شهرستان بهار

بانک های شهرستان بهار در ارائه تسهیلات مشاغل خانگی و خود اشتغالی کوتاهی می کنند

شناسه خبر: ۳۴۱
بانک های شهرستان بهار در ارائه تسهیلات مشاغل خانگی و خود اشتغالی کوتاهی می کنند

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر:  فرماندار بهار در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بهار عنوان کرد:شهرستان بهار در سال جاری ۲ هزار و ۴۷۲ نفر تعهد اشتغالزایی در بخش غیر مسکن دارد.  وی افز

80002989-2302288[1]

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر:  فرماندار بهار در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بهار عنوان کرد:شهرستان بهار در سال جاری ۲ هزار و ۴۷۲ نفر تعهد اشتغالزایی در بخش غیر مسکن دارد.  وی افزود : جامه عمل پوشاندن به حماسه اقتصادی که مقام معظم رهبری در سال جاری مطرح نمودند تلاش و همکاری مسئولین متولی امر اشتغال را در فراهم آوردن شرایط افزایش اشتغال در سطح کشور را می طلبد .

نصرت الله گل کارزاده ادامه داد : باید در سال جاری با طرح برنامه های مدون و حساب شده مهمترین دغدغه مردم و مسئولین را مرتفع ساخت . وی با بیان این مطلب که باید مسائل و مشکلاتی را که سد راه ایجاد اشتغال در کشور هست را شناسایی کنیم ، عنوان داشت : با شناسایی و استفاده بهینه از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود برای ایجاد اشتغال و همچنین همکاری ، همدلی و هماهنگی مردم و مسئولین متولی این امر در راستای تحقق بخشیدن به حماسه اقتصادی و حل اصلیترین مشکل نسل جوان در سال جاری باید همگی تلاش خود را چند برابر کنیم.

وی افزود : دستگاههای اجرایی باید از سهمیه ها و اعتبارات مختص به ایجاد اشتغال خود به نحو احسن استفاده کنند و تلاش کنند که برای سال بعد درصدی از این سهمیه ها راکد نماند تا درصد اشتغالزایی در شهرستان افزایش یابد. وی با اشاره به اینکه بانک ها از ارائه گزارش عملکرد به مقام ارشد شهرستان خودداری می کنند ، اظهار داشت : بانک های شهرستان در ارائه تسهیلات مشاغل خانگی و خود اشتغالی کوتاهی می کنند و پاسخگوی این وضعیت هم نیستند.وی عنوان داشت : اگر بانک های شهرستان پاسخگوی کوتاهی خود به فرمانداری نباشند باید با سرپرستی آنها در خصوص عملکرد ضعیف و عدم همکاری با دستگاههای اجرایی مذاکره نمود تا مشکل حل شود در غیر اینصورت همه ساله باید موقیعت های بسیاری را برای ایجاد اشتغال برای جوانان از دست داد.

رئیس تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان نیز در این جلسه عنوان داشت : شعب بانک ها در شهرستان از ارائه گزارش عملکرد خود در خصوص میزان ارائه تسهیلات مشاغل خانگی و خود اشتغالی کوتاهی می کنند. اقبال رستمی افزود : مبنای برنامه ریزی مدون برای ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت اشتغال در شهرستان ارائه آمار دقیق از میزان عملکرد ، ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در این حوزه است.رستمی عنوان داشت : برای ایجاد اشتغال مطلوب با در نظر گرفتن مشکلات اقتصادی و اجتماعی موجود، همکاری و هماهنگی مسئولین متولی این امر ضروری است. رستمی اظهار داشت : شهرستان ۸۳ درصد از تعهد خود در بخش مشاغل خانگی و خود اشتغالی عقب است و این به خاطر عدم استفاده دستگاههای اجرایی از سهمیه ابلاغی شهرستان در این بخش بوده است.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر