شهرستان بهار

سازمان‌های مردم نهاد رسالتی بزرگ در استمرار این مشارکت مردمی بر عهده دارند.

شناسه خبر: ۱۰۲۲۳
سازمان‌های مردم نهاد رسالتی بزرگ در استمرار این مشارکت مردمی بر عهده دارند.

فرماندار گفت : سازمان های مردم نهاد بازوی دولت هستند و می توانند با امید بخشی و در تعاملی سازنده با دولت و سایر نهادها، مشارکت مردم را در این دوره نیز تقویت کنند.

به گزارش نشاط شهر، صبح روز گذشته دبیران سازمان های مردم نهاد در نشستی با فرماندار، رئیس اداره ورزش و جوانان، مسئول سازمان های مردم نهاد در سالن جلسات فرمانداری برگزاری کردند.

قشمی مسئول سازمان های مردم نهاد در جلسه توسعه اجتماعی عنوان کرد : سازمان های مردم نهاد واسطه ی بین دولت و ملت هستند و آنچه که برای سازمان های مردم نهاد و فعالین اجتماعی مهم است صیانت از سرمایه های اجتماعی است، سرمایه ای که بسیار در فضای موجود قابل تحلیل است و آسیب هایی که در این حوزه است قابل تامل است و اگر مردم وارد موضوع صیانت اجتماعی نشوند در قدم اول جامعه و مردم متضرر خواهند شد و خمیرمایه ی سرمایه اجتماعی اعتماد سازی است.
وی ادامه داد : برای شروع کار سازمان های مردم نهاد، گام اول اعتدال بخشی بین مطالبه گری دولت از مردم و بلاعکس می باشد و باید از ظرفیت های موجود استفاده کرد و این مطالبه گری باید در یک ساختار نظامند و جهت دار تعریف شود و این طرح کمک شایانی به سلامت جامعه و مشارکت مردم پایدار خواهد بود.

فرماندار به جایگاه سازمان های مردم نهاد در دستگاه های دولتی اشاره کرد و تصریح کرد : با ورود سمن ها به دستگاه های دولتی، اتفاقات بسیار خوبی رقم خواهد خورد و شاهد پیشرفت روز افزون شهرستان خواهیم بود و ادامه داد : جوانان نیروهای دردسترس، با ایده ها و برنامه های جدید در راستای اهداف نظام قدم بر میدارند و ما نیز موظفیم آنان را مورد حمایت قرار داده و از ظرفیت جوانان استفاده کنیم.

احسان قنبری اظهار داشت : توسعه اجتماعی و فرهنگی این شهرستان با مشارکت همه ی نهادها به خصوص سازمانهای مردم نهاد امکان پذیر میشود و بنای هر حرکت ماندگار مبتنی بر حضور مردم به ویژه جوانان بوده، بنابراین سازمانهای مردم نهاد رسالتی بزرگ در استمرار این مشارکت مردمی بر عهده دارند.

قنبری با اشاره به نزدیک شدن انتخابات در سال آینده خاطرنشان کرد : سازمان های مردم نهاد بازوی دولت هستند و می توانند با امید بخشی و در تعاملی سازنده با دولت و سایر نهادها، مشارکت مردم را در این دوره نیز تقویت کنند.

فرماندار با ابزار خرسندی از نقش آفرینی های سمنها در عرصه های اجتماعی و فرهنگی شهرستان، ضمن تایید برخورداری سازمان های مردم نهاد از ظرفیتهای غنی فرهنگی، خواستار همکاری و مشارکت منظم و مستمر آنان با حوزه اجتماعی فرمانداری در رسیدن به توسعه متوازن در این شهرستان شد.

در انتهای این نشست دبیران سازمان های مردم نهاد با ارائه ی دیدگاه ها و نظرات خود، خواستار رفع برخی از مشکلات در NGO ها شدند و به همکاری همه جانبه ی دستگاه های اجرایی با سازمان های مردم تاکید کردند.


فردوس نبی پور

انتهای پیام /

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر