شهرستان بهار

چگونه از دستکش در مقابل کرونا استفاده کنیم؟

شناسه خبر: ۱۰۷۰۹
چگونه از دستکش در مقابل کرونا استفاده کنیم؟

یک متخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به احتمال انتقال ویروس کرونا از طریق دستکش‌ و ماسک، گفت: دستکش و ماسک باید به گونه‌ای از سطح بدن جدا شوند که هیچ تماسی با پوشش خارجی آنها رخ ندهد.

به گزارش نشاط شهر به نقل ازایسنا، ژیلا سمیعی با اشاره به اپیدمی بیماری کرونا در کشور و اهمیت رعایت بهداشت فردی در پیشگیری از این بیماری، اظهار کرد: افرادی که علائم شبیه به سرماخوردگی را دارند، بهتر است از وسایل حفاظتی برای جلوگیری از انتشار ویروس از جمله ماسک و دستکش استفاده کنند؛ البته استفاده از دستکش برای انجام امور روزمره در مکانهای عمومی برای تمام افراد لازم است؛ این اقدامات مانع مواجهه ویروس با بدن ما و انتشار آن میشود.

وی ادامه داد: از طرفی ممکن است ویروسها روی سطوح این وسایل بنشینند و در خصوص ویروس کرونا، تا مدت چند ساعت یا چند روز، زنده بمانند؛ در نتیجه ماسکها و دستکشها خود میتوانند موجب انتقال بیماری شوند؛ بنابراین باید به گونهای از سطح بدن جدا شوند که هیچ تماسی با پوشش خارجی آنها رخ ندهد.

سمیعی در رابطه با نحوه خارج کردن دستکش و ماسک پس از استفاده، عنوان کرد: پوشش خارجی دستکشها و ماسک را بدون ایجاد کوچکترین تماس با پوست بدن به سمت داخل مچاله کنید؛ آنها را درون کیسه فریزر انداخته و گره بزنید؛ سپس بسته خود را به داخل سطل آشغال دردار بیندازید.

این متخصص بیماریهای عفونی بر اهمیت شستوشو و ضدعفونی کردن دستها پس از خارج کردن وسایل حفاظتی بسیار تأکید کرد.

وی افزود: ممکن است دستکشها در زمان استفاده سوراخ شده یا در زمان خارج کردن آنها، تماسی با پوست بدن صورت گرفته باشد؛ در نتیجه شستن دستها با آب و صابون به مدت ۳۰ ثانیه توصیه میشود.
سمیعی با اشاره به لزوم خشک کردن دستها پس از شستوشو با حوله شخصی، تأکید کرد: اگر در محیطی خارج از محیط منزل اقدام به شستن دستها کردید؛ بهتر است با دستمال کاغذی یا دستگاههای خشک کن برقی، رطوبت دستها را کاهش دهید، اما اگر این امکان وجود نداشت، اجازه دهید با جریان هوا خشک شود.

انتهای پیام /

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر