شهرستان بهار

عهدنامه ننگین :

حریم تحت مالکیت بهار،باید به بهار برگردد

شناسه خبر: ۱۰۵۵۹
 حریم تحت مالکیت بهار،باید به بهار برگردد

قصه ی پر غصه ی به تاراج بردن حریم بهار در بی خبری اکثر مردم شهرستان توسط استان، در طول دهه های پیش در نسخه های پیشین نشریه نشاط بهار به اطلاع همگان رسید؛اما باز هم شاهد خیانت هایی برای چپاول و هضم این دیار شهیدپرور و ریشه دار هستیم.

به گزارش نشاط شهر بعد از آن ماجراهای بی حاصل و پس از مشاجره و مکابره های زمانبر،چندی پیش خبری به نقل از نماینده معین با این اوصاف که مشکل حریم سیاسی بهار حل شده در بین مردم پیچید؛خبرِ مسرت بخشی بود که موجب نشاط در اهالی بهار شد و همگان را امیدوار کرد؛این در حالیست که حریم سیاسی بهار به انضمام یک نقشه ناخوانا به فرمانداری بهار ابلاغ شده بود، شورای شهر به علت نامفهوم بودن نقشه خواستار نصب utm از فرمانداری میشود و پس از نصب utm شورای شهر موفق به خواندن نقشه و متوجه برخی نواقص و ایراداتی میشود!

گویی شکار اراضی این روزها آسان شده و به نظر می رسد ماجرای اصلی تازه شروع شده..

راهزنی در روز روشن!

با استناد به اطلاعات واصله از شورای شهر بهار،مضمون نقشه ابلاغ شده از این قرار است: ۲۰۹ هکتار حریم شهرستان از سمت جنوب شرقی یعنی از قسمت روستای چشمه قصابان اضافه شده اما از مرز شرقی بلوار کشاورز، مسکن مهر بهار و حوزه علمیه برادران و همچنین بیمارستان سابق، مشاغل فنی تازه تفکیک شده و همه اراضی پشت ساختمان ها و قسمتی از حیاط فرمانداری را جزء حریم همدان قرار داده اند که حدود ۵۰۰_۴۰۰ هکتار دیگر باید به این مرز اضافه شود؛این در حالیست که قسمت کمی از چشمه قصابان را بهار برگردانده اند اما کل یکن اباد را از بهار گرفته اند.

شایان ذکر است در این ابلاغیه مسکن مهر و حوزه علمیه جز همدان قرار گرفته است که گویا طبق گفته استانداری، این دو اراضی به اشتباه به نام همدان ابلاغ شده!!!

حل مشکل طرح جامع شهری به عهده شورای شهر و حل مشکل مرز و حریم سیاسی به عهده فرمانداریست

طبق گفته های شورای شهر بهار نامه ای اعتراضی به وزارت کشور ارسال شده، مضمون بر اینکه اراضی تحت مالکیت بهار در این نقشه بنام همدان تصویب شده و حدوداً ۴۰۰ هکتار دیگر باید به بهار برگردد ؛ یعنی اختلاف بر سر ۵۶۶ هکتار است که تنها ۲۰۹ هکتار آن ابلاغ شده!!

حسین فیض اللهی رئیس شورای شهر با اشاره به اینکه طرح جامع شهری جزء وظایف شورای شهر است گفت: طرح جامع شهری چسب روستای یکن آباد است اما در مورد حریم سیاسی، شورای شهر بهار تاکنون سعی داشته با رفت آمد به وزارت کشور و دیدار با مدیرکل تقسیمات کشوری این مشکل را مرتفع کند.

شایان ذکر است شورای شهر بهار،قول مساعد در الحاق روستای چشمه قصابان بهار داده البته ناگفته نماند شورای شهر بهار علاوه بر وظایف خود که همان طرح جامع شهریست، به دنبال رفع مشکل حریم سیاسی بهار هم هست چرا که مرز و حریم سیاسی در حیطه وظایف فرمانداریست.

بدون شک،حریم سیاسی بدون امضاء فرماندار بهار تصویب و ابلاغ نمیشود!

مردم از فرماندار بهار طلبِ سوال دارند:

آیا برای تصویب چنین طرحی با این حجم از کم لطفی و حذف اراضی، امضای فرماندار بهار در ابلاغیه دخیل بوده؟!!

بهار تا بیشتر از این گوشت قربانی نشده فرمانداری بهار دست بجنباند،استانداری تا ۱۵ متر حیاط فرمانداری پیشروی کرد!

در ادامه به سراغ احسان قنبری فرماندار بهار رفتیم؛با توجه به اینکه ۱۵ متر از حیاط فرمانداری هم، بنام همدان ابلاغ شده در مورد حریم سیاسی از ایشان سوال کردیم.

وی با اشاره به اینکه در ابلاغیه ۲۵۰ هکتار از سمت چشمه قصابان به حریم بهار اضافه شده گفت: این مقدار به اندازه نصف بهار است و باعث خوشحالیست، اما ۲۵۰ هکتار کم است و پیگیر هستیم این مقدار اضافه شود.

قنبری عنوان کرد:در ابلاغیه ایراداتی وجود دارد که شهرداری بهار روی قسمتهایی از آن حرف دارد و قرار است اصلاح شود.

(البته ما بهاری ها بجای کلمه اضافه میگوئیم برگردانده شده،چرا که چشمه قصابان از قدیم الایام برای بهار بوده و خواهد بود)

در ادامه از پیگیری ایشان در رابطه با اصلاح ابلاغیه جویا شدیم؛ وی اذعان کرد: شورای شهر بهار سفری در رابطه با مشکل حریم شهری به تهران داشته، که قرار است اطلاعات جدید را در رابطه با پیگیری حریم سیاسی را به اطلاع فرمانداری برساند.

شایان ذکر است با توجه به اینکه حریم سیاسی شهر از وظایف و اختیارات فرمانداری است،اميدواريم با توجه به اینکه فرماندار بهار بومی نیست اما همانند یک فرماندار و شهروند بومی پیگیر و دلسوز مشکل حریم سیاسی بهار باشد.

مردم بهار خواهان برگرداندن کل اراضی تحت مالکیت بهار هستند و نه فقط حوزه علمیه و مسکن مهر!

شايد مسئولین از برگرداندن قسمت اندکی از ارضیمان خشنود باشند،اما مردم بهار بیدارند و تا آخرین وجب از حقِ خود را پس نگیرد راضی نخواهد شد.

شفاف بگوئیم؛حتی اگر به اندازه مشتی از حریم سیاسی و طرح جامع شهری کم شود مردم بهار از چشم مسئولان ما خواهند دید و هرگونه خیانت درونی و برون شهرستانی در رابطه با هضم و حذف بهار بخشیدنی نیست.

اشتباه یا گِروکشی؟!

طبق صحبت های شورای شهر و فرمانداری در نقشه ایراداتی وجود دارد؛ منجمله مسکن مهر و حوزه علمیه برادران که خودِ استانداری هم این اشتباه را قبول دارد و قرار بر این شده این ایرادات اصلاح شود.

اما نکته ای که حائز اهمیت است،آیا قرار است در این اصلاحیه اراضی خودمان را به خودمان برگردانید و منت هم بگذارید و لطف گرانتان را رخ بکشید!

کاسبی خوبیست اما بهار اجازه نمیدهد مسکن مهر و حوزه علمیه بهار برگردد و در عوض بیمارستان سابق ، پشت آن و قسمتهایی از گلخانه تازه تاسیس شده و مشاغل فنی تازه تفکیک شده و همه اراضی پشت آنها و قسمتی از فرمانداری و دیگر اراضی بنام همدان باقی بماند.

میراث های بهار باید بهار برگردد؛ تکرار و تأکيد میکنیم اراضی اولیه و تحت مالکیت بهار باید به بهار برگردد؛ زهی خیال باطل، با ابزاری بنام سیاست ، خواهان تجزیهطلبی باشید و بر قدرت خود حکم تأیید بکوبید.

استان کوتاهی و کم کاری کرده،باید کارشان را انجام دهند.

همانطور که در بندهای اولیه گفته شد،چندی پیش شنیده هایی از حجت الاسلام فلاحی نماینده معین شهرستان بهار با این مضمون که مشکل حریم سیاسی بهار توسط ایشان حل و ابلاغ شده در رسانه ها پیچید که با شنیدن این خبر، گل از گونه بهار شکفت اما چند روز بعد متوجه ابلاغیه با ایرادات و حذف اراضی بهار شدیم و با شنیدن این خبر باری دیگر بهار پژمرد.

در ادامه با حجت الاسلام فلاحی نماینده معین شهرستان بهار گفتگویی داشتیم وی اظهار داشت: اعضای شورای شهر که پیگیر قضیه بودند را به وزارت کشور معرفی کردیم تا مشکلات را پیگیری کنند.

وی درباره رفع مشکل حریم سیاسی افزود: ابتدا باید دراستان مصوب شود و بعد در وزارت کشور تایید شود.

حجت الاسلام فلاحی در ادامه به اقدامات استان اشاره و تشریح کرد: استان باید اقداماتی انجام میداده که کوتاهی کرده و باید کارشان را انجام دهند، پیگیر باشند و این مشکل را مرتفع کنند.

در بین مصاحبه با مسئولین شهرستان مشتاق بر مصاحبه و جویای نظر امام جمعه بهار حجت الاسلام ارزنده بودیم اما به علت مشغله ایشان موفق به مصاحبه با ایشان در مورد این بحث نشدیم.

حذف بهار در ازای کلان شهر کردن همدان، ظلم به بهاری هاست

و اماسخن پایانی؛مردم بهار با صدای واحد به دیکتاتوری استان میگوید:نه اجازه میدهیم اراضی بهار بازیچه دست سیاست بازان شود و نه معاوضه ای در کار است، مردم شهیدپرور بهار به شدت پیگیر حریم شهرشان از مسئولین شهری و استانی هستند، چرا که میراثِ ریشه داری بنام بهار خط قرمز ماست؛کاسبیِ خوبیست اما دستبرد در بیخ گوش بهار کار شرافتمندانه ای نیست.

شهرزادعباسی

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر