شهرستان بهار

رقابت های انتخاباتی و چندگانگی هایی که موجب اختلاف نظر بین قشرهای گوناگون در شهر شده

شناسه خبر: ۴۹۰۶
رقابت های انتخاباتی و چندگانگی هایی که موجب اختلاف نظر بین قشرهای گوناگون در شهر شده

این روزها دوگانگی و بعضا چندگانگی در بین مردم به شدت ملموس است و طیف های مختلف سعی در تخریب یکدیگر دارند و این مسئله حتی باعث اختلافات خانوادگی شده و دیده می شود که حتی برادر با برادر مشکل پیدا کرده و طیف های مختلف دچار اختلاف شده اند.

انتخابات همواره تجلی حضور ، اتحاد و همدلی ملت مسلمان ما بوده ؛ اما چطور می شود که این اتحاد و همدلی دست خوش غرض ورزی های شخصی شده و موجب شکسته شدن اتحاد و کینه توزی ها در بین مردم می شود.

انتخابات مجلس شورای اسلامی یکی از مهمترین انتخاب های هر شهر و منطقه است که سرنوشت یک شهر و منطقه را رقم می زند و اهمیت بالای این امر موجب حساسیت بیشتر شده و مردم هر منطقه با معیار خاص خود دست به انتخاب می زنند که معیار هم شهری بودن و هم کیش بودن به جهت تعصب بالای افراد در این گونه انتخاب ها بیشتر نمود پیدا می کند.

حوزه بهار و کبودراهنگ نیز از این قاعده مستثنی نیست و متاسفانه با وجود اینکه این دو شهرستان با وجود جمعیت و وسعت جغرافیایی بالا تنها یک نماینده واحد باید انتخاب کنند که همین امر موجب بیشتر شدن اختلافات شده و مردم هر منطقه در تلاشند که نماینده را از شهر خود انتخاب کنند.

در این دوره از انتخابات حذب گرایی های موجود مزید بر علت شده و آتش تنور انتخابات را تندتر کرده است. در زمان قانونی تبلیغات شاهد شور و نشاط خاص انتخاباتی در نقاط مختلف شهرها و روستاهای بهار و کبودراهنگ بودیم ؛ اما در بعضی موارد برخی اقدامات که از سوی برخی افراد تندرو در بعضی محافل صورت گرفت که نه تنها خوشایند نبوده که باعث شکسته شدن حرمت ها شد.

نمونه این اختلافات را می توان اتفاق مسجد امام خمینی شهرک فرهنگیان دانست که متاسفانه منجر به درگیری دو گروه از طرفداران شده و باعث شکستن حرمت این مکان مقدس و افراد حاضر شد. البته نمونه این اتفاقات را در دیگر مکان ها نیز شاهد بوده ایم که با بی احترامی به بعضی افراد و کاندیداها صورت گرفت.

ما اینجا قصد طرفداری از شخص یا گروهی خاص را نداریم؛ اما در بیان انتقاد باید به این نکته توجه کرد که رک بودن نشانه صراحت و صداقت است ولی همیشه برای مخاطب خوش آیند نیست بخصوص اگر خیلی ناپخته بیان شود. این نوع انتقاد نه تنها هیچ نوع سازندگی در بر ندارد بلکه شنونده را هم در موضع تدافعی قرار می دهد. بهتر است که انتقاد با بکارگیری یک سیاست درست انجام شود و این نوع بیان انتقاد در جمع باعث ایجاد اغتشاش شده و منجر به درگیری می شود.

این روزها دوگانگی و بعضا چندگانگی در بین مردم به شدت ملموس است و طیف های مختلف سعی در تخریب یکدیگر دارند و این مسئله حتی باعث اختلافات خانوادگی شده و دیده می شود که حتی برادر با برادر مشکل پیدا کرده و طیف های مختلف مثل ورزشکاران، مذهبیون، جوانان و هم محله ای ها و افرادی با سلایق مختلف دچار اختلاف شده اند و این اختلاف به درگیری و دعوا و چندگانگی شده است.

ما باید یاد بگیریم که ظرفیت انتخاباتی خود را بالا ببریم و دچار جوزدگی نشویم تا مبادا رقابت های انتخاباتی منجر به دشمنی ها و شکستن حرمت ها و کینه توزی ها شود. امیدواریم مردم عزیزمان با آرامش و به دور از هیاهو و جوزدگی آگاهانه انتخابی درست در پیش بگیرند و مراقب باشند که رقابت های انتخاباتی موجب از بین رفتن دوستی ها در بین آنها نشود.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر