شهرستان بهار

گذری به روستای هارون آباد :

گلایه از بوی نامطبوع حاصل از دپوی کود مرغی این بار در هارون آباد

شناسه خبر: ۱۰۳۶۴
  گلایه از بوی نامطبوع حاصل از دپوی کود مرغی این بار در هارون آباد

مشکلات هارون آباد حل شود، مهاجرت هم کم می شود/ هارون آباد یکی از روستاهای شهرستان بهار و در بخش لالجین واقع شدهاست. این روستا طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ تعداد ۶۰۵ نفر جمعیت داشته است.

غلامرضا زارعی دهیار روستای هارون آباد دارای مدرک کارشناسی در رشته فقه و مبانی حقوق از دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان در گفتگو با خبرنگار نشاط شهر گفت: از سال 1384 با انتخاب اهالی روستا به عنوان دهیار روستا منتخب شدم و تا کنون در حال خدمت رسانی و آبادانی روستا هستم.

غلامرضا زارعی با اشاره به عملکرد دهیاری در طی این سال ها عنوان کرد: از همان اوایل کار در تلاش بودم تا مشکلات موجود در روستا را با همکاری دستگاه های دولتی برطرف کنم؛ در سال 1387 با همکاری اعضای شورا شروع به تخریب و بازگشایی معابر روستا کردیم و اهالی روستا در این زمینه همکاری خوبی با دهیاری و شورا داشتند که جا دارد از همکاری صمیمانه ی اهالی روستا تقدیر و تشکر کنم.

وی ادامه داد: با اعتبارات ملی و با همکاری بنیاد مسکن، فاز اول بهسازی را از ورودی روستا ( خیابان امام خمینی ره ) شروع کردیم و با جدول گذاری، زیر سازی و آسفالت ریزی مشغول به کار شدیم و در سال 1389 به پایان رساندیم و فاز دوم زیر سازی را از محل اعتبارات دهیاری تامین کردیم.

دهیار ۱۵ ساله هارون آباد ادامه داد: هنگام بهسازی، تخریب و بازگشایی معابر برخی از تیرهای چراغ برق سد معبر ایجاده کرده بود که برای آسایش مردم و سهولت در رفت و آمد با همکاری اداره برق 17 تیر برق را جا به جا کردیم، و با مصوبه شورا و از محل اعتبارات دهیاری اقدام به نصب روشنایی و تهیه کله گاوی نمودیم ؛ که تا حدودی مشکل روشنایی حل شد، ولی همچنان نیازمند حداقل 15 کله گاوی هستیم.

پارک کودک به متراژ ۳۰۰ متر مربع در هارون آباد تاسیس کردیم

زارعی تصریح کرد : با همکاری مسئولین و پیگیری های دهیاری موفق به احداث پارک کودک به متراژ 300 متر با استفاده از اعتبارات دهیاری در محدوده ی مدرسه ی ابتدایی شدیم؛ و درمعابر عمومی وسایل ورزشی نصب کردیم و همچنین محوطه ی حسینیه و پایگاه بسیج را جالیز کاری نمودیم و از ورودی روستا تا محدوده ی حسینیه، مخابرات و پایگاه بسیج در سال 1389 توسط دهیاری دختکاری انجام شد .

مدرسه متروکه را به خانه ورزش تبدیل کردیم

او در ادامه افزود : جوانان و نوجوانان روستا سال ها از داشتن سالن ورزشی سرپوشیده محروم بودند که با پیگیری ها و مکاتبات اداری، و همکاری اداره ی ورزش و جوانان استان و شهرستان، یکی از مدارس مقطع راهنمایی که به علت عدم استفاده به متروکه تبدیل شده بود را به عنوان خانه ی ورزشی راه اندازی کردیم و برای بازسازی، ایزوگام کشی، و گچ کاری داخلی، خیرین روستا کمک شایانی کردند و جای تقدیر و تشکر دارد. و با تلاش خانم مرجان عاکفی مسئول هیئت های ورزشی روستا این مجموعه راه اندازی شد که در دو تیم ورزشی خواهران و برادران در رشته ی تکواندو آغاز به کار کرد و در حال حاضر با شیوع ویروس کرونا این مجموعه ی ورزشی تعطیل می باشد، امیدوارم مسئولین مربوطه در امر تهیه ی برخی از وسایل ورزشی مانند فوتبال دستی، تنیس، توپ فوتبال و... ما را یاری کنند.

دهیارهارون آباد، رعایت بهداشت فردی را مهم دانست و اذعان داشت : سرویس های بهداشتی مدرسه ی ابتدایی غیر قابل استفاده بود و از طریق خودیاری و همت خیرین دو سرویس بهداشتی مجزا برای دختران و پسران احداث شد و همچنین اقدام به نقاشی و دیوار نویسی داخلی و حیاط مدرسه کردیم و با جمع آوری کمک های مردمی اقدام به تعویض رویه ی میز و نیمکت ها کردیم و پایه های آن رنگ آمیزی شد و فضای شاد و مفرحی برای دانش آموزان ایجاد کردیم.

حفر چاه آب در روستا، مانع از مهاجرت هارون آبادی ها شده است

وی اظهار داشت : کمبود آب شرب سال ها گریبانگر اهالی روستا بود و گاهی اوقات از طریق تانکر آب به روستائیان آب رسانی می شد که با تلاش و کوشش دهیاری، اعضای شورا و همکاری فرماندار و بخشدار، شرکت آب فاضلاب روستایی اقدام به حفر چاه دستی نمود که با توجه به بارش ها در طی این سال ها اهالی روستا دیگر با کمبود آب مواجه نیستند و همین امر باعث دلگرمی ساکنین روستا شده و از مهاجرت اهالی به دیگر نقاط جلوگیری کرده است، اما منبع آب کوچک و فرسوده است و نیاز دارد تا تعویض شود و اطراف چاه آب باید فنس کشی صورت بگیرد.

۴۷ باکس زباله در معابر عمومی روستا نصب کرده ایم

زارعی بهداشت محیط روستا را مهم دانست و یادآور شد : در طول هفته دو روز به جمع آوری زباله تخصیص داده ایم و زباله ها به صورت بهداشتی جمع آوری شده و به سایت همدان انتقال داده می شود و 47 باکس زباله نیز خریداری و در معابر عمومی و کوچه ها نصب کرده ایم، در تامین هزینه ی جمع آوری زباله کمی مشکل داریم، اهالی بر این باورند که باید از اعتبارات دهیاری این هزینه تامین شود، ما از مردم خواهشمندم در این زمینه همکاری کنند تا شاهد محیط سالم و بهداشتی در روستا باشیم.

گلایه از بوی نامطبوع حاصل از دپوی کود مرغی این بار در هارون آباد

زارعی با اشاره به انتشار بوی نامطبوع در روستا گفت : سال های گذشته دپوی کود مرغی در محدوده ی روستا و سد خاکی روستای هارون آباد و در حریم جاده ی غار علیصدر بود که باعث آزار و اذیت مردم بود که با پیگیری مسئولین مربوطه این مشکل برطرف، و مکان مورد نظر پلمپ شد ولی از فروردین ماه سال جاری برخی افراد به صورت غیرقانونی شروع به دپوی کود مرغی کرده اند و مردم روستا از این وضعیت اظهار نارضایتی دارند. و امیدوارم که به زودی این مشکل با پیگیری مسئولین ارشد استانی و شهرستانی برطرف شود.

اینترنت ضعیف در روستا کار آموزش دانش آموزان را سخت کرده است

غلامرضا زارعی آموزش و پرورش را امری مهم برشمرد و به تعطیلی مدارس در ایام کرونا اشاره کرد و تاکید کرد : اینترنت روستا بسیار ضعیف است و این مشکل گریبان گر دانش آموزان است و نبود سرعت اینترنت بالا باعث افت تحصیلی دانش آموزان شده و توجهی به این مسئله در این روستاها نشده است و باید برای این مشکل مهم برنامه ریزی کرد و تدبیری اندیشید تا ضربه ای به دانش آموزان نخورد. و ناگفته نماند بسیاری از دانش آموزان توان خرید گوشی های هوشمند را ندارند و باید وزارت آموزش و پرورش و مخابرات و ارتباطات باید برای حل این مشکلات ورود پیدا کنند و این مشکل از دیگر مشکلات مطرح شده در اولویت می باشد.

وی ادامه داد : رئیس مخابرات شهرستان مهندس قبادی قول مساعدت داده اند که سه روستای هارون آباد، حسن قشلاق و خوشاب بر اساس آمار جمعیت در اولویت هستند و امیدواریم به زودی شاهد رفع اینگونه مشکلات باشیم تا دانش آموزان و خانواده ها دغدغه ای نداشته باشند.

دهیار این روستا بیان کرد : جهت ادامه پروژه های عمرانی و آبادانی هرچه بهتر روستا نیاز به تامین مالی و تخصیص بودجه به دهیاری هستیم و راه ورودی روستا نیاز به احداث زیرگذر دارد تا شاهد کاهش تصادفات، مرگ و میر و نقص عضو باشیم.

فردوس نبی پور

انتهای پیام /

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر