شهرستان بهار

دکتر پورمختار در جمع نمازگزاران مسجد علی ابن ابیطالب

شناسه خبر: ۱۹۲۶
دکتر پورمختار در جمع نمازگزاران مسجد علی ابن ابیطالب

دکتر پورمختار به دعوت نمایندگان شورای شهر بهار، در جمع نمازگزاران مسجد علی ابن ابیطالب حاضر شد./ یکی از شهروندان از اینکه چرا در مدت این دوسال دکتر پورمختار در بین مردم بهار حاضر نشده تا به مشکلات و خواسته های مردم بهار رسیدگی کند گله کرد.

به گزارش پایگاه خبری نشاط شهر شنبه شب 28 دی ماه بعد از نماز مغرب و عشا دکتر پورمختار به دعوت نمایندگان شورای شهر بهار، در جمع نمازگزاران مسجد علی ابن ابیطالب حاضر شد.

در ابتدا مجید قاسمی جمشید از اعضای شورای شهر بهار ضمن خیرمقدم گفت: الان مدتی است که از سوی شورای شهر پیگیر حضور جناب دکتر پورمختار در مسجد علی ابن ابیطالب هستیم تا اینکه فرصتی پیش آمد که ایشان در این مسجد حاضر شده و سخنرانی داشته باشند و به صورت نزدیک با اهالی دیدار داشته و پاسخگوی سوالات آنها باشند.

همچنین قاسمی در ادامه به بیان موضوعاتی که اعضای شورای شهر با دکتر پورمختار در میان گذاشته اند پرداخت.

در ادامه دکتر پورمختار به ایراد سخنرانی پرداخت و ضمن عرض تبریک به مناسبت میلاد حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق (ع) ، هفته وحدت را زمینه ای برای ایجاد وحدت بیشتر بین دو شهر بهار و لالجین خواند.

سپس پورمختار با اشاره به بحث اسلام ناب محمدی و معنی و مفهوم آن، یکی از توطئه های دشمن را نابودی آن خواند و افزود: دشمن به دنبال ایجاد تفرقه در بین دولت هاست که نمونه آن را می توان در سوریه و کشورهای منطقه دید و همین روال را در مورد ایران نیز پیش گرفته است.

وی با اشاره به مذاکرات ژنو گفت: مذاکرات با تمام جزئیات زیر نظر رهبر معظم است و گام به گام مذاکرات با نظر رهبر انقلاب پیش میرود. می خواهند اینطور وانمود کنند که ما به خاطر تحریم های اقتصادی می خواهیم با امریکا مذاکره کنیم. اما حفظ اهداف اساسی نظام مهمترین موضوع در مذاکرات است.

وی در ادامه با اشاره به برخی تصمیمات مجلس گفت: تلاشمان این است که تعامل سازنده ای بین دولت و مجلس ایجاد شود. اما در جاهایی احساس می شود که برخی حرکات سیاسی صورت می گیرد و به همین دلیل است که مجلس در این موضوعات حساسیت نشان می دهد.

سپس پورمختار خبر از جدایی حوزه های انتخابی دو شهر بهار و کبودراهنگ داد و گفت: به دلیل وسعت زیاد و تعداد زیاد روستاها آنطور که باید نمی توان به تمام روستاها سرکشی کرد و به همین دلیل به دنبال جدایی حوزه های انتخابی دو شهر بهار و کبودراهنگ در مجلس هستیم.

وی همچنین افزود: با توجه به وضعیت دو شهرستان پیگیر مسائل عمده کشاورزان هستیم و با توجه به سیاست حمایت از تولیدکننده به دنبال این هستیم که صنعت پتروشیمی و فولاد را به استان بیاوریم. ما از تولید کننده ها حمایت می کنیم اما در جای خود با برخی افراد که به نام تولیدکننده شروع به کار کرده اما به بهانه های واهی کار خود را متوقف می کنند برخورد خواهیم کرد و مبارزه با مفسدان اقتصادی را سرلوحه خود قرار داده ایم.

در ادامه تعدادی از شهروندان به بیان مشکلات و مسائل خود پرداختند. یکی از شهروندان با اشاره به خصوصیات مردم بهار دلیل اعتراض نکردن آنها را نه ترس از مسئولین بلکه نجابت و حیای آنها خواند و از پاسخگو نبودن مسئولین شکایت کرد و از اینکه چرا در مدت این دوسال دکتر پورمختار در بین مردم بهار حاضر نشده تا به مشکلات و خواسته های مردم بهار رسیدگی کند گله کرد.

سپس دیگر اهالی نیز به بیان مشکلاتی همچون کارخانه پودر استخوان و بوی نامطبوع آن و مشکلات تنفسی و انواع بیماری هایی که برای همشهریان ایجاد کرده پرداختند و خواستار رسیدگی هرچه سریعتر به این معضل شدند.

روسای غیر بومی ادارات از جمله اداره تربیت بدنی و کارمندان فنی و حرفه ای و دیگر ادارات نیز از دیگر مسائلی بود که بازگو شد، که چرا در صورتی که ما خود نیروی فعال و متخصص داریم باید از همدان یا شهرهای دیگر برای ما مسئول انتخاب کنند.

مسئله کمبود آب و جیره بندی آب در تابستان یکی دیگر از نکات مطرح شده بود. همچنین یکی از شهروندان با اشاره به کشتارگاه صنعتی که در نزدیک بهار است گفت : در این کشتارگاه خونابه ها به طور مستقیم به زیر زمین منتقل می شود که همین موضوع باعث ایجاد آلودگی آبهای زیرزمینی و زمین های اطراف آن می شود که نیاز به رسیدگی سریع دارد.

ایجاد درمانگاه شبانه روزی و انتقال کلینیک درمانی به داخل شهر، نبود بیمارستان مجهز در بهار، وامهای کشاورزی سال قبل ، مشکلات تعاونی روستایی ، توجه بیشتر به زبان ترکی که بخشی از فرهنگ مردم شهر بهار محسوب می شود از دیگر مسائل مطرح شده از سوی همشهریان بود.

در پایان اعلام شد که از این پس قرار است  دکتر پور مختار با هماهنگی قبلی در مساجد شهر حاضر شود و به مشکلات اهالی گوش فرا دهد.


نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • دختر بهاری :
  در تاریخ ۳۰ دی ۹۲ ساعت ۱۹:۵۱
  وحدت بهار و لالجین؟ این یکیو دیگه خوب اومدی. معلومه ایشان اشراف کامل به روابط بهار و لالجین دارند.
 • همشهری :
  در تاریخ ۳۰ دی ۹۲ ساعت ۲۱:۱۹
  به شورای شهر توصیه میکنم خودتون خسته نکنید شارژ دو هزارتومانی نزدیک به انتخابات همه مشکلات و حل خواهد کرد
 • رضا :
  در تاریخ ۳ بهمن ۹۲ ساعت ۲۱:۵۰
  هان چي شد نزديك انتخابات شد دو ساله كجا بودي جاهاي مختلف ميختو كوبيدي ديدي باز نمايندگي از همه بهتر برات ميصرفه تا حالا براب بهار چي كردي كدوم كارخانه كدوم حمايت كدوم همكاري كدوم بومي سازي واقعا كه تزوير كثيفترين بخش وجود هر ادمي است در هر رنگ و لباسي كه باشد حتا بچه هم حالش از دروغ بهم ميخوره و بوي متعفنش ملائمه رو هم ازار ميده
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر