شهرستان بهار

واگذاری مجتمع‌های فرهنگی و هنری همدان به بخش خصوصی

شناسه خبر: ۱۰۵۲۵
واگذاری مجتمع‌های فرهنگی و هنری همدان به بخش خصوصی

با حضور معاون سیاسی - امنیتی استاندار همدان مجتمع‌های فرهنگی و هنری همدان به بخش خصوصی واگذار شدند.

به گزارش نشاط شهر به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، پیش از ظهر امروز با حضور معاون سیاسی - امنیتی استاندار همدان سالن اصلی مجتمع فرهنگی هنری بوعلی سینا و سالنهای سینما، آمفی تئاتر و رستوران مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی همدان با برگزاری مزایده عمومی و طی مراحل قانونی به بخش خصوصی واگذار شدند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان در این مراسم با بیان اینکه کارهای فرهنگی به برنامهریزی بلندمدت و آیندهنگری نیاز دارد از تلاشهای مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برای انجام کاری مغفول مانده است گفت: معدل کاری این اداره کل بسیار بالا و قابل توجه است.

مصطفی آزادبخت با بیان اینکه کار فرهنگی به ظرافت و حساسیت نیاز دارد خاطرنشان کرد: به سرانجام رساندن این طرح بعد از سالها، شایسته تقدیر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان نیز در این مراسم با تأکید بر اینکه این ادارهکل یکی از دستگاههای پیشرو در امر واگذاری مجتمعهای دولتی است اظهار کرد: امر واگذاری مجتمعهای بوعلی سینا و شهید آوینی بعد از بررسی و طی مراحل قانونی، دو نوبت در روزنامههای کثیرالانتشار به صورت آگهی منتشر شد.

احمدرضا احسانی با بیان اینکه واگذاری مجتمع فرهنگی هنری شهر لالجین هم در دستورکار قرار دارد افزود: بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی، برونسپاری امور، مشارکت بخش خصوصی و ارتقای بهرهوری از اهداف این طرح است.

معاون توسعه مدیریت و منابع ادارهکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان نیز در خصوص این پروژه توضیحاتی ارائه کرد و گفت: ادارهکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در اجرای ماده ۲۷ قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت به روش (ROLT) برخی از فضاهای فرهنگی و هنری خود را به بخش خصوصی واگذار کرده است.

داوود ابوترابی اظهار کرد: کاهش تصدیگریهای دولت، ایجاد اشتغال در حوزه فرهنگ و هنر، بهبود خدمات فرهنگی و هنری به مردم، افزایش بهرهوری از امکانات مجتمع و دقت بیشتر در نگهداری از اموال مجتمع، اصلاح نظام خدمت و بهبود عملکرد و بالا بردن جنبه حاکمیتی و نظارتی ادارهکل و جلب مشارکت بخش خصوصی در فعالیتهای فرهنگی و هنری جزو اهداف اصلی این طرح به شمار میرود.

وی با بیان اینکه فرآیند واگذاری مجتمعهای فرهنگی و هنری همدان از سال ۹۴ آغاز شده بود اما با وجود تلاش و پیگیری همکاران در سنوات گذشته، به دلیل عدم استقبال بخش خصوصی از روش واگذاری (ماده ۵) به نتیجه نرسید خاطرنشان کرد: از تیرماه ۱۳۹۸ روش واگذاری به (ROLT) تغییر یافته و با برگزاری جلسات متعدد، در نهایت نتیجهای مطلوب حاصل شد.

ابوترابی با تأکید بر اینکه در این روش هزینههای نگهداری، تعمیر و تجهیز سالنهای مجتمعها به دستگاهای صوتی تصویری مدرن بر عهده سرمایهگذار است؛ اخذ مجوز ایمنی از سازمان آتش نشانی، ایجاد فضاسازی مناسب در محوطه و ساختمان مجتمع، ایجاد امکانات رفاهی از جمله راهاندازی بوفه و رستوران، کارآفرینی و ایجاد اشتغال حداقل برای ۱۰ نفر، کاهش هزینههای نگهداری تأسیسات مجتمع، فعالیت بیشتر و مستمر سالن همایشها و افزایش آمار برگزاری برنامههای مختلف فرهنگی و هنری از جمله کنسرتها و نمایشهای پرمخاطب را از مزایای واگذاری این دو مجتمع فرهنگی عنوان کرد.

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر