سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

هشدار معاون قضائی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان: هیچ مجوز قانونی برای فعالیت در حوزه ارز دیجیتال(بیت کوئین) وجود ندارد

هشدار معاون قضائی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان: هیچ مجوز قانونی برای فعالیت در حوزه ارز دیجیتال(بیت کوئین) وجود ندارد (1400/2/12 17:56:59)

معاون قضائی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان عنوان کرد: ابهامات زیادی در خصوص ارز دیجیتال در تمام کشورها وجود دارد زیرا هیچ دولتی به صورت رسمی، مسئولیت و پذیرش آنرا به عهده نمی‌گیرد همچنین در کشور ایران نیز هیچ مجوز قانونی برای فعالیت در حوزه ارز دیجیتال(بیت کوئین) صادر نشده و بانک مرکزی صراحتا به صورت رسمی ممنوعیت فعالیت در این حوزه را اعلام کرده است.
حباب سکه به کمتر از ۱۸۰ هزار تومان رسید

حباب سکه به کمتر از ۱۸۰ هزار تومان رسید (1400/2/10 21:22:02)

طبق تحلیل نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران از وضعیت قیمت سکه و طلا طی یک هفته اخیر در عین تعطیلی بازارهای رسمی و واحدهای صنفی به سبب محدودیت‌ها کرونایی، در هفته‌ای که گذشت حباب سکه رکورد زده و به زیر ۱۸۰ هزار تومان رسید. حباب سکه امروز نیز در محدوده ۱۶۰ هزار تومان قرار دارد.
تحقق عنوان سال ۱۴۰۰ در گرو حمایت از صنعت کفاشی و چرمدوزی پس از یک دوره رکود
قدمی در راه های فراموش شده چرمسازی بهار

تحقق عنوان سال ۱۴۰۰ در گرو حمایت از صنعت کفاشی و چرمدوزی پس از یک دوره رکود (1400/2/10 21:14:39)

کفاشی و چرم دوزی در سالهای نه چندان دور یکی از مشاغل پر رونق وکاربردی بهار بود که افراد زیادی از طریق این حرفه ارتزاق می کردند و بعضا از نسلی به نسل دیگر نیز منتقل می شد. اما در سال‌های اخیر با ورود صنعت به این حوزه تحولی ایجاد شد و تنوع در طرحها، مدلها و کیفیت مواد اولیه زیاد شد. و با بالا رفتن سن برخی استادکاران این حرفه را رها کردند برخی از دنیا رفتند و کسی از خانواده ایشان شغل پدری را ادامه نداد و در حال حاضر کفاشان انگشت‌شماری هستند که هنوز هم به این شغل مشغول علاقه دارند و با تولید کفش های زیبا و با کیفیت کسب روزی می‌کنند.
سهم فراموش شده بانوان بهاری در شورای شهر
پای لنگ شورای شهر بهار در نبود بانوان ؛

سهم فراموش شده بانوان بهاری در شورای شهر (1400/2/10 21:11:32)

زنان نیمی از جمعیت شهر ما را تشکیل می دهند و همواره به نقش بانوان در تصمیم گیری های کلان همچون انتخابات تاکید شده است، اما به واقع به جز انتخابات، زنان شهر ما چه میزان در تصمیمات کلان شهر و شهرستان نقش دارند؟
اقدامات صورت گرفته کارگروه نظارت و پیگیری حقوق عامه در سال 99
در گفتگو با سید هادی مصطفوی، معاون دادستان عمومی و انقلاب همدان مطرح شد:

اقدامات صورت گرفته کارگروه نظارت و پیگیری حقوق عامه در سال 99 (1400/2/8 16:09:26)

معاون دادستان عمومی و انقلاب همدان در نظارت و پیگیری حقوق عامه :صیانت از حقوق عامه و حفظ بیت المال یکی از وظیفه ذاتی قوه قضائیه می‌باشد و در نگاه مقام معظم رهبری و رئیس محترم قوه قضائیه از اهمیت و تأکید بسیاری برخوردار است و نقض حقوقی چون بهداشت و سلامت عمومی، محیط زیست و اراضی زارعی، میراث فرهنگی، انفال و اموال عمومی نقض حقوق تمام افراد جامعه به حساب می‌آید.
کارد به استخوان رسیده است
اصناف را دریابید؛

کارد به استخوان رسیده است (1400/2/7 14:50:30)

در پی سیر صعودی شیوع بیماری کرونا در کشور و به ویژه در استان همدان، مسئولین برای بار دیگر تصمیم به تعطیلی اصناف گرفتند و این هفته سومین هفته ای است که اصناف غیر ضروری ممنوع از فعالیت هستند.
۴۰ کارآموز در شهرستان بهار جذب بازار کار شدند
مدیرکل فنی و حرفه ای استان همدان:

۴۰ کارآموز در شهرستان بهار جذب بازار کار شدند (1400/2/6 11:55:41)

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: در راستای آموزش های فناورانه راهبردی و منتهی به اشتغال، ۴۰ نفر از کارآموزان مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار در کارگاه‌های تولیدی و آموزشی به بازار کار راه یافتند.
اجتماعی، اقتصادی