شهرستان بهار

تعطیلی دو هفته ای اصناف بدون درنظر گرفتن بسته حمایتی معیشتی

شناسه خبر: ۱۰۰۶۷
تعطیلی دو هفته ای اصناف بدون درنظر گرفتن بسته حمایتی معیشتی

به نظر می رسد فشار اقتصادی موجود در جامعه و عادی شدن این بیماری برای مردم باعث تزلزل در اجرای چنین تصمیماتی شود، در روزهای اول اجرای طرح شاید کسبه گوش به فرمان ستاد مبارزه با کرونا پیش روند، اما فشار اقتصادی موجود به تدریج صبرشان را لبریز کرده و آنها را به عناد و سرکشی وادار خواهد کرد

به گزارش نشاط شهر، با شیوع بیش از پیش بیماری کرونا در کشور، ستاد ملی مبارزه با کرونا تصمیم به تعطیلی دو هفته ای اصناف در شهرهای در وضعیت قرمز گرفته است و همچنین محدودیت تردد برای همه شهرها اعمال خواهد شد، که خوشبختانه با تصمیم ستاد استانی دو شهرستان بهار و همدان یکپارچه اعلام شده و تردد بین این دو شهر بلامانع اعلام شد.
این تصمیم در صورتی اتخاذ می شود که دولت در دوراهی توجه به وضعیت معیشت و سلامتی افراد جامعه گیر افتاده و لاجرم توجه به سلامت جامعه را انتخاب کرده است.
تعطیلی دو هفته ای کسب و کاری که ماهیانه چند میلیون تومان اجاره بها پرداخت می کند و موعد چکش نزدیک است به معنای نابودی آن کسب است و لذا تدبیر مناسب دولتی ها در اینگونه تصمیمات نیاز جامعه است و به نظر می رسد که دولت باید در این تصمیم ها با اعمال قوانین اقتصادی کمک حال افراد جامعه شود تا افراد کمتر دچار آسیب اقتصادی شوند.
به نظر می رسد فشار اقتصادی موجود در جامعه و عادی شدن این بیماری برای مردم باعث تزلزل در اجرای چنین تصمیماتی شود، در روزهای اول اجرای طرح شاید کسبه گوش به فرمان ستاد مبارزه با کرونا پیش روند، اما فشار اقتصادی موجود به تدریج صبرشان را لبریز کرده و آنها را به عناد و سرکشی وادار خواهد کرد.
در قانون اعمال شده برای تمامی شهرهای کشور جمعیت و تراکم دیده نشده، چرا که تصمیم گیران کشوری شهرهایی کوچک و کم تردد مانند بهار را که فاقد بازار متمرکز و پاساژی که کانون تجمع افراد شوند را در کفه شهرهایی مانند تهران و دیگر شهرهای بزرگ کشور قرار داده و با یک سنگ همه را وزن می کنند که این از نقص های این قانون کشوری است.
جالب است که قانون به کارگیری یک سوم کارمندان نیز در کنار تعطیلی کسبه اعمال شده است اما اگر گشتی در ادارات بهار بزنیم می بینیم که این قانون از سوی اداری ها به صورت نصفه نیمه اعمال می شود و برخی کارمندان به دستور رئیس اداره باید بر سر کار خود مشغول خدمات رسانی باشند و تنها معدود اداراتی این قانون را به طور کامل اجرا می کنند، این تبعیض و تفاوت در اعمال قانون بیش از پیش کسبه را به سرکشی وادار خواهد کرد.
به نظر می رسد که تصمیم گیران کشوری باید با دقت نظر بیشتری در صدور قوانین این چنینی دقت نمایند تا در چنین شرایط اسف بار اقتصادی کمتر شاهد عناد و سرکشی کسبه در نقاط مختلف کشور باشیم.


مرضیه کریمی رادپور
انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر