شهرستان بهار

چه کسی فرماندار بعدی بهار خواهد شد؟

شناسه خبر: ۱۶۱۶
چه کسی فرماندار بعدی بهار خواهد شد؟

با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و معرفی استاندار جدید در همدان زمزمه ها در مورد تغییر فرماندار بهار بیشتر شده است و با توجه به نزدیک شدن زمان بازنشستگی آقای گلکارزاده فرماندار بهار گمانه زنی ها در مورد فرماندار جدید قوت گرفته است.

با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و معرفی استاندار جدید در همدان زمزمه ها در مورد تغییر فرماندار بهار بیشتر شده است و با توجه به نزدیک شدن زمان بازنشستگی آقای گلکارزاده فرماندار بهار گمانه زنی ها در مورد فرماندار جدید قوت گرفته است. آنطور که به گوش رسیده سه نفر از افراد بومی برای این پست به نماینده شهر معرفی شده اند و نماینده شهر یکی از افرادی است که در این انتخاب نقش تاثیر گذاری دارد به همین جهت احتمال می رود که فرماندار جدید بهار نیز فردی غیر بومی انتخاب خواهد شد؛ مسئله ای که شاید در شهرهای دیگر به اندازه بهار اهمیت نداشته باشد و این خصلت خاص بهاری ها بوده که هرکسی به غیر از بهاری ها را «غریبه» خطاب کرده و از خود نمی دانند، واقعیت تلخی که در وجود تک تک بهاری ها نهادینه شده و غیر قابل تغییر است و نیاز به بررسی تاریخ شناسان بهار دارد که این تفکر از کجا در وجود مردم بهار شکل گرفته. اما آیا بومی یا غیر بومی بودن ملاک درستی در انتخاب است یا خیر؟

مسئله ای که در انتخاب شهردار بهار نیز حرف و حدیث های فراوانی به همراه داشت.به همین جهت به بررسی این معیار و اهمیت آن از دید همشهریان پرداختیم. بومی بودن یک مسئول از لحاظی خوب است و از لحاظی بد. از این جهت که بومی بودن آن فرد و شناخت او از مسائل و مشکلات شهری و اشراف کامل او به مسائل شهری به پیشرفت شهر کمک کرده و در حل مشکلات شهر ثمربخش است، مفید است. اما گاهی نیز افرادی بومی هستند که متولد این شهر هستند ، اما هیچ شناختی از مسائل و مشکلات شهر نداشته و چه بسا افرادی غیر بومی که اشراف بیشتری به مشکلات شهر داشته باشند؛ پس نمی توان صرف ملاک بومی بودن را ملاک درستی در انتخاب قرار داد. اما اگر فرماندار بعدی شهر بهاری باشد ، چه حرف و حدیث هایی در موردش گفته خواهد شد؟

-  چون فلانی بهاریه ، پس دلسوزتره ، دلش بیشتر واسه مردم میسوزه. بهتر کار می کنه.

-  فلانیو می بینی حالا که فرماندار شده همه فک و فامیلشو ور میداره میبره استخدام می کنه.

-  فلانی بچه محل خودمونه. بیشتر هوامونو داره.

-   نون و نمک منو خورده، بایدم کارمو راه بندازه. وظیفشه.

-  ..... و دیگر حرفها که شما خود بهتر میدانید

پس با این توضیحات دیده می شود که اگر فرماندار جدید بهاری باشد انتظارات و حرف و حدیث های پشت سر او بیشتر خواهد بود تا اینکه فرماندار جدید فردی غیر بهاری باشد. در انتخاب شهردار نیز شاهد چنین صحبت هایی از سوی همشهریان بودیم. خیلی ها انتظار انتخاب یک فرد بهاری را داشتند و اعضای محترم شورای شهر نیز تلاششان را برای انتخاب فردی بهاری انجام دادند، اما متاسفانه هیچ فرد بهاری چنین مسئولیتی را با این حرف و حدیث ها قبول نکرد و همه افرادی که این پیشنهاد به آنها شد، متفق القول به این جمله معتقد بودند که «به درد سرش نمیارزه».

در جایی تعبیر جالبی از سوی یکی از همشهریان در مورد این مسئله شنیدم و آن این بود که بهاری ها عادت دارند؛ یک ماهی کوچک را در تنگی قرار داده و خوب به آن میرسند تا وقتی که به اندازه کافی بزرگ و پروار شد می گویند «خوب حالا وقتشه که کبابش کنیم.» البته شاید اینقدر ها هم بی رحم نباشیم اما خوب است که بعضی وقتها مشکلات را نه در دیگران که در رفتار خود ببینیم. گاهی اوقات این خودمان هستیم که بزرگترین ضربه را به خودمان می زنیم. یا به قول معروف «از ماست که بر ماست.»

مرضیه کریمی رادپور

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • aftab :
  در تاریخ ۱۳ آذر ۹۲ ساعت ۱۸:۱۷
  بهاری های عزیز در کوبیدن و کباب کردن خودی ها از فرهنگ و گویش گرفته تاهمشهری و دوست و آشنا و...معروفند و این قضیه با روح آنهاعجین شده...و همین باعث شده هیچوقت نتونستیم بابت یک مساله حرف هم روقبول کنیم و یک صدا باشیم و پشت هم وایسیم و از خودمون و شهرمون دفاع کنیم.
  بهتره بهاری ها اتحاد و یکپارچگی رو از لالجینی ها یاد بگیرن که همیشه پشت هم رو گرفتن.
  مهم اینه که شخصی که میخواد فرماندار بشه سابقه کار اجرایی داشته باشه (حتما میدونید کار اجرایی با کار فرهنگی و آموزشی و غیره تفاوت داره) و آدم با وجدانی باشه و پست و سمت رو امانتی بدونه که باید تمام تلاش خودش رو براش انجام بده و خودش رو در برابر تک تک افراد این شهرستان از شهرها گرفته تا روستاهامسئول و پاسخگو بدونه
  ولی خوب بود اگه فرماندار آینده بومی بود...
 • همشهری :
  در تاریخ ۱۶ آذر ۹۲ ساعت ۱۰:۲۶
  انصافا شهر بخواد چنین مدیریتی رو در فرمانداری بازهم تجربه کنه اشهد این شهر خوندست.خدا فقط ببخشه چون واقعا به چه امیدی این مسئولین به خدا جوابگو باشن
 • عاصی :
  در تاریخ ۱۶ آذر ۹۲ ساعت ۱۲:۲۳
  اقای دکتر علی محبی-اقای مهندس علی ضرابی-اقای دکتر یوسف گلشنی-اقای همایون ذبیحی-اقای اکبر غلامی ومردان توانمند دیگری که اگر اضافه نباشند کمتر از برخی مدیران گذشته نیستند
 • محمد :
  در تاریخ ۱۷ آذر ۹۲ ساعت ۰۱:۵۱
  عاصي عزيز ترديد نكن كه اين گزينه ها هرگز براي فرمانداري معرفيي نخواهند شد بومي توانمند اين شهر را پرقدرت تر موفقتر و تواناتر ظاهر خواهد كرد و اين بر خلاف خواسته بعضي ها از جمله نماينده و ،،،، است ظاهرا هدف تضعيف شهره نه پيشبرد و تقويت شورا هم كه اسوده بخواب كه راهزنان بيدارند،،،،
 • علی :
  در تاریخ ۱۸ آذر ۹۲ ساعت ۰۴:۴۸
  باسلام همیشه آقایان در راس تصمیم می گیرند و افرادی رو انتخاب می کنند که آن چنان توانایی ندارند .آقای عاصی ما فکر می کنیم فقط آقایان که متصل به سرمایه داران هستند می توانند در این پست فعالیت کنند در صورتی که کاملا اشتباه است اگر بخواهم افراد ی چون آقایان وزیری ،هوشمندی ، راد منش (قاسملو)و .....بهترین گزینه برای خدمت به مردم در این پست می باشند.
 • shoolle pesar :
  در تاریخ ۱۸ آذر ۹۲ ساعت ۱۳:۱۹
  چه فرقی داره وقتی هیشکی به فکر بهار نیست و ازاین پست صرفآ بعنوان سکوی پرتاب استفاده میکنن
 • shoolle pesar :
  در تاریخ ۱۸ آذر ۹۲ ساعت ۱۳:۳۰
  تو قیامت منتظر گلکار و شیری و امثال گلکار و اینچنین مسیولین هستیم
  (وجدانا نظرهای منو نشون بده-مرد!!!)
 • امیر :
  در تاریخ ۱۸ آذر ۹۲ ساعت ۲۲:۲۵
  توی گزینه های فرمانداری جای آقای مرتضی بهادربیگی واقعا خالیه
 • محمد مهدی :
  در تاریخ ۴ دی ۹۲ ساعت ۰۵:۰۷
  با سلام دلم به حال بهاریها می سوزه یه عده ای با عرض معذرت هم می خواهند از توبره بخورند و هم از آخور ؟ کجای کاری به جز افراد ی که آقای عاصی نام برد خیلی ها هستند که توانایی دارند ولی شناخته شده نیستند چرا که مطرح نشدند ما اشکال مان اینجاست که وقتی نام یه پست میاد زود می گیم آقای مح....یا شع....یا گلش....فکر می کنیم این آقا ی گلان می توانند شهرمون رو نجات بدند دیگه بقیه هیچ در صورتی که باید این عینک کم بینی رو کنار بزنیم تا افراد پر انرژی و با تجربه روی کار بیان به امید آن روز .یا علی
 • قلی پور لالجین :
  در تاریخ ۳۰ بهمن ۹۲ ساعت ۱۹:۵۰
  سلام
  به گردانندگان این وبسایت "خسته نباشید" عرض می کنم. به نظرم وبسایتتان علاوه بر شهرستان بهار، در همدان هم نمونه باشد. با اجازه در ردیف دوستان وبلاگ لالجین قرارش دادم. در مورد فرماندار بهار هم عرض کنم که از قرار معلوم، آقای مرادی را معرفی کردند که گویا قبلاً معاونت فرمانداری بهار و بخشداری لالجین را بر عهده داشته. موفق باشید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر