سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

تاریخ انتشار: 1401/12/13 10:27:33
بهار، میزبان همایش تخصصی سیب زمینی

پایانه صادراتی سبزیجات و صیفی‌جات غرب کشور از برنامه های آینده خواهد بود

همایش طرح الگوی کشت، به ریاست فرماندار شهرستان بهار و با حضور بخشدار مرکزی، رییس جهاد کشاورزی شهرستان و جمعی از کشاورزان شهرستان بهار برگزار شد.

شناسه خبر: 13184به گزارش نشاط شهر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهار، همایش طرح الگوی کشت،  به ریاست فرماندار شهرستان بهار و با حضور بخشدار  مرکزی، رییس جهاد کشاورزی شهرستان و جمعی از کشاورزان شهرستان بهار برگزار شد.

 

روح اله نباتی فرماندار شهرستان بهار  در همایش طرح الگوی کشت گفت:برگزاری همایش ها اگر به صورت علمی و تخصصی برگزار شود و به مواردی مثل راهکارهای کاهش مصرف آب،مدیریت سوخت، مکانیزاسیون و غیره باشد می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند و با توجه به تجربه بالای کشاورزان شهرستان بهار در کشت سیب زمینی مقدمات برگزاری همایش تخصصی سیب زمینی به میزبانی شهرستان بهار را در دستور کار خواهیم داشت.

وی افزود با در نظر گرفتن توانمندی های  مختلف گردشگری، صنایع دستی، کشاورزی، فرآوری و غیره، باید همه توجه ها را به شهرستان بهار و ظرفیت های آن معطوف کنیم و سرمایه گذاران را به حضور در شهرستان ترغیب کنیم. نباتی خاطر نشان کرد:نزدیکی به راه آهن و فرودگاه و نقطه اتصال شرق به غرب بودن شهرستان بهار شرایط را برای ایجاد پایانه صادرات سبزیجات و صیفی‌جات غرب کشور فراهم کرده است.

وی اضافه کرد:باید از حالا به آینده بیاندیشیم چرا که با توجه به شرایط آب و هوایی و منابع آبی، کشاورزی در دنیا تغییر خواهد کرد و اگر هوشیار نباشیم متضرر خواهیم شد. فرماندار شهرستان بهار تاکید کرد:باید با تولید بذر و مینی تیوبر، کود شیمیایی و کشت اصولی سیب زمینی، افزایش توان امکانات مبارزه بیولوژیک و فرآوری محصولات مختلف که در صنایع غذایی و پتروشیمی ها کاربرد دارند، بسته بندی صحیح و استاندارد، بازاریابی قدرتمند و در نهایت ایجاد شرکت های جابجایی محصول، زنجیره تولید سیب زمینی را در شهرستان بهار راه اندازی کنیم.

نباتی تصریح کرد: در صادرات محصولات به خارج از کشور می توان دفاتر بازرگانی ویژه شهرستان بهار در کشورهای هدف داشته باشیم تا تولیدات شهرستان به سهولت مشتری یافته و صادر شود. نباتی در پایان به ضرورت تبلیغات در معرفی سیب زمینی بهار به سایر نقاط کشور و دنیا اشاره کرد و افزود :اگر تبلیغات خوبی داشته باشیم و در فضای مجازی به خوبی محصولات بهار را معرفی کنیم، می توان مشتری های بیشتری از سراسر جهان جذب کرد.

 

انتهای پیام/ص


ارسال نظرات

*نشاط شهر هیچ مسئولیتی نسبت به نظرات ندارد و نمایش نظرات دلیلی بر تائید یا رد آنها نیست

* در نظرات ارسالی دقت شود که در آن توهین و افترا به اشخاص نسبت داده نشود.

* نظراتی که مغایر با اصول نظام جمهوری اسلامی باشد نمایش داده نمی شود.

نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:
سیاسی

چشم بستن بر روی ناعدالتی‌ها دلیلی بر عدم حضور مردم پای صندوق‌های رای است/ موضوع امروز ما شرکت در انتخابات و انتخاب درست است/مردم ما عاقل و دانا هستند و قدرت انتخاب دارند/ رشد اقتصادی کشور وابسته به حضور در مجامع بین‌المللی است/ چرا باید هر روز با افتخار درصد واریز یارانه‌ها و یا درصد افزایش افراد تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی اعلام شود مگر مردم ریزه‌خوار و یا فقیر هستند؟