شهرستان بهار

پدرخوانده ها چه خوابی برای مردم ما دیده اند؟؟

شناسه خبر: ۱۰۳۴۸
پدرخوانده ها چه خوابی برای مردم ما دیده اند؟؟

مردم در انتخابات بدون القائات و تبلیغات آلوده، بهترینها را انتخاب میکنند؛ انتخاب آنها افرادی با سابقه خدمت و با رعایت اصل شایسته سالاری است.

به گزارش نشاط شهر مردم در انتخابات بدون القائات و تبلیغات آلوده، بهترینها را انتخاب میکنند؛ انتخاب آنها افرادی با سابقه خدمت و با رعایت اصل شایسته سالاری است.

اما معمولا این اتفاق نمیافتد زیرا جریانات سیاسی برای تامین منافع خود با تبلیغات آلوده ذهنیت مردم را طوری شکل میدهند تا انتخابشان به سمت منافع این گروهها متمایل شود.

برخی از این جریانات و تودهها که عادت تقسیم منابع و منافع منطقه به نفع خود دارند از درون خود هر منطقه سر برآوردهاند.

اما برخی دیگر، از بیرون ورود کرده و سعی در دخالت و تاثیرگذاری دارند و طبیعتا آنها هم به دنبال منافع خویشند.

این دو گروه که هر دوی آنها با لباس دایه مهربانتر از مادر ظاهر میشوند، در ادبیات سیاسی رایج، با عنوان پدرخواندههای داخلی و خارجی هر منطقه شناسائی میشوند. آنها در برخی موارد با یکدیگر متحد هم میشوند.

در مورد پروسه انتخابات نمایندگی مجلس که به لحاظ تاثیرگذاری، کلان محسوب میشود و سرنوشت چهار سال ظاهری و در حقیقت سرنوشت تاریخ یک منطقه را تحت تاثیر مستقیم قرار داده و ظرفیت آن را دارد تا برای همیشه حوزه انتخابیه را به سمت تعالی یا سقوط ببرد، امری نیست که اندیشمندان و نخبگان و مطالبهگران با آن با تسامح و تساهل برخورد کنند و اجازه دهند پدرخواندههای داخل منطقه و بدتر از آن قیمهای بیرون از آن برایش تصمیمسازی کنند.

تجربه نشان داده است که هرگاه غفلت و سهلانگاری شده و اجازه داده شده تا جریانات سیاسی که غالباً به منافع گروهی خود میاندیشند، با القائات و هزینه کردنهای هنگفت، مسیر انتخاب ذهنی مردم را به سمت تامین و تضمین خواستههای خود کج کردهاند، منطقه ضربه خورده است.

در موضوع انتخابات مجلس شورای اسلامی برای بهار و کبودرآهنگ طبیعی است مرکز استان نشینانی که آنها هم به حق به توسعه شهر و شهرستان خودشان همدان میاندیشند، بدشان نمیآید یا اساسا برایشان فوریت دارد که نماینده بهار را هم آنها انتخاب کنند. که اگر چنین اجازهای را داشتند قطعا همانند انتصاباتی که در ارکان ادارات دو شهرستان شاهد آن هستیم عمل میکردند.

شوربختانه در داخل هم برخی هم آلت دست آنها قرار گرفته و بازیگر طراحیهای آنها شده و در عوض شارژ مالی یا قول ارتقاء شغلی و ... به راحتی چشم بر خیانتها میپوشند و گاهی هم همدست آنها میشوند.

طبیعی است که مردم این دو شهرستان همان نگاهی را به منطقه خود داشته باشند که همدانیها به شهر خود دارند.

آنها به فکر توسعه دیار خود هستند، ما چرا به فکر تعالی خود نباشیم؟! چرا بهای توسعه مرکز استان را شهرستانهای کمبرخوردار و عقب نگهداشته شده شمال استان باید بپردازند؟! چرا باید توسعه این مناطق به بازیهای جناحی و تقسیم قدرتهای سیاسی فروخته شود؟!

همه میدانید به عنوان مثال متاسفانه در مبحث توسعه، مخصوصا در مورد شهرستان بهار، تضاد منافع با همدان وجود داشته و دارد که هر جایی زور همدان چربیده است، بریده است و خورده است و برده است، با بررسی تاریخ دو سه دهه گذشته به راحتی به مواردی از این دست بر میخوریم.

وقتی هم کار به بازیهای تقسیم قدرت سیاسی رسیده باز هم سر این دو شهرستان بیکلاه مانده است.

نظر فعالان اجتماعی و سیاسی و دلسوزان دو شهرستان بهار و کبودرآهنگ را به این نکته جلب میکنم که من حیث المجموع زمانی که تحرکاتی برای تعیین سرنوشت یا تاثیرگذاری مشکوک در آرای مردم توسط افرادی غیر بومی و برخی از آیادی آنها در داخل حوزه انتخابیه مشاهده میشود باید با حساسیت فوقالعاده و به دقت رصد شده و با حتمی و بدیهی درنظر گرفته شدن این نکته مهم که آنها احتمالا دنبال منافعی غیر از منافع خود منطقه هستند، میبایست در تنویر افکار عمومی و شفاف سازی اهتمام ویژه داشته باشند.

یوسف عبدی نژاد

انتهای پیام /

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر