شهرستان بهار

۳۷ و نیم درصد از مدارس بهار جزو مدارس تخریبی است/ توجه به تجهیز فضاهای استاندارد آموزشی

شناسه خبر: ۴۳
۳۷ و نیم درصد از مدارس بهار جزو مدارس تخریبی است/ توجه به تجهیز فضاهای استاندارد آموزشی

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر:  معاون پشتیبانی و امور مالی آموزش و پرورش شهرستان بهار گفت: ۳۷ و نیم درصد از مدارس شهرستان بهار جزو مدارس تخریبی است. به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر بهمنی ظ

IMG14022285

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر: 

معاون پشتیبانی و امور مالی آموزش و پرورش شهرستان بهار گفت: ۳۷ و نیم درصد از مدارس شهرستان بهار جزو مدارس تخریبی است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر بهمنی ظهر یکشنبه در شورای آموزش و پرورش شهرستان بهار اطهار داشت: ۳۷ و نیم درصد از مدارس شهرستان جزو مدارس تخریبی به شمار می رود.

معاون پشتیبانی و امور مالی آموزش و پرورش شهرستان بهار ادامه داد: ۳۲ مدرسه در شهرها با ۷۲ کلاس و ۶۹ مدرسه در روستاهای با ۱۵ کلاس در شهرستان فرسوده بوده و باید تخریب شوند.

بهمنی افزود: از ۱۱۲ مدرسه موجود در شهرستان ۲۵ مدرسه با ۹۷ کلاس نیاز به مقاوم سازی در برابر حوادث غیر مترقبه، ۲۱ مدرسه نیاز به احداث سرویس بهداشتی و ۲۰ مدرسه نیز نیاز به آسفالت ریزی دارند.

وی اعلام داشت: ۸۲ درصد از مدارس شهرستان از وسایل گرمایشی استاندارد برخوردار نیستند و تنها ۱۸ درصد از مدارس دارای وسایل گرمایشی مناسب هستند.

بهمنی با اشاره به اینکه هزار و ۴۹۰ دانش آموز در ۹ مدرسه ابتدایی در شهرستان تحت آموزش قرار دارند، اعلام داشت: شش مدرسه از میزان مذکور به صورت چرخشی در فضای نامناسب در حال فعالیت هستند.

وی همچنین با اشاره به آموزشگاه های درصدد تخریب شهرستان، عنوان داشت: هشت آموزشگاه در سه شهر و ۴۵ کلاس در روستاهای شهرستان در حال تخریب هستند.

امام جمعه بهار نیز در این شورا با اشاره به اینکه شاکله اصلی نسل جوان در مدارس شکل می گیرد، اظهار داشت: دوره آموزش در مدارس مهمتر از مقطع دانشگاه است، چرا که رشد عقلانی نسل جوان در دوره مدرسه صورت می گیرد.

وی افزود: اگر  این اندیشه را داشته باشیم که نسل امروز آیند سازان فردا هستند و سرنوشت یک ملت به دست این نسل رقم می خورد باید توجه بیشتری را به تجهیز فضاهای استاندارد آموزشی داشته باشیم.

حجت الاسلام حبیب الله حاتم نیا با بیان اینکه اگر نسل جوان خوب آموزش داده شوند در عمران و آبادانی کشور نقش موثری را ایفا خواهند کرد، گفت: این مهم جز با توسعه و آبادانی فضاهای آموزشی به عنوان مراکز تربیت و آماده سازی نسل آینده ساز امکان پذیر نخواهد بود.

حاتم نیا در پایان سخنانش اظهار داشت: متولیان آموزش و پرورش هر میزان اعتبار را صرف توسعه، تجهیز و آبادانی فضاهای آموزشی بکنند باز هم کم است، لذا مسئولان باید تلاش خود را برای این مراکز چند برابر کنند.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر