شهرستان بهار

احداث شهرک صنعتی در مهاجران

شناسه خبر: ۱۰۰۲۵
احداث شهرک صنعتی در مهاجران

شهرک صنعتی مهاجران در طول سه سال به بهره برداری خواهد رسید.

عضو شورای شهر مهاجران در گفتگو با خبرنگار نشاط شهر عنوان کرد : حدودا چهار سال پیش در تلاش بودیم تا تولیدات شهر مهاجران را سازماندهی و در غرب کشور برندسازی کنیم، در همین زمینه با تولیدکنندگان جلسات مختلفی برگزار کردیم و موضوع پروژه را با آنان در میان گذاشتیم که خوشبختانه مورد استقبال قرار گرفت.

مصطفی اسلامی با اشاره به پتانسیل های تولیدی در مهاجران گفت : با پیگیری های مکرر اعضای شورا با عدم حمایت مسئولین مواجه شدیم و بسیاری از تولیدکنندگان ما به شهرک صنعتی بهاران روی آوردند و برخی نیز در جاهای دیگر سرمایه گذاری کردند، و متاسفانه روز به روز تعداد سرمایه گذاران کاهش پیدا کرد.

وی اذعان داشت : با پیگیری قنبری فرماندار بهار و طرح این پروژه در سند توسعه ۳ ساله ی استان از سوی فرماندار؛ پروژه شهرک صنعتی مهاجران تصویب و قرار شد در عرض سه سال به بهره برداری برسد.

اسلامی خاطر نشان کرد : پس از تصویب طرح به دنبال مکان مناسب بودیم؛ برخی مسئولین معتقد بودند مکان مورد نظر باید در جایی باشد که در آینده از نظر تامین آب مشکلی نداشته باشد، در اطراف شهر مهاجران ۱۸۰ هکتار زمین های شوره زار وجود دارد که پس از کارشناسی های انجام شده نقشه پروژه نیز طراحی و معرفی شد.

او در ادامه افزود : این زمین ها متعلق به منابع طبیعی است و طبق قوانین موجود نمی توان مالکیت ۱۰۰% را در اختیار شهرداری و یا اشخاص خصوصی قرار داد؛ اگر بخواهیم این زمین ها را به تملک خود دربیاوریم باید منابع طبیعی زمین ها را به اداره راه و شهرسازی واگذار کند تا در حریم شهر به ثبت برسد و اداره شهرسازی این زمین ها را به شهرداری بفروشد که در حال حاضر مقرون به صرفه نیست.
وی تصریح کرد : تا پایان دوره ی پنجم باید این پروژه به بهره برداری برسد؛ بنابراین تصمیم گرفتیم این زمین را اجاره و به تولید کنندگان وا گذار کنیم تا محصولات خود را به عرصه تولید، فروش و صادرات برسانند.

عضو شورای مهاجران اظهار داشت : مهاجران به علت داشتن محصولات کشاورزی مرغوب از قبیل : خیار، سیر، سیب زمینی و... تولید انواع ترشیجات در اولویت کار این تولیدی است و در آینده مشاغل دیگری مانند کارگاه های خُرد خیاطی، جوراب بافی، پنجره سازی و... نیز وارد عرصه تولید خواهند شد.

اسلامی در ادامه تاکید کرد : ما از مسئولین به خصوص فرماندار و استاندار محترم و دیگر مسئولین ذی ربط در این خصوص انتظار همراهی و همکاری را داریم تا بزرگترین مشکل این شهر یعنی بیکاری را از طریق تولیدات هدفمند محصولات کشاورزی و صنعتی حل نمائیم.

فردوس نبی پور

انتهای پیام /

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • سعیدیوسفی :
  در تاریخ ۱ آذر ۹۹ ساعت ۲۱:۲۷
  اقای اسلامی درود برشرف شما. خسته نباشید میگم به شماوتمام عزیزانی که در این امر قدمی برداشتن
 • شهروندمهاجرانی :
  در تاریخ ۲ آذر ۹۹ ساعت ۰۰:۲۰
  زمینهای شوره زاربرای تولیدات وسرمایه گذاری مناسب نیست .چون توبنبست هستش .جاده اصلی مهاجران بهترین شرایط وداره
 • شهروندمهاجرانی :
  در تاریخ ۲ آذر ۹۹ ساعت ۰۰:۲۶
  بهترین جاجاده اصلی مهاجران میباشد.نه زمینهای بنبست شوره زارکه خاکش هم آب وبه خودش نمیکشه فکربرف باران زمستانی وهم کرد.کسی که بخوادسرمایه گذاری کنه
 • شهروندمهاجرانی :
  در تاریخ ۲ آذر ۹۹ ساعت ۰۰:۲۷
  بهترین جاجاده اصلی مهاجران میباشد.نه زمینهای بنبست شوره زارکه خاکش هم آب وبه خودش نمیکشه فکربرف باران زمستانی وهم بایدکرد.کسی که بخوادسرمایه گذاری کنه تنهافقط تولیدش نیست مهم اول جاومکانش هستش.باتشکر
 • شهروندمهاجرانی :
  در تاریخ ۲ آذر ۹۹ ساعت ۱۷:۵۸
  با سلام به گفته شهروندمهاجرانی بهترین شرایط وبرای شهرک صنعتی سازی جاده اصلی مهاجران داردکه هم بین راه هستش وهم تودید انزال مردم که شناخت بهتری برای مهاجران داردوهم رونق خوبی .باتشکر
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر