شهرستان بهار

مهمترین خدمت به جوانان ایجاد اشتغال برای آنان است + تصاویر

شناسه خبر: ۳۵۹۱
مهمترین خدمت به جوانان ایجاد اشتغال برای آنان است  + تصاویر

استاندار همدان با بیان اینکه ایجاد اشتغال پایدار مهمترین خدمت به نسل جوان است گفت: دولت تدبیر و امید می کوشد تا با رونق اقتصادی، مهار و ساماندهی تورم و افزایش اشتغال امید را در دل جوانان پایدار کند.

به گزارش نشاط شهر به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان، به مناسبت هفته جوان جمعی از جوانان نخبه استان همدان با استاندار همدان دیدار و گفتگو کردند.
در این نشست که با حضور نیکبخت استاندار همدان، الهی تبار معاون سیاسی و امنیتی استاندار، افتخاری مدیرکل ورزش و جوانان استان، ربانی مهر معاون فرهنگی و امور جوانان ادارکل برگزار شد نخبه های جوان استان همدان به تشریح دیدگاه و مشکلات حوزه جوانان، مسائل فرهنگی، وضعیت شرکت های دانش بنیان و اشتغال زایی استان و مشکلات مالی در ورزش پرداختند.
محمدناصر نیکبخت در این دیداراظهار کرد: دولت تدبیر و امید می کوشد تا با رونق اقتصادی، مهار و ساماندهی تورم و افزایش اشتغال امید را در دل جوانان پایدار کند.
وی در پاسخ به دغدغه های شرکت دانش بنیان در استان همدان گفت: پارک علم و فناوری همدان ضعیف است، باید مورد بررسی جدی قرار گیرد و با برخورداری از بهترین مکان برای فعالیت های علمی این مرکز نباید شرکت هایی نظیر دانش بنیان با مشکل مواجه باشند ضمن اینکه تسهیلات بسیار خوبی برای فعالیت این دسته از شرکت ها در راستای افزایش تولید محصولات داخلی اختصاص می دهیم.

استاندار همدان افزود: البته کار در همدان سخت اما لذت بخش است یعنی کار سخت باعث لذت می شود، بیش از 30 سال در کارهای اقتصادی و برنامه ریزی بوده ام و تمام مشکلات بخش های مختلف اقتصادی را می دانم، معضلات تولید را می شناسم و تولید در این شرایط و سیستم اداری ما به حدی مشکل مقابلش است و تنگناها دارد که به حساب نمی آید و خیلی سنگین است مشکلاتی که جلوی تولید قرار دارد.

وی بیان داشت: همواره اعلام کرده ام که برای اشتغال، تولید و توسعه استان همدان سرم را می دهم چرا که شتاب در این سه بخش دغدغه جامعه را برطرف می کند و باعث می شود جوان انگیزه لازم را برای ازدواج و خانه دار شدن داشته باشد.

نیکبخت خواسته نخبگان جوان پیرامون استخدام های دولتی را در شرایط فعلی ممکن ندانست و اظهار کرد: در بدو ورود، دولت تدبیر و امید نه از اعتبار مالی لازم خبری بود و نه چیزی در خزانه داشت که کسی را استخدام کند.

وی افزود: استخدام انقدر به دولت گذشته تزریق شد که حالا دولت تدبیر و امید دنبال سبک سازی و روشن شدن استخدام های اضافی است ضمن اینکه انتظار می رود بخش خصوصی در استخدام نیروهای توانمند اقدام کند چرا که اکنون طیف گسترده بیکاران را افراد تحصیل کرده تشکیل می دهند که دغدغه اصلی آنها اشتغال، ازدواج و مسکن است.

وی با اشاره به اینکه جوانان ایران زمین همواره به دنبال حفظ ارزش های انقلاب اسلامی حرکت می کنند گفت: جوانان ما از سوی استکبار جهانی شستشوی مغزی ندیده اند که بروند با داعش تروریست همرزم شوند حال اینکه دشمن به این درجه رسیده که از همه شرایط و تحریم های ظالمانه سو استفاده کند و دسیسه های دیگر نظیر ترویج استفاده از ماهواره و اعتیاد را در بین نسل جوان توسعه دهد.

وی ادامه داد: البته صدا و سیما نقش موثری در این خصوص دارد و در کنار مسوولیت هایی که مسوولان در قبال تقویت مولفه های فرنگی و نشاط اجتماعی در جامعه به خصوص نسل جوان دارند، رسانه ملی هم باید به دنبال برنامه های اثرگذار و برنامه های ارزشمند باشد تا کسی به ماهواره متصل نشود.


وی در پاسخ به نیاز جمعیت نخبه های جوان استان مبنی بر حمایت مالی از آنها گفت: حاضرم به اندازه بودجه ای که از منابع ملی به استان اختصاص می یابد، به همان اندازه از اعتبارات استانی به نخبه های جوان کمک کنم ولی ابتدا باید طرح های نخبه ها به ما ارایه شود تا بتوانیم برای اجرایی شدن آن حمایت مالی را داشته باشیم.

نیکبخت از طرح انتقادها و نیز کاستی های موجود در بخش های مختلف استان اعم از فرهنگی، اقتصادی، گردشگری، اجتماعی و علمی استقبال کرد و گفت: طرح مشکلات و نارسایی ها حرکت بسیار پسندیده ای است تا بتوانیم بهتر به آن رسیدگی کنیم.

وی از نخبه های جوان خواست در ارایه طرح های پیشنهادی در خصوص دغدغه های استان بویژه نسل جوان به استانداری همدان کمک کنند.
وی اضافه کرد: دولت تدبیر و امید در شرایطی مستقر شد که تورم بالای 40 درصد را شاهد بودیم ، رشد اقتصادی شش درصد زیر صفر و واحدهای تولیدی تعطیل شده بود اما اکنون توانست تورم را سامان بدهد و با استفاده از نظرات کارشناسی رونق اقتصادی را ابتدا به صفر و در ادامه یکی دو درجه بالاتر برساند و طرح حمایت از تولید و رفع تنگناهای تولید را به اجرا بگذارد.

وی در ادامه با بیان اینکه جوانان الگو گرفته از مکتب حسینی و قیام عاشورایی هستند، گفت: جوانان در پیروزی و اداره انقلاب، دفاع مقدس و ایجاد حماسه های سیاسی و اقتصادی پیش قدم بودند و در عرصه های مختلف نیز همواره حضور پرشور دارند.

وی با تاکید بر اینکه کشور باید از جوانان توانمند در بخشهای مختلف کمک بگیرد، گفت: امروزه در عرصه های بین المللی شاهد درخشش این قشر توانمند جامعه هستیم و آینده در اختیار نخبه های جوان است.

وی با بیان اینکه دنیا سرستیز، دسیسه، بدبینی و بدخواهی به کشورمان دارد، گفت: با این حال سفیران دیپلماسی با پشتیبانی جوانان مرز و بوم منطق در پیش گرفته و به خوبی در مقابل آنها مقاومت می کند و در برابر شش کشور قدرتمند جهان می ایستد و پاسخ می دهد.

نیکبخت با تاکید بر اینکه باید سایه شوم تحریمهای ظالمانه برداشته شود، اظهار کرد: دولت روحانی تدبیر در مذاکرات دارد و با تعامل خوبی که با دنیا برقرار کرده، جهانیان پذیرفته اند که خشونت را بر نمی تابد و رقابت مسالمت آمیز دارد.

استاندار همدان ارایه برنامه ارزشمند برای نسل جوان بویژه در امور فرهنگی را مورد تاکید دانست و گفت: باید بپذیریم که فاصله گرفتن جوانان از ماهواره نیاز به ارایه برنامه های ارزشمند دارد که صدا و سیما نقش مهمی در این زمینه دارد و نشاط جامعه نیز باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه فشار، تحکم و تنگناها نباید برای جوانان باشد، گفت: جوانان حفظ خطوط قرمز انقلاب و ارزش های انقلاب اسلامی را به خوبی درک می کنند و باید بسترهای امید، شادی و نشاط در آنها ایجاد شود.

استاندار همدان از حضور نماینده نخبه های جوان در کارگروه ها به ویژه کارگروه اشتغال استقبال کرد و از آنها خواست نماینده خود را معرفی کنند.

در این جلسه میزان بودجه ای که سال گذشته به نخبه های جوان استان از سوی وزارت ورزش و جوانان اختصاص یافته است حدود یک میلیارد ریال بود که استاندار همدان پذیرفت به همین میزان اعتبار مالی از منابع استانی اختصاص دهد.

استاندار آمادگی خود را مبنی بر برگزاری فصلی نشست با نخبه های جوان استان را اعلام کرد.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر