شهرستان بهار

ساده‌زیستی از مهمترین خصوصیات زندگی حضرت فاطمه (س) بود

شناسه خبر: ۱۰۴۷۸
ساده‌زیستی از مهمترین خصوصیات زندگی حضرت فاطمه (س) بود

کارشناس مذهبی گفت: ساده‌زیستی یکی از مهمترین خصوصیات زندگی حضرت فاطمه (س) بود که در سراسر زندگی این بانوی بزرگ به چشم می‌خورد.

به گزارش نشاط شهر به نقل از خبرگزاری بسیج، حجتالاسلام حسنی در نشست بصیرتی پایگاه کوثر حوزه حضرت فاطمه الزهرا (س) روستای حسینآباد عاشوری شهرستان بهار ضمن تسلیت ایام فاطمیه با اشاره به سبک زندگی فاطمی و خصوصیات زن مسلمان اظهار داشت: سادهزیستی یکی از مهمترین خصوصیات زندگی حضرت فاطمه (س) بود که در سراسر زندگی این بانوی بزرگ به چشم میخورد و همیشه این خصوصیت را با تبعیت از پدر بزرگوارش رعایت میکردند.

وی افزود: حضرت فاطمه (س) در هر شرایطی بخشش به دیگران داشت و سادگی را برای خود انتخاب میکرد و امروز زنان و دختران با پرهیز از چشم و همچشمی و اسراف در زندگی با الگوگیری از حضرت زهرا (س) سعادت زندگی را برای خود به ارمغان میآوردند و خود این سادگی باعث آرامش روح نیز میشود.

امام جماعت روستای حسینآباد عاشوری تصریح کرد: امروزه تجملگرایی جای سادهزیستی را گرفته و سادهزیستی به فراموشی سپرده شده است، چشم و همچشمیهای خانوادگی به این تجملگراییها دامن زده و اختلافات خانوادگی در پی آن ایجاد میشود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از آسیبهای این تجملگرایی که در زندگی جوانان آشکارا خود را نشان میدهد که با سختگیریهای خانوادهها برای جهیزیه و مراسمهای آنچنانی قدم گذاشتن جوان را برای ازدواج سست کرده و با دیدن این همه تشریفات و تجملات دیگر علاقهای به تشکیل زندگی ندارد و این خود باعث آسیبهای زیادی در جوانان میشود.

حسنی ابراز داشت: زندگی امامان و پیشوایان دینی همچون مهریه حضرت زهرا (س)، جهیزیه ایشان و نحوه زندگی آن دو نور مقدّس، باید الگویی برای همگان باشند تا معضلات کنونی و موانع ازدواج رفع شود و جامعه باید از آن بزرگواران سرمشق بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: اگر این قضایا حل شود، اختلافات خانوادگی نیز رفع خواهد شد و آمار طلاق کاهش مییابد.

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر