شهرستان بهار

رصد ۱۱ اکیپ گشت‌زنی در منابع طبیعی همدان/ آفرودسواران منابع طبیعی را تخریب می‌کنند

شناسه خبر: ۱۰۱۳۳
رصد ۱۱ اکیپ گشت‌زنی در منابع طبیعی همدان/ آفرودسواران منابع طبیعی را تخریب می‌کنند

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان با بیان اینکه آفرودسواران جایگاهی در منابع طبیعی ندارند گفت: ورود اتومبیل در منابع طبیعی تخریب گسترده مراتع را به دنبال دارد و باعث از بین رفتن چمنزارها و ایجاد جاده‌های فرعی در طبیعت می‌شود.

به گزارش نشاط شهر به نقل از فارس، اسفندیار خزایی در خصوص حضور برخی آفرودسواران در طبیعت و ایجاد خسارت اظهار کرد: برای ورزشهایی که از طریق موتورسیکلت و یا اتومبیل انجام میشود باید جایگاه مخصوص تعبیه شود

وی گفت: این جایگاه باید توسط دستگاه متولی در نظر گرفته شود و در کارگروههای استانی مصوبه اخذ کند مانند پیست موتورسواری تویسرکان که تعیین تکلیف شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان با اشاره به اینکه استان همدان یک درصد از مراتع و سه درصد از علوفه کشور را شامل میشود افزود: پوشش گیاهی مراتع استان قابل توجه و چشمگیر است به طوری که حتی در این مراتع بهرهبردارانی مثل عشایر هستند که بخشی از اقتصاد کشور وابسته به دام چرانی آنها است.

وی با تأکید بر اینکه هر آفرودسوار یک حریم در منابع طبیعی داشته باشد قانونی نیست یادآور شد: ورود اتومبیل در منابع طبیعی تخریب گسترده مراتع را به دنبال دارد و باعث از بین رفتن چمنزارها و ایجاد جادههای فرعی در طبیعت میشود.

خزایی از رصد ۱۱ اکیپ گشتزنی در سراسر استان خبر داد و گفت: مادامی که عرصهای به عنوان پیست در نظر گرفته نشود با موتور سواران و آفرودسواران برخورد میشود چراکه همدان از نظر پوشش گیاهی در وضعیت خوبی قرار دارد.

وی در پایان تصریح کرد: آفرودسواران جایگاهی در منابع طبیعی ندارند و در حد امکان رصد و پایش در ارتباط با جلوگیری از ورود آنها به طبعیت صورت میگیرد از همین رو باید جایگاهی به عنوان پیست برای این ورزش در نظر گرفته شود.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر