شهرستان بهار

استفاده از «مانکن زنده» در کرمانشاه

شناسه خبر: ۱۰۱۴۵
استفاده از «مانکن زنده» در کرمانشاه

چند سال پیش انتشار تصاویری از داخل سرزمین‌های‌ اشغالی جنجال زیادی به پا کرد، صهیونیست‌ها با استفاده از مانکن زنده (زنان و دختران جوان) اقدام به تبلیغ محصولات خودشان کرده بودند، روشی که سپس به اروپا رسید؛ حالا در دو سه شهر ایران از جمله کرمانشاه هم این اتفاق رخ داده است.

به گزارش نشاط شهر به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، استفاده از مانکن زنده برای تبلیغات اولین بار و در هفتههای گذشته در مشهد صورت گرفت که موجی از انتقادات را بهوجود آورد. این کار خلاف قانون بوده و همان روزها رئیس اتاق اصناف مشهد گفته بود: حضور مانکن زنده به هر نحو در ویترین فروشگاههای پوشاک، منسوجات، کیف و کفش ممنوع است. وی این اقدام را «بر خلاف ضوابط انتظامی دانسته» و اظهار کرد: این عمل غیرقانونی است.

هرچند با آن فروشگاه برخورد لازم صورت گرفت اما بهنظر نمیرسد که این اقدام «غیر انسانی» تمامی داشته باشد و در سایه سهلانگاری، عدم نظارت و برخورد لازم در حال تبدیل شدن به یک اپیدمیاست.
اولین بار در سال ۹۵ بود که استفاده از مانکن زنده توسط فروشگاههای صهیونیستی در رسانههای داخلی و خارجی انعکاس پیدا کرد. بنابر اعلام رسانههای اسرائیل به گفته رسانههای صهیونیستی، عابران گفتهاند: «که ما ابتدا فکر میکردیم این زنان مانکنهای چوبی هستند که برای نمایش لباسها در ویترین قرار گرفتهاند اما با جابجا شدن و پلک زدن آنها فهمیدیم که اینها انسان هستند.»
حالا و پس از گذشت چهار سال، پای مانکنهای زنده به برخی شهرهای ایران و متأسفانه کرمانشاه نیز باز شده و برخی از فروشگاههای مناطق به اصطلاح لاکچری دست به چنین اقدام غیرانسانی و غیراخلاقی زدهاند.
در همین خصوص، یکی از فروشگاههای لباس واقع در خیابان کسری بهصورت علنی در پیج اینستاگرام خود فیلم و تصاویر زنندهای از مانکنهای زنده منتشر کرده است. کشف حجاب علنی در تمامی تصاویر و فیلمها مشهود است و این صفحه رسمی نیز ابایی برای انتشار آنها ندارد.


انتهای پیام /

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر