شهرستان بهار

چگونه سلامت روان فرزندان خود را تضمین کنیم؟

شناسه خبر: ۱۰۰۵۵
چگونه سلامت روان فرزندان خود را تضمین کنیم؟

روانشناس بالینی توضیحاتی درباره چگونگی حفظ و ضمانت سلامت روان افراد توسط والدین ارائه داد.به گزارش نشاط شهر به نقل از انتخاب، اهورا کاوسی روانشناس بالینی درباره موضوع اخلاق و سلامت روان اظهارداشت: هر فردی به طور کلی ۵ نیاز اصلی دارد و هر رفتاری که از خودش نشان میدهد، برای برطرف کردن این نیازهاست که گاهی سازنده و گاهی هم نامؤثر و غیر سازنده است.

وی با بیان اینکه این نیازها به ترتیب بقا، عشق و احساس تعلق، قدرت، آزادی و تفریح و سرگرمی است، گفت: معمولا برای برطرف کردن این نیازها ۳ مدل رفتار از جمله سازمان یافته، نیمه سازمان یافته و خلاقانه توسط افراد صورت میگیرد.

این روانشناس بالینی ادامه داد: افراد از زمانی که یاد میگیرند برای برطرف کردن نیازهای اساسی راههای اخلاقی بکارگیرند، خواستههای آنها به شکل قانون مدارتر و اساسی پیش میرود. در واقع گذشتگان هم این موضوع را آموختند و تمدن از همان زمان شروع به شکل گیری کرد.

وی با اشاره به اینکه دین نقش بسیار پررنگ و موثری در معقوله ایجاد اخلاق داشته است، افزود شعر و فلسفه نیز افراد را به سمت و سوی اخلاق مداری سوق میدهد و با تقویت خردمندی میتوان در افراد ارزشهای انسانی و اخلاقی را تقویت کرد.

وی با اشاره به اینکه با بهره مندی از موضوع اخلاق میتوانیم نقش موثری در تربیت بهتر فرزندان ایفا کنیم گفت: آموزش مباحث اخلاقی از طریق گنجینه اطلاعاتی اصیل مانند کتاب و کلاس های روانشناختی، والدین را توانمند میکند و باعث میشود که از دوران کودکی، این موضوع را در فرزند خود نهادینه کنند و نقش مؤثری در بهبود کیفیت زندگی کودک داشته باشند.

کاوسی با تأکید بر نقش اخلاق والدین بر سلامت روان کودکان گفت: والدین خوش خلق و اهل مطالعه در این عصر اطلاعات و محرکهای آموزشی کاذب فرزندان بسیار سالمتری به لحاظ روحی دارند و نباید از نقش اخلاق در جامعه غافل ماند چرا که با استفاده از این موضوع میتوان سلامت روان کودکان را تضمین کرد.

منبع : فارس


انتهای پیام /

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر