شهرستان بهار

مشکلات بازنشستگان همچنان باقی است

شناسه خبر: ۱۰۰۵۴
مشکلات بازنشستگان همچنان باقی است

بازنشستگان کارگری انتظار دارند در آذر ماه احکام جدید بازنشستگی آنها صادر شود؛ احکامی که متناسب‌سازی را جزو پایه حقوق در نظر بگیرد

به گزارش نشاط شهر به نقل از تجارت امروز، براساس وعدههای سازمان تامین اجتماعی و اظهارات اعضای هیات مدیره کانونهای بازنشستگی، قرار است اصلاحات همسانسازی از روز اول آذرماه اجرایی شود.

یکی از مهمترین مولفههای این اصلاحات، قرار گرفتن اضافات متناسبسازی، جزو پایه حقوق است؛ اگر متناسبسازی جزو پایه مستمری نباشد، سال بعد، مشمول افزایش سالیانه نخواهد شد؛ به همین دلیل، قرار گرفتن اضافات متناسبسازی در ذیل پایه حقوق، یک الزام اساسی است.
اعضای کانونهای بازنشستگی گفتهاند این اقدام قرار است از ابتدای آذر اجرایی شود؛ حالا بازنشستگان در انتظار صدور احکام جدید هستند؛ احکام حقوقی آذرماه که در آن، متناسبسازی جداگانه نیامده باشد.
یکی دیگر از اصلاحات وعده داده شده، اصلاح فرمولهای متناسبسازی برای بازنشستگان سخت و زیانآور است؛ گرچه فعالان صنفی بازنشستگان اعتقاد دارند باید همسانسازی برای همه گروههای مستمریبگیر اصلاح شود اما ظاهراً قرار است از آذر، اصلاحات فقط برای بازنشستگان سخت و زیانآور اجرایی شود؛ در رابطه با این گروه قرار است چهار درصد سالهای اشتغال به سابقه بیمهپردازی افزوده شود.
بازنشستگان سخت و زیانآور ابراز امیدواری میکنند که در ماه جاری دریافتی آنها افزایش یابد؛ این بازنشستگان در عین حال یک مطالبه اساسی نیز دارند: از آنجا که متناسبسازی از مردادماه اجرایی شد، پس از انجام اصلاحات باید مابهالتفاوت چهارماه قبل (مرداد، شهریور، مهر و آبان) به بازنشستگان پرداخت شود.


انتهای پیام /

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر