شهرستان بهار

نشست مشترک فرمانداران ومديران آموزش و پرورش شهرستان هاي بهار و کبودر آهنگ با معاون عمراني وزير و رياست سازمان نوسازي مدارس کشور

شناسه خبر: ۳۰۸۵
نشست مشترک فرمانداران ومديران آموزش و پرورش شهرستان هاي بهار و کبودر آهنگ با معاون عمراني وزير و رياست سازمان نوسازي مدارس کشور

نشست مشترک فرمانداران ومديران آموزش و پرورش شهرستان هاي بهار و کبودر آهنگ با معاون عمراني وزير و رياست سازمان نوسازي مدارس کشور برگزار شد.

در اين نشست ابتدا نماينده مردم بهار و کبودر آهنگ در مجلس شوراي اسلامي گفت : در مباحث آموزشي کيفيت مهمترين است و امروز به دنبال کيفيت بخشي هستيم و مجموعه آموزش و پرورش بايد در اين راستا تلاش کنيم تا بتوانيم جواناني کارآمد و متعهد براي آينده اين کشور پرورش دهيم. 

محمد علي پور مختار اضافه کرد : کمبود امکانات و فضاهاي آموزشي در دو شهرستان محسوس است که بايد نوسازي مدارس به اين مهم توجه نمايد.وي گفت: با مکانهاي آموزشي مناسب و امکانات حداقلي مي توان دانش آموزاني در شان نظام اسلامي پرورش يابد. 

در ادامه فرماندار بهار گفت: شهرستان بهار داراي 112 ساختمان آموزشي است که از اين تعداد12 آموزشگاه با 72 کلاس درس فرسوده و تخريبي – 14 آموزشگاه فاقد ديوار -25 آموزشگاه با 97 کلاس درس نياز به مقاوم سازي – 45 آموزشگاه نياز به احداث 150 چشمه سرويس بهداشتي -20آموزشگاه فاقد محوطه سازي و 10 آموزشگاه نياز به تعميرات اساسي دارد.

محسن مرادي پناه به پروژه هاي عمراني در دست اجرا اشاره کرد و گفت: پروژه دبيرستان 12 کلاسه ابن سينا، 6 کلاسه آبرومند، خيري شهيد احمدي خليل کرد، مريم بهادربيگ و استخر دانش آموزي از پروژه هاي در دست اجراي شهرستان بهار است، که براي تسريع در کار حمايت سازمان نوسازي مدارس را مي طلبد.

در ادامه مدير آموزش و پرورش شهرستان بهار گفت : با توجه به واقع شدن پروژه 320 واحدي مسکن مهر در نزديکي شهرک فرهنگيان بهار نياز بسيار زيادي به احداث مدرسه در شهرک فرهنگيان داريم تا بتوانيم پاسخگوي دانش آموزان اين منطقه باشيم.

يوسف سعيدي افزود: در شهرک فرهنگيان بهار نياز به مدرسه ابتدايي پسرانه، راهنمايي دخترانه و دوره اول و دوم متوسطه بسيار محسوس است. وي نبود ساختمان اداري آموزش و پرورش بهار را يکي از مشکلات عنوان کرد و گفت: در سال گذشته براي اين منظور 100 ميليون تومان اعتبار گذاشته شد که تنها 17 درصد اختصاص يافت و اين پروژه به دليل نبود زمين مسکوت ماند.

وي تصريح کرد: از لحاظ امکانات و تجهيزات نيز شهرستان داراي مشکلات عديده اي مي باشد. سعيدي گفت : در نشست قبلي نيز 6 مورد براي شهرستان تعهد شده بود که 2 مورد آن اجرايي شده است.

در ادامه فرماندار کبودرآهنگ گفت: شهرستان کبودرآهنگ با 20 هزار نفر دانش آموز داراي 210 آموزشگاه مي باشد که اين شهرستان يکي از شهرستان هاي محروم استان است که بايد نوسازي مدارس توجه ويژه اي به اين شهرستان داشته باشد.

احسان قنبري اضافه کرد: 5 پروژه در دست اجرا داريم و 12 آموزشگاه شهرستان تخريبي است و 2 پروژه خيري با پيشرفت فيزيکي 80 در صد داريم و از لحاظ سيستم گرمايشي نيز شهرستان مشکل دارد.

سپس معاون عمراني وزير و رييس سازمان نوسازي مدارس کشورگفت: سياستهاي اصلي دولت تکميل پروژه هاي نيمه تمام است و هدف بر اين است تا تکميل نشدن پروژه ها پروژه جديد آغاز نشود .

دکتر مرتضي رئيسي اضافه کرد: امسال از 3 محل اعتبارات استاني ، تخريب و بازسازي بصورت ملي ، استاندارد سازي تاسيسات گرمايشي براي مدارس پيش بيني شده که اميد واريم تا دهه فجر پروژه هاي گوناگوني را در سطح استانها به ويژه استان همدان به بهره برداري برسانيم .

وي خاطر نشان کرد: افق اعتبارات امسال بهتر شده و تخصيص سال گذشته 20 درصد بوده که امسال به 60 درصد خواهد رسيد. وي تصريح کرد:توسعه کار خيري در شهرستان ها امري ضروري است و بايد به سمت جذب خيرين جديد پيش رويم تا بتوانيم با استفاده از تمام ظرفيتها بهترين فضاها را براي آينده سازان کشور ايجاد کنيم.

وي خاطر نشان کرد : تاسيسات گرمايشي در اولويت کاري قرار دارد و اعتبارات اجراي تاسيسات از منابع ملي است که در شهرستان ها آمادگي داريم در مدارسي که مشکل تاسيسات دارند کار را اجرايي نماييم. در ادامه سايرمديران و روسا نيز مشکلاتي را مطرح و در راستاي حل آنان قول مساعد داده شد./فرمانداری بهارنظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر