شهرستان بهار

قد رئیس جمهور باید چقدر باشد؟

شناسه خبر: ۲۴۴
قد رئیس جمهور باید چقدر باشد؟

محمد مهاجری در خبرآنلاین نوشت: اگر یک چهره متخصص و باتجربه، دعوت به همکاری مدیر ارشدی را که فاقد مهارت و شایستگی کافی است نپذیرد کار غیرارزشی کرده است؟ پاسخ این سوال چه مثبت و چه منفی باش

محمد مهاجری در خبرآنلاین نوشت:

اگر یک چهره متخصص و باتجربه، دعوت به همکاری مدیر ارشدی را که فاقد مهارت و شایستگی کافی است نپذیرد کار غیرارزشی کرده است؟

پاسخ این سوال چه مثبت و چه منفی باشد، در عالم واقع، معمولا اوضاع چنین است که افراد شایسته و توانمند حاضر نیستند ریاست کسی را قبول کنند که در تخصص و مهارت و تجربه و درک و توان، در رده های پایین تر قرار دارد. اصولا در نظام شایسته سالاری، فرض بر این است که فرد ارشد، در مجموع، نمره اش بالاتر از زیردستانش باشد و به عبارت دیگر قدبلندتر باشد. در غیر این صورت، مدیر کوتاه قد ، کاری می کند که مدیران زیرمجموعه اش قد نکشند و به اصطلاح ورزشکارها قدشان بسوزد.

رئیس جمهور باید آن قدر قدبلند باشد که اگر از مدیران کارآمد و با تجربه کشور دعوت به همکاری کرد دست رد به سینه اش نزنند. رئیس جمهوری که سابقه مدیریتی اش در کارهایی خلاصه می شود که سظحش پایین بوده و تعداد افرادی که زیردستش کار کرده اند محدود هستند،طبیعتا دایره شناختش از چهره های متخصص محدود است.

نمی دانم استفاده از هورمون های مصنوعی و دوپینگ و نظایر آن می تواند ، به فیزیک قد کمک کند یا نه، اما در عالم سیاست، علاوه بر آنکه باید قدبلندی در ذات آدمها باشد، تجربه و مهارت و شانه زیر کارهای بزرگ دادن، پارامترهایی هستند که قد را بلند نگاه می دارند.

پیداکردن قدکوتاه ، قدبلند و قدبلندتر در میان کاندیداهای ریاست جمهوری سخت نیست.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر