شهرستان بهار

برگزاری اولین جلسه مجمع بانوان خیر بهاری/ تشکیل صندوق خیریه به جهت کمک به آموزش و فرهنگ سازی در خانواده ها

شناسه خبر: ۳۶
برگزاری اولین جلسه مجمع بانوان خیر بهاری/ تشکیل صندوق خیریه به جهت کمک به آموزش و فرهنگ سازی در خانواده ها

  بهار- پایگاه خبری نشاط شهر: اولین جلسه مجمع خیرین بانوان فرهیخته شهر بهار صبح روز سه شنبه ۱ مرداد در مکان فرمانداری بهار برگزار شد. در این جلسه خانم محبی مسئول امور بانوان فرمانداری به

 

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر: اولین جلسه مجمع خیرین بانوان فرهیخته شهر بهار صبح روز سه شنبه ۱ مرداد در مکان فرمانداری بهار برگزار شد. در این جلسه خانم محبی مسئول امور بانوان فرمانداری بهار به ایراد سخنرانی پرداخته و به تفاوت فرهنگ خانواده ها در گذشته و حال پرداختند. همچنین ایشان با اشاره به فرهنگ غرب و مصرف گرایی بر فرهنگ خانواده ها آموزش را راه مقابله با این فرهنگ های غلط خوانده و بر لزوم آموزش خانواده تاکید کردند. وی با اشاره بر مشکلات حال حاضر خانواده های بهاری از جمله اعتیاد، طلاق، بالا رفتن سن ازدواج، بیکاری جوانان و خودکشی اشاره کرده و از برنامه های دولت برای رفع این معضلات گفت و ادامه داد که در هیچ جای دنیا دولت برای رفع این مشکلات نمی تواند برنامه ای مدون و راهبردی ارائه دهد و این مشکلات از مردم بوده و به دست خود مردم حل می شود.

 

وی گفت رفع این مشکلات نیز تنها به وسیله آموزش و فرهنگ سازی امکان پذیر است. وی با شاره به سازمان های مردم نهادی همچون کانون پویش، انجمن بازتاب، کمیسیون بانوان و دیگر سازمان های مردمی اضافه کرد که در مدت چندساله این سازمان های مردم نهاد مبادرت به برگزاری کلاس های آموزشی همچون پیش از ازدواج، مهارت زندگی ، تربیت فرزند، مقابله با اعتیاد کرده اند و این برنامه ها را تنها محدود به بهار نکرده و تا روستاها نیز پیش رفته اند. اما برگزاری مداوم  این کلاسها و برنامه ها هزینه بر بوده و دولت کمک چندانی به برگزاری این گونه برنامه ها نمی تواند بکند. به همین جهت مردم و خانواده ها خود باید به این گونه برنامه ها کمک کنند.

 

مسئول امور بانوان فرمانداری در ادمه هدف از تشکیل این مجمع را تشکیل یک صندوق خیریه به کمک بانوان خیر یهاری برای کمک به آموزش و بالا بردن فرهنگ خانواده ها عنوان کرد و از بانوان خیر خواست که با عضویت در این مجمع ماهانه مبلغی را جهت انجام فعالیت های آموزشی برای خانواده ها اختصاص دهند.

DSC02026

 

 

DSC02024

DSC02018

 

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر