شهرستان بهار

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار :

85 درصد سیب‌زمینی شهرستان بهار برداشت شد

شناسه خبر: ۴۰۱۸
 85 درصد سیب‌زمینی شهرستان بهار برداشت شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار گفت: تاکنون 85 درصد محصول سیب‌زمینی برداشت شده و برداشت مابقی محصول نیز به مرور ادامه دارد.

هوشنگ کرمی امروز در گفتوگو با خبرنگاران در همدان، با بیان اینکه سیبزمینی در اراضی شهرستان بهار در حال برداشت است، اظهار کرد: تاکنون 85 درصد از این محصول برداشت شده و مابقی نیز به مرور ادامه مییابد.

وی با بیان اینکه قیمت کنونی سیبزمینی کیلویی 550 تومان است، افزود: قیمت، تابع برداشت است و ممکن است با ورود خللی در برداشت محصول قیمت نیز تغییر کند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار با بیان اینکه سیب زمینی بیشتر به مقصد عراق صادر میشود، خاطرنشان کرد: در صورت برداشت مازاد بر نیاز داخل با تصمیمات استانی به سایر نقاط داخلی و خارجی کشور نیز صادر میشود.

وی در ادامه با بیان اینکه برداشت گندم و خرید نیز به اتمام رسیده است، گفت: بیش از 35 هزار تن تولید گندم در شهرستان بوده که 25 هزار تن توسط اداره تعاون و غله خریداری شده است.

کرمی با بیان اینکه 40 درصد پول کشاورزان گندمکار پرداخت شده است، افزود: طبق وعده وزیر بدهی مابقی کشاورزان نیز در یکی دو هفته آینده پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به وضعیت کمبود آب و کاهش سطح زیر کشت سیبزمینی یادآور شد: این محصول به علت کمبود آب، کشت دوم نداشت و همین موجب شد میزان تولید محصول نیز کاهش یابد./فارس

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر