شهرستان بهار

نباید هیچ متوفایی بدون گواهی فوت دفن شود

شناسه خبر: ۳۵۰
نباید هیچ متوفایی بدون گواهی فوت دفن شود

بهار – پایگاه خبری نشاط شهر: فرماندار شهرستان بهار در جلسه ثبت وقایع حیاتی این شهرستان گفت: برنامه‌ریزی مطلوب از سوی مدیران در گرو آمار دقیق و به روز است. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ای

10009t[1]

فرماندار شهرستان بهار در جلسه ثبت وقایع حیاتی این شهرستان گفت: برنامه‌ریزی مطلوب از سوی مدیران در گرو آمار دقیق و به روز است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_منطقه همدان، ” نصرت‌الله گلکارزاده ” افزود: ثبت وقایع باید به موقع باشد، تا بتوان به  آمار دقیقی برای برنامه‌ریزی مطلوبی دست یافت چرا که پایه و اساس برنامه‌ریزی مطلوب از سوی مدیران در داشتن آمار دقیق و به روز است.

وی با اشاره به اینکه برای ثبت وقایع حیاتی در مهلت قانونی باید برنامه‌ریزی درست داشت، اظهار کرد: ثبت احوال یکی از سازمان‌های تاثیرگذار در کشور است که تمام دستگاه‌ها باید همکاری لازم را با آن داشته باشند.

فرماندار بهار تصریح کرد: آرشیو الکترونیکی اسناد یکی از اقدامات مثبت ثبت احوال است که با هدف ارائه خدمات مطلوب به ارباب رجوع، امنیت اسناد، جلوگیری از جعل، پارگی و مخدوش شدن راه‌اندازی شده است.

وی تصریح کرد: در چهار شهر بهار، لالجین، صالح‌آباد و مهاجران آرامستان ها دارای مسوول هستند که باید هماهنگی لازم صورت پذیرد تا بدون گواهی فوت، هیچ متوفایی دفن نشود و شبکه بهداشت و درمان نیز اقدامات لازم را برای اینکار انجام داده و پزشکانی را برای این مهم در نظر بگیرد.

رییس ثبت احوال شهرستان بهار گفت : سال گذشته دو درصد بیشتر از پیش بینی سازمان ثبت احوال کشور ، در شهرستان ثبت وقایع صورت گرفت.

“شجاع سبحانی” افزود: دست یابی به ثبت ۹۹ درصدی ولادت و ۹۷ درصدی وفات در سال ۹۱ با توجه به برنامه سازمان در چشم انداز ۲۰ ساله بر مبنای ثبت ۹۸ درصدی ولادت و ۹۶ درصدی وفات، از جمله موفقیت های ثبت احوال شهرستان بوده است .

وی ادامه داد: ثبت این میزان از وقایع در مهلت قانونی جز با همکاری و هماهنگی شبکه اعلام شهرستان در گزارش به موقع ولادت ها و وفات ها میسر نشده است.

سبحانی با بیان اینکه در سال جاری در برنامه سازمان ثبت احوال کشور ثبت ۹۲ درصدی ولادت در مهلت قانونی ۱۵ روز و  ۹۸ درصدی وفات در مهلت قانونی ۱۰ روز برای کل کشور پیش بینی شده است، گفت: در دو ماهه اول امسال در شهرستان ۳۵۳ فقره واقعه ولادت و ۹۰ فقره نیز وفات به ثبت رسیده که ۹۸ درصد آن در مهلت قانونی بوده است.

وی اظهار کرد : تنها مشکل ثبت وقایع در مهلت قانونی عدم همکاری زایشگاهها و بیمارستانهای خارج از شهرستان در اعلام وقایع است که این امر سبب کاهش آمار ثبت شده است.

وی در پایان اعلام کرد : اسناد فوت راکدی که از دهه ۶۰ و بدو تشکیل اداره ثبت در شهرستان موجود بود، همگی از اواخر سال گذشته با ارائه فراخوان توسط این ارگان و همکاری بخشداریها، دهیاریها و دادگستری در فروردین ماه سال جاری به ثبت رسیدند./ایسنا

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر