شهرستان بهار

نماينده ولي فقيه در استان، و امام جمعه همدان در دیدار با خانواده شهید مصطفوی گفت :

شهدا مقياس، معيار و شاخصي براي مقايسه خود با راه حق هستند

شناسه خبر: ۴۴۲۶
 شهدا مقياس، معيار و شاخصي براي مقايسه خود با راه حق هستند

نماينده ولي فقيه در استان، و امام جمعه همدان ، امام جمعه بهار و آيت اله احدي از اساتيد حوزه علميه قم از خانواده شهيد سيد ميلاد مصطفوي اولين شهيد مدافع حرم شهرستان بهار سرکشي و دلجويي کردند.

در اين سرکشي ابتدا امام جمعه بهار گفت: آرامش و امنيت و عزت امروز ما مديون خون شهداست و نبايد غفلت کنيم و شهدا را به فراموشي بسپاريم.

حجت الاسلام حاتم نيا افزود: سرکشي از خانواده شهدا وظيفه همگاني است و با اين عمل ياد شهدا زنده و ما را از غفلت بيدار مي کند.

وي خاطرنشان کرد: يکي از برنامه ها براي مقابله با جنگ نرم دشمن، سرکشي از خانواده شهداست تا به اين طريق ضمن مدد جستن از ارواح تابناک شهداي بزرگوار براي مقابله با جنگ نرم، آن روحيه ازخودگذشتگي و فداکاري شهدا را به اقشار مختلف جامعه و جوانان انتقال دهيم و در واقع اين سرکشي ها تداوم بخش راه شهداست.

وي اظهار داشت: در اعتقادات ديني ما مهمترين گزينه ايمان به خدا، قرآن و پيامبران است و مسئله استقامت و پايداري در تقويت ايمان به خدا مؤثر است و انسان در کنار ايمان بايد استقامت و تلاش داشته باشد.

وي افزود: مدافعان حرم به دنيا ثابت کردند که همواره ملت ايران روحيه شهادت طلبي را دارد ودر هيچ شرايطي زير بار ظلم و زور نمي رود.

در ادامه نماينده ولي فقيه در استان، و امام جمعه همدان گفت:شهدا مقياس، معيار و شاخصي براي مقايسه خود با راه حق هستندوبايد بدانيم که شهدا در روز حساب و کتاب در محضر خداوند براي ما شهادت مي‏دهند.

آيت الله طه محمدي عنوان کرد: شهيدان در دوران دفاع مقدس در مقابل دشمن استقامت کردند و حماسه هاي عظيمي را آفريدند و ايران اسلامي را در دنيا سربلند کردند.

وي تاکيد کرد: با شهادت سردار همداني و شهداي مدافعان حرم قدرت بازدارندگي نظام بالا رفت و ايران اسلامي دوباره سرافراز شد.

وي تصريح کرد: ملت ولايتمدار ايران با پيروي از رهنمودهاي حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبري با استقامت خود به دنيا ثابت کردند همچون شهدا که به دشمن تاختند و نابود کردند، تسليم زور و ظلم دشمن نميشوند بلکه به سربلندي – عزت و اقتدار ايران فکر ميکنند.

وي اضافه کرد: آنچه مسلم است اينکه جهاد و شهادت در راه خدا، هيچ حد و مرز، جغرافيا و مليت و قوميتي نميشناسد و حقيقتاً شهداي مدافع حرم همگي فرزندان امامت و ولايت هستند و امروز کمترين وظيفه ماست که ياد آنان را زنده نگه داريم و از خانواده شهدا سرکشي نماييم.

وي با اشاره به مقام بسيار عالي شهدا بيان کرد: شهدا از ابتداي خلقت تاکنون همه از يک قافله هستند و همه در هدايت ما نقش جدي دارند و همه در راستاي يک هدف مقدس به درجه عالي شهادت نائل آمده اند.

لازم به ذکر است: اولين شهيد مدافع حرم شهرستان بهار سيد ميلاد مصطفوي متولد سال 65 از اين ديار مي باشد که شهيد داراي مهندسي عمران است و از سال 85 بعنوان خادم الشهدا در اردوي راهيان نور مشغول به خدمت بوده و همچنين در رشته جودو مدال هاي قهرماني مسابقات استاني و کشوري داشته و در ورزش زورخانه اي نيز فعاليت داشته است.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر