شهرستان بهار

خدمات ارائه شده از سوی سازمان بهزیستی به جامعه هدف این سازمان قابل تقدیر است

شناسه خبر: ۳۵
خدمات ارائه شده از سوی سازمان بهزیستی به جامعه هدف این سازمان قابل تقدیر است

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر: به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی دیدار پرسنل بهزیستی با امام جمعه بهار برگزار شد. در این دیدار ابتدا رئیس بهزیستی شهرستان بهار از پوشش بیمه تامین اجتماعی ۴۶ ن

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر: به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی دیدار پرسنل بهزیستی با امام جمعه بهار برگزار شد. در این دیدار ابتدا رئیس بهزیستی شهرستان بهار از پوشش بیمه تامین اجتماعی ۴۶ نفر از زنان سرپرست خانوار به عنوان یکی از خدمات دولت برای توانمند سازی این افراد یاد کرد. فرید الدین حجت الاسلامی ارائه مجوز به ۳۲ متقاضی ایجاد مراکز غیر دولتی از جمله مهدکودک، کلینیک های مددکاری، توانبخشی و ترک اعتیاد را از دیگر اقدامات در بهار معرفی کرد.

وی اعلام کرد: از مجموع هزار و شش صد و پنجاه نفرخانوار مددجو و معلول شهرستان، بیش از ۵۴۳ خانوار ماهانه مستمری دریافت می کنند. وی با اشاره به اینکه اعتبارات مالی بهزیستی شهرستان بهار پاسخگوی نیازها و برنامه‌های مکرر این شهرستان نیست، اضافه کرد: منابع مالی و اعتبارات بهزیستی با ماموریت‌های کثیر و تاثیرگذار آن سازگار نیست و تعریف نشده است. وی با اشاره به افزایش طلاق در جامعه، بیان داشت: روحانیون و ائمه جمعه نقش تربیتی و فرهنگی مهمی در جامعه دارند و می‌توانند با مشاوره دادن به افرادی که اختلافات پوچ و بی اساس دارند زمینه را برای حفظ بنیان خانواده و مبارزه با پدیده ناپسند طلاق فراهم کنند.

سپس امام جمعه بهار گفت: خدمات ارائه شده از سوی سازمان بهزیستی به جامعه هدف این سازمان قابل تقدیر است. حجت الاسلام حاتم نیا اضافه کرد: توجه به این نهاد مقدس از آن جهت دارای ارزش است که متولی پیشگیری از  آسیب‌ها و ساماندهی معضلات محرومان، مددجویان و معلولان و اقشار آسیب پذیر جامعه هستند.

وی تصریح کرد: تلاش این سازمان در جهت رفع آسیب‌ها از جامعه اسلامی نقش بسزایی در پیشرفت و ترقی نظام جمهوری اسلامی ایران دارد. وی به نقش تأثیر‌گذار اداره بهزیستی در ارائه خدمت به محرومان و مستضعفان اشاره کرد و گفت: اداره بهزیستی باید در خدمت به معلولان از هیچ کوششی دریغ نکند و همواره سیاست خود را در رضایت جامعه هدف بداند، چرا که رضایت خداوند هم در خدمت به محرومان و مستضعفان جامعه است. وی خاطر نشان کرد: کار در بهزیستی اجر و ثواب اخروی در پی خواهد داشت و کارکنان بهزیستی باید با صبر و حوصله و ظرافت به جامعه هدف خدمت‌رسانی انجام دهند.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر