شهرستان بهار

رئیس کمیسیون اصل نود در مجلس شورای اسلامی :

دانشگاه آزاد در زمینه پرتودهی محصولات کشاورزی ورود کند.

شناسه خبر: ۴۱۵۸
 دانشگاه آزاد در زمینه پرتودهی محصولات کشاورزی ورود کند.

​رئیس کمیسیون اصل نود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پرتودهی برای افزایش عمر نگهداری محصولات کشاورزی در دستور کار است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند در این زمینه ورود پیدا کند.

به گزارش خبرنگارمهر، محمدعلی پورمختار بعدازظهر یکشنبه در هشتمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان با بیان اینکه برای رشد و توسعه دانشگاه آزاد در استان و شهرستانهای همدان ظرفیت های خوبی با سفر رئیس جمهورو رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشوربه این استان فراهم شده است، افزود: باید از فرصت های ایجاد شده بهترین بهرهبرداری را داشته باشیم.


وی با تاکید براینکه به دانشجو نباید به عنوان منبع درآمدی نگاه شود، اظهارداشت: باید یک منبع درآمدی برای دانشگاه آزاد تعریف شود که این آمادگی در برخی از مراکز همچون شهرستان بهار وجود دارد تا بتوان کمکهایی به این دانشگاه در زمینه درآمدزایی داشت.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهرستان بهار مرکزیت تولید محصولات کشاورزی را دارد، عنوان کرد: موضوع پرتودهی برای افزایش عمر نگهداری محصولات کشاورزی در دستور کار است که دانشگاه آزاد اسلامی میتواند در این زمینه ورود پیدا کند.

محمد علی پورمختار در ادامه با اشاره به اینکه میتوان بخشی از هزینههای ایجاد مرکز پرتودهی را از طریق تسهیلات و بخشی را از طریق منابع داخلی دانشگاه آزاد تامین کرد، بیان داشت: درصورت اجرایی شدن این طرح، میتوان تکیه بر درآمد حاصل از شهریه دانشجویان را به صفر رساند.

وی با تاکید براینکه موضوع رشتههای دانشگاه آزاد اسلامی توسط وزارت علوم به معضلی اساسی تبدیل شده است، گفت: سیاستگذاری وزارت علوم در زمینه ایجاد رشتههای جدید محدودیت دانشگاه آزاد را به دنبال داشته است.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی درادامه، افزود: وزارت علوم نباید خود را رقیب دانشگاه آزاد بداند چرا که دانشگاه آزاد نیز امکانات و ظرفیت مناسبی برای تحصیل جوانان فراهم کرده است.

محمدعلی پورمختار با اشاره به اینکه باید رشتههایی به مراکز شهرستانها برای جذب دانشجوی بیشتر داده شود، اظهارداشت: در حال حاضر به سبب کاهش تعداد دانشجویان واحد های دانشگاه آزاد با مشکلات مالی مواجه هستند که این روند باید تغییر کند.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر