سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

تاریخ انتشار: 1401/7/6 08:55:07
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان همدان اعلام کرد:

صدور ۴۰ هزار سند تک برگی در همدان

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان همدان از صدور ۴۰ هزار فقره سند تک برگ در شش ماهه امسال خبر داد و گفت: در شش ماهه امسال نزدیک به ۴۰ هزار سند تک برگی برای اشخاص حقیقی و حقوقی صادر شده است.

شناسه خبر: 12845

 

به گزارش نشاط شهر، اصغر پیرهادی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه استان همدان در زمینه حدنگاری اراضی جزء استان‌های اول است، اظهار کرد: همدان جزء استان‌هایی است که تمام اراضی ملی آن به میزان ۶۹۰ هزار هکتار کاداستر شده است.

وی تصریح کرد: در موضوع اماکن دستگاه‌های اجرایی نیز ۹۰ درصد اسناد دفترچه‌ای خزانه به تک‌برگ تعویض شده و فقط ۲۰۰۰ سند دفترچه‌ای تپه هگمتانه باقی مانده که در تملک میراث فرهنگی بوده و حدود و آثار آن از بین رفته است.

این مقام مسئول با بیان اینکه از بین رفتن حدود و آثار تپه هگمتانه کار ما را مشکل کرده است، یادآور شد: به علت اینکه بافت مسکونی این منطقه از بین رفته است، تنها ابزاری که می‌توانیم برای احیاء بهره بگیریم نقشه هوایی سال ۳۵ است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان همدان ادامه داد: این حدود در رویه حفاری و اکتشافات از بین رفته است و در صورتی‌که این ۲۰۰۰ سند دفترچه‌ای را تک برگ کنیم، ۱۰۰ درصد اسناد استان همدان تک برگی خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه امسال به شدت پیگیر مستندسازی اراضی کشاورزی هستیم، خاطرنشان کرد: کشاورزان باید در این زمینه همکاری کنند و با مراجعه به امور اراضی استان می‌توانند بدون پرداخت هزینه نقشه نسبت به مستندسازی اراضی خود اقدام کنند.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان همدان درباره اسناد بافت مسکونی روستایی نیز اظهار کرد: براساس قانون بودجه ۱۴۰۱ کسانی که سند دفترچه‌ای دارند می‌توانند بدون پرداخت ۱۰۰ هزار تومان سند دفترچه‌ای را تعویض کنند.

پیرهادی در ادامه بیان کرد: براساس آمار بنیاد مسکن استان همدان، ۹۵ درصد بافت مسکونی روستاهای استان سند دفترچه‌ای دارند به‌طوریکه ۱۵۰ هزار سند دفترچه‌ای در دست مردم است که باید تک برگ شود.

وی درباره شناسایی خانه‌های خالی با بیان اینکه متأسفانه سازمان ثبت اسناد هیچ گونه دخالتی ندارد، یادآور شد: درباره مالیات بر خانه‌های خالی، شناسایی این خانه‌ها وظیفه مسکن و شهرسازی است و باید اطلاعات را در اختیار امور مالیاتی قرار دهد و سازمان ثبت اسناد در این زمینه ابزاری در اختیار ندارد.

 

انتهای پیام/ص


ارسال نظرات

*نشاط شهر هیچ مسئولیتی نسبت به نظرات ندارد و نمایش نظرات دلیلی بر تائید یا رد آنها نیست

* در نظرات ارسالی دقت شود که در آن توهین و افترا به اشخاص نسبت داده نشود.

* نظراتی که مغایر با اصول نظام جمهوری اسلامی باشد نمایش داده نمی شود.

نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:
سیاسی