا آقایی، زهرا اصغری،مسعود طلایی، مصطفی قربانی، امید مرادی، عاطفه الماسی، زهرا جلیلی نهاد، سیما نوروزی، اعظم شکوری، کاوه رنجبر، علیرضا سوار، زهرا شالبافیان، معصومه کاظمی، فرشته السادات مصطفوی، نگین بوچانی، حنانه بابایی، محمد جواد بابایی، زیبا حسینی و اهدای لوح تقدیر به چندین تن از آینده‌داران ادبیات بهار در سالن اجتماعات موسسه‌ی فرهنگی‌هنری چند منظوره‌ی خاطرات مدادرنگی شهر بهار برگزار گردید.
هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی
یک تکه کتاب؛

هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی (1402/11/28 22:19:35)

فرح دیبا (همسر شاه)می‌گوید: موقع مسافرت ما به آمریکا محمد رضا دستور داد جواهرات متعلق به همسر ریچارد شیردل را که یک میلیون دلار ارزش داشت از یک حراجی عتیقه معروف در لندن خریداری کنند تا ما به ژاکلین کندی هدیه بدهیم!
گذشته بهار خودمان و موقعیت سیاسی و جغرافیائی
یادداشت؛

گذشته بهار خودمان و موقعیت سیاسی و جغرافیائی (1402/11/25 10:50:18)

شهر بهار" که کُرسی یا مرکز حکمرانی کردستان بود؛ به دست ملک بن تودان ، پدر امیر چوپان " مغولی" افتاد و در پایان عهد عباسیان حکومت کردستان با شهاب الدین " سلیمانشاه بن پرچم " ایوایی" رئیس یکی از قبائل ترکمان موسوم به " ایوه " که حدود کردستان و لرستان اقامت داشته اند، بوده است.
کشف یک کتیبه در بقعه شاهزاده حسین(ع) همدان

کشف یک کتیبه در بقعه شاهزاده حسین(ع) همدان (1402/11/10 19:08:08)

مدیر موزه وقف استان همدان از کشف کتیبه تعمیر سردر بقعه شاهزاده حسین(ع) خبر داد و گفت: بانی تعمیر کتیبه، آقا تقی صراف تبریزی ذکر شده، از جنس سنگ مرمر است و تاریخ جمعه ۲۸ رمضان سال ۱۳۲۱ هجری قمری بر روی آن مشاهده می‌شود بنابراین مربوط به ۱۲۴ سال قبل است.
پیام قدردانی مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بهار جهت برگزاری مراسم های اعتکاف سطح شهرستان

پیام قدردانی مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بهار جهت برگزاری مراسم های اعتکاف سطح شهرستان (1402/11/9 11:13:42)

مهدی کرمی: بر خود لازم می‌دانم از همه مجریان و برگزار کنندگان ائمه جمعه شهرستان، فرماندار، حوزه های علمیه برادران و خواهران، سپاه، فراجا، ادارات آموزش و پرورش، شهرداری‌ها، اوقاف، منابع طبیعی، شبکه بهداشت و درمان، هیأت امنای مساجد، ائمه جماعات، خادمین معتکفین و زحمت کشانی که به هر نحوی در برگزار اعتکاف در این شهرستان نقش آفرینی کردند؛ تشکر و قدردانی داشته باشم و از درگاه خداوند متعال، توفیق و سربلندی و سرافرازی همگی را خواستارم.
فرهنگ و هنر