شهرستان بهار

در استان به ازای هر ۱۰۶ پسر ۱۰۰ دختر متولدشده است

شناسه خبر: ۴۲۷۸
در استان به ازای هر ۱۰۶ پسر ۱۰۰ دختر متولدشده است

بيشترين درصد ثبت فوت در مهلت قانونی با ۹۹.۵ درصد مربوط به شهرستان نهاوند و کمترين آن با ۹۶.۶ درصد مربوط به‌ شهرستان بهار است.

عبدالله مقصودی فر در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه در این مدت در هر شبانهروز ۹۹ نوزاد در استان همدان متولدشده است، افزود: در هفتماهه امسال ۲۱ هزار و ۳۱۴ واقعه ولادت به ثبت رسیده که از این تعداد ۱۰ هزار و ۹۷۴ پسر و ۱۰ هزار و ۳۴۰ نفر هم دختر بوده است.

وی با اشاره به اینکه میزان ولادتهای هفتماهه سال ۹۴ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۷.۸ درصد افزایشیافته است، اظهار داشت: درمجموع در استان همدان به ازای هر ۱۰۶ پسر ۱۰۰ دختر متولدشده است.

مدیرکل ثبتاحوال استان همدان در ادامه بابیان اینکه از کل ولادتهای ثبتشده تعداد ۱۳ هزار و ۶۶۲ مورد شهری و ۷ هزار و ۶۵۲ مورد هم روستایی بوده است، عنوان کرد: ۹۹.۷ درصد از ولادتها به استناد گواهی ولادت بيمارستان به موقع به ثبت رسيده است.

مقصودی فر با اشاره به اینکه بيشترين ولادتها با ۳۱.۸ درصد مربوط به گروه سنی مادران ۲۹-۲۵ سال بوده است، یادآور شد: ۹۹.۷ درصد از ولادتهای ثبتشده در مهلت قانونی ۱۵ روزه به ثبت رسیدهاند.

وی گفت: بيشترين درصد ثبت ولادت در مهلت قانونی با ۹۹.۹ درصد مربوط به شهرستانهای رزن و اسدآباد و کمترين آن مربوط به شهرستان همدان است.

ثبت ۳۴۸ مورد دوقلو زایی و ۱۷ مورد سهقلو زایی در هفتماهه سال ۹۴

مقصودی فر همچنین از ثبت ۳۴۸ مورد دوقلو زایی و ۱۷ مورد سهقلو زایی در هفتماهه سال ۹۴ خبر داد.

وی در ادامه به نرخ خام ولادت در استان همدان اشاره کرد و بابیان اینکه این نرخ در این استان برابر ۱۹.۹ در هزار بوده است، افزود: بيشترين نرخ ثبت ولادت با ۲۱.۴ در هزار مربوط به شهرستان کبودرآهنگ و کمترين آن با رقم ۱۷.۳ در هزار مربوط به شهرستان تويسرکان بوده است.

مدیرکل ثبتاحوال استان همدان همچنین یادآور شد: در هفتماه گذشته بيشترين نام انتخابی در گروه پسران با تعداد ۶۴۷ مورد مربوط به نام اميرعلی و در گروه دختران نیز بيشترين نام انتخابی با ۹۱۶ مورد مربوط به نام فاطمه بوده است.

مقصودی فر با اشاره به اینکه بعد از نام امیرعلی در گروه پسران، ابوالفضل و اميرحسين در رتبههای بعدی بيشترين نام انتخابی پسران قرار داشتهاند، اظهار داشت: در گروه دختران نيز بعد از نام فاطمه، به ترتيب نامهای زهرا و نازنين زهرا حائز بيشترين تعداد بودهاند.

وی در ادامه همچنین به آمار فوتیهای استان همدان در هفتماه سال جاری اشاره کرد و گفت: در این مدت تعداد ۵ هزار و ۹۲۸ واقعه فوت به ثبت رسيده که از این تعداد ۳ هزار و ۴۷۶ نفر مرد و ۲ هزار و ۴۵۲ نفر هم زن بودهاند.

مقصودی فر بابیان اینکه از تعداد کل فوتهای ثبتشده در این مدت ۳ هزار و ۷۷۰ مورد شهری و ۲ هزار و ۱۵۸ مورد هم روستايی بوده است، افزود: بهطور متوسط در هفتماهه امسال در هر شبانهروز ۲۷ مورد فوت به ثبت رسيده است.

وی بيشترين علت فوت مربوط را با هزار و ۷۴۷ مورد مربوط به بیماریهای قلبی و عروقی اعلام کرد و اظهار داشت: ۴۴.۷ درصد از فوتهای ثبتشده در این مدت در گروه سنی ۷۵ سال و بالاتر بوده است.

مدیرکل ثبتاحوال استان همدان در ادامه با تأکید بر اینکه ۹۹.۲ درصد از فوتهای ثبتشده در مهلت قانونی ۱۰ روزه ثبت شده است، بیان داشت: بيشترين درصد ثبت فوت در مهلت قانونی با ۹۹.۵ درصد مربوط به شهرستان نهاوند و کمترين آن با ۹۶.۶ درصد مربوط به شهرستان بهار است./مهر

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر