سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

به دنبال اعتراض کشاورزان بهاری در خصوص قطعی ۶ ساعته برق‌های صنعتی و کشاورزی، خبرنگار نشاط شهر پیگیر موضوع شد.

شناسه خبر: 14923

 

به گزارش نشاط شهر، در متن این پیام مردمی آمده است:

 

تعداد زیادی از همشهری های ما کشاورز هستند و این ماه ها هم زمان آبیاری محصولات کشاورزی است و خدارو هزار مرتبه شکر که سد های بهار چند باری پر شد و گفته بودند که برق ها را قطع نمی کنند اما چند روزی هست که برق های صنعت کشاورزی قطع می‌شود.

قطعی برق از ساعت 12:50 دقیقه تا 18:12 دقیقه است.

سوال اینجاست که چرا امسال 6 ساعت برق ها را قطع میکنند ولی سال های قبل ساعت قطعی برق کمتر بود؟

محصولات ما کشاورزها با این روند باید هر 8 روز یکبار آب یاری شوند و در این صورت رشد خوبی نخواهند داشت و ما کشاورزان بهاری ضرر خواهیم کرد.

 

 

در پاسخ به پیام مردمی فوق، روابط عمومی اداره برق شهرستان بهار گفت:

به اطلاع همشهریان گرامی می رساند؛ طی بررسی‌های انجام شده و آمارهای ارائه شده از طرف وزارت نیرو بیش از 90درصد مشترکین کشاورزی در بخش چاه‌های کشاورزی قرارداد استفاده 18 ساعته از منابع آبی را دارند در همین راستا با توجه به مصوبه دولت و توافقاتی که با جهاد کشاورزی شده است.

 

وی ادامه داد: ساعات مدیریت بار کشاورزان همان ساعت‌های مورد توافق در قراردادهای چاه‌های کشاورزی با امور آب‌های استان می‌باشد که عملا وزارت نیرو در ساعات مورد نیاز پیک از آن استفاده می‌کند.

 

وی افزود: متن قرارداد بدینگونه است که: کلیه مشترکین کشاورزی، مطابق مصوبه هیئت دولت در بازه زمانی 15 خرداد الی 15شهریور ماه می بایست انشعاب در بازه های 13 الی 18 مدیریت بار گردد.

 

وی در پایان گفت: ضمن تشکر از همه کشاورزان عزیز در خصوص همراهی در تحقق انرژی پایدار و گذر از پیک تابستانه با مدیریت درست انرژی، خواستار همکاری بیشتر در این زمینه هستیم.

 

 

 

 

هانیه عبدی

 

 

 

 

انتهای پیام/ص


برچسب ها: بهار#
ارسال نظرات

*نشاط شهر هیچ مسئولیتی نسبت به نظرات ندارد و نمایش نظرات دلیلی بر تائید یا رد آنها نیست

* در نظرات ارسالی دقت شود که در آن توهین و افترا به اشخاص نسبت داده نشود.

* نظراتی که مغایر با اصول نظام جمهوری اسلامی باشد نمایش داده نمی شود.

نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:

باید با در نظر گرفتن دغدغه‌های ۱۴ میلیون نفری که به نامزد پیروز رأی ندادند، اجازه ندهیم که آن‌ها مأیوس شوند / این انتخابات حاوی پیام‌های مهم کاهش مشارکت بود / عدم تمایل بخش قابل توجهی از مردم برای استفاده از حق انتخاب خود باید اهل سیاست را به خود بیاورد؛ نمی‌توانیم به راحتی از کنار آن بگذریم / مهم‌ترین نکته این است که این کاهش مشارکت برای ما تبدیل به یک مسئله جدی شود

اجتماعی، اقتصادی

چشم بستن بر روی ناعدالتی‌ها دلیلی بر عدم حضور مردم پای صندوق‌های رای است/ موضوع امروز ما شرکت در انتخابات و انتخاب درست است/مردم ما عاقل و دانا هستند و قدرت انتخاب دارند/ رشد اقتصادی کشور وابسته به حضور در مجامع بین‌المللی است/ چرا باید هر روز با افتخار درصد واریز یارانه‌ها و یا درصد افزایش افراد تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی اعلام شود مگر مردم ریزه‌خوار و یا فقیر هستند؟