شهرستان بهار

روستاییان بهاری با کمبود سهمیه آرد روبرو شده اند

شناسه خبر: ۴۵
روستاییان بهاری با کمبود سهمیه آرد روبرو شده اند

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر: فرماندار شهرستان بهار گفت: کاهش سهمیه آرد مشکلات متعددی را برای روستاییان شهرستان بهار به همراه دارد. به گزارش خبرنگار مهر، نصرت الله گلکار زاده صبح یکشنبه د

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر: فرماندار شهرستان بهار گفت: کاهش سهمیه آرد مشکلات متعددی را برای روستاییان شهرستان بهار به همراه دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، نصرت الله گلکار زاده صبح یکشنبه در شورای آرد و نان شهرستان بهار با اشاره به این مطلب عنوان داشت: با توجه به قرار گرفتن در فصل تابستان و تردد گردشگران و مسافران و همچنین کارگران فصلی برای کار در مزارع، مصرف نان افزایش خواهد یافت، بنابراین کاهش سهمیه آرد آسیب هایی از قبیل شکایت و نارضایتی مصرف کنندگان را به همراه خواهد داشت.

گلکار زاده ادامه داد: طبق مصوبات استانی سهمیه آرد شهرستان بهار در سال جاری هشت کیلوگرم برای هر نفر اعلام شده که این میزان آرد برای ۱۲۳ هزار و ۸۰۰ نفر سکنه شهرستان و مراجعه کنندگان فصلی پاسخگو نخواهد بود.

وی همچنین با اشاره به اینکه کیفیت نان نیز باید مورد توجه مسئولین قرار گیرد، عنوان داشت: ارائه نان با کیفیت و مناسب به مردم شهرستان که به دلیل شغل کشاورزی و پرجمعیت بودن خانواده مصرف بالایی دارند، رضایتمندی و اجرای عدالت را به دنبال خواهد داشت.

فرماندار بهار اظهار داشت: برای جلوگیری از بی عدالتی و سوءاستفاده های احتمالی در این بخش اجرای بازرسی های مستمر از نحوه مصرف سهمیه آرد و همچنین شیوه پخت مناسب نانوایی ها در سطح شهرستان ضروری است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان همدان نیز در این جلسه گفت: استان همدان سال گذشته با ۵۰ میلیارد تومان صرفه جویی در مصرف آرد رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داد.

غلامرضا راد افزود: قبل از اجرای طرح هدفمندی یارانه ها براساس مصوبه شورای اقتصاد به ازای هر نفر ۱۰ کیلوگرم آرد اختصاص می یافت که بعد از اجرای طرح مذکور این میزان به هشت کیلو گرم رسید.

راد با اشاره به اینکه ملاک مصرف واقعی، مصرف نانوایی ها است، عنوان داشت: در مواجهه با کمبود آرد در فصل هایی که مصرف کنندگان نان افزایش می یابد می توان مقدار سهمیه این اوقات را افزایش داد.

وی افزود: به روستاهایی که فاقد نانوایی باشد سهمیه خانه پزی داده می شود اما در غیر این صورت فقط آرد به نانوایی ها داده می شود.

رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان بهار نیز در این جلسه عنوان داشت: روستاییان شهرستان بهار به علت کمبود سهمیه آرد دچار مشکل شده اند لذا افزایش سهمیه آرد خانه پزی به علت افزایش مصرف روستاییان در فصل کار سبب رفع شدن نارضایتی روستاییان خواهد شد.

علی صفدر فلاح با اشاره به قرارگیری در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: طبق برنامه های تدوین شده، بازرسی از نانوایی ها بعد از ماه مبارک رمضان با شروع ساعت پخت آغاز و شیوه پخت نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

فلاح افزود: در سال جاری ۳۲۷ مورد بازرسی از نانوایی های موجود در شهر و روستای شهرستان به عمل آمده که در این بازرسی ها وضعیت ۱۸ مورد از نانوایی هایی که پروانه کسب نداشتند ولی مجوز شورای آرد و نان را دارا بودند مورد بررسی قرار گرفت.

وی اعلام داشت: از ۲۴ هزار کیسه سهمیه آرد شهرستان، ۲۱ هزار و ۵۷۰ کیسه سهمیه نانوایی ها و ۳ هزار و ۲۰۳ کیسه به خانه پزی و گرده پزی اختصاص یافته است./مهر

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر