شهرستان بهار

مستند دسترنج خاک از شهر لالجین، عید امسال، از شبکه مستند سیما به روی آنتن می رود

شناسه خبر: ۴۹۹۷
مستند دسترنج خاک از شهر لالجین، عید امسال، از شبکه مستند سیما به روی آنتن می رود

کارگردان مجموعه «دسترنج» می گوید: ما آدمهای موفقی را انتخاب کردیم که برای کارشان تلاش زیادی کرده اند، کارآفرین بوده اند، در زندگی و محل کار نمونه بوده اند و برای ایران زحمت زیادی کشیده اند.

به گزارش نشاط شهر، بابک بهداد کارگردان مجموعه «دسترنج» درباره این مستند جدید توضیح داد: در این مجموعه به تهیه کنندگی مجتبی شاهسوند، به افراد مختلفی که مشاغل گوناگونی دارند و در نوع خود خاص هستند پرداخته ایم. کار در مجموع 10 قسمت 30 دقیقه ای دارد و تولید آن چیزی حدود یک سال زمان برد.


وی افزود: ما آدمهای موفقی را انتخاب کردیم که برای کارشان تلاش زیادی کرده اند، کارآفرین بوده اند، در زندگی و محل کار نمونه بوده اند و برای ایران زحمت زیادی کشیده اند.

معرفی قدیمی خیاط روحانی که زنبور عسل هم پرورش می دهد
این مستندساز یادآور شد: هر قسمت از مجموعه نام خاص خود را دارد. «آن مرد آمد» درباره معلم نمونه عشایر ایران است که دامدار نمونه در ورامین هم به حساب می آید. «چوپان زنبور» درباره یک مرد روحانی است که پرورش زنبور عسل دارد و قدیمی ترین خیاط روحانی در قم است. این قسمت در جشن تصویر سال امسال هم حضور داشت.

بهداد ادامه داد: «اتاق زرد» به راننده تاکسی برتر ایران می پردازد که در عین حال حقوقدان است و در ماشین مشاوره حقوقی به مردم می دهد. «خاک» درباره سفالگران لالجین همدان است و «مردی در خیابان» زندگی رفتگری را روایت می کند که در خیابان کار عکاسی انجام می دهد.

از آخرین گیوه دوز تا نقاش مدرن ایران
کارگردان «دسترنج» تأکید کرد: «پره» درباره ماهیگیران شمال، «نخ و سوزن» با موضوع آخرین گیوه دوز یک روستا و «مرد و شیشه» راوی زندگی آخرین استاد شیشه گری ایران با کوره است. آقای شاهسوند نیز قسمتی را با موضوع کارگران در معدن ذغال سنگ را خودش کارگردانی می کند.

وی در پایان گفت: مشغول تولید دو قسمت دیگر هستیم که یکی به داریوش حسینی نقاش مدرن ایران و دیگری به پروفسور محرابی می پردازد و به زودی آماده پخش خواهد شد.

دیگر عوامل این مجموعه جدید شبکه مستند عبارتند از فیلمبردار: محمد ورزنده، صدابردار: ساسان زالی، تدوینگر: محمد قائمی، مدیر تولید رضا نوری.

مجموعه «دسترنج» یکشنبه تا پنجشنبه ها از یکشنبه اول فرودین ماه 95 ساعت 21:30 از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود و روز بعد ساعت 11:30 بازپخش می شود.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر