شهرستان بهار

در نشست خبری شورای شهر مطرح شد :

تحقق بودجه شهرداری یکی از آیتم های اصلی انتخاب شورای نمونه بوده است

شناسه خبر: ۵۵۰۵
 تحقق بودجه شهرداری یکی از آیتم های اصلی انتخاب شورای نمونه بوده است

یکی از مهمترین ملاک های انتخاب شورای نمونه تحقق بودجه شهرداری در سال های اخیر بوده است | هیچ گونه شکایتی در مورد مسایل مالی بین شورا و شهردار وجود نداشته که از این مورد با عنوان "وجود یکدلی و صمیمیت بین شورا و شهردار" یاد شده است.| متاسفانه یکی از ضعف های شهردار و شورا در دوره اخیر عدم انعکاس عملکرد است.

اعضای شورای شهر و شهردار بهار در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه حاضر شده و به سوالات مطرح شده در نشست پاسخ دادند.

یکی از مباحث مطرح شده در این نشست موضوع انتخاب شورای شهر بهار به عنوان یکی از 4 شورای نمونه استان در سال جاری بود و ملاک ها و معیارهای این انتخاب بازگو شد.

مجید قاسمی جمشید با تشکر از مردم شهر بهار این انتخاب را به همه شهروندان بهاری تبریک گفت و اظهار داشت:این انتخاب تنها مختص به شورای شهر بهار نیست که این افتخاری برای شهر و شهروندان بهاری است و اگر شورای شهر بهار به عنوان شورای نمونه انتخاب شده این تنها به دلیل همکاری شهروندان بهاری است.

قاسمی در ادامه به معیارهای انتخاب شورای نمونه اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین ملاک های انتخاب شورای نمونه تحقق بودجه شهرداری در سال های اخیر بوده است و خوشبختانه در چند سال گذشته روند رو به رشدی در افزایش و تحقق بودجه داشته و میزان آن را دو برابر کردیم و این در صورتی است که در سالهای اخیر به دلیل رکود اقتصادی اکثر شهرداری ها با مشکل تامین بودجه و عدم تحقق صد درصدی آن مواجه بودند؛ اما تحقق بودجه شهرداری بهار و متمم مثبت بودجه آن ، یکی از اصلی ترین دلایل این انتخاب بوده است.

وی ادامه داد: خوشبختانه همه مصوبات ما از نظر فنی آنقدر کارشناسی شده بود که تاکنون هیچ یک از مصوبات ما در کمیته انطباق رد نشد و این مورد را نیز می توان به عنوان یکی دیگر از معیارهای این انتخاب بیان کرد.

قاسمی جمشید در خصوص میزان رضایتمندی شهروندان از شورای شهر گفت: متاسفانه یکی از ضعف های شهردار و شورا در دوره اخیر عدم انعکاس مناسب عملکرد است.

وی ادامه داد: در سالهای اخیر کارهای زیادی در خصوص آسفالت ریزی معابر و مناطق محروم داشتیم اما عدم اطلاع رسانی و مانور تبلیغاتی باعث شده که این فعالیت ها دیده نشود و انعکاس عملکردی نداشته باشیم.

قاسمی جمشید با گلایه مندی از برخی شهروندان گفت: مردم ما اول کوچه و محل خود را می بینند و اگر جلوی درب منزلشان آسفالت شده باشد شورا و شهردار خوب عمل کرده و اگر چنین نباشد آن شورا از نظر آن شهروند شورای خوبی نیست و گاهی همین موضوع باعث عدم رضایتمندی مردم می شود.

سید قاسم حسینی ، یکی از اعضای شورای شهر بهار نیز در پاسخ به سوال اینکه "در این سه سه سال از بیست چه نمره ای به خود می دهید؟" گفت: این مردم هستند که باید به ما نمره بدهند، ما آنچه که در توانمان بوده کار انجام داده ایم و متاسفانه بعضی آقایان مغرضانه سوال می پرسند "چه کردید که نمونه شدید؟" افرادی که این سوال را از ما میپرسند باید کل شهر را در نظر بگیرند و نظر بدهند نه اینکه فقط یک کوچه و محله را ببینند.

حسینی ادامه داد: انتظار ما این است که اگر نمونه نمیشدیم همین افراد بیایند و از ما بپرسند "چرا نمونه نشدید؟" نه اینکه حالا که به این عنوان دست یافته ایم بخواهند کار ما را زیر سوال ببرند. ما یکی از مهمترین وظایف خود را خدمت به مناطق محروم قرار دادیم و به مناطقی رسیدگی کردیم که از زمان انقلاب تاکنون به خود آسفالت و خدمات شهری ندیده بود و این یکی از مهمترین افتخارات ما در شوراست.

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • خادم :
  در تاریخ ۱۹ خرداد ۹۵ ساعت ۰۹:۴۰
  آقایان شورا ، مردم بهترین قاضی هستند
  انشالله که تقوای عملی داشته باشیم .

  امام خمینی: « گر به من بگویند خدمتگزار، بهتر از این است که بگویند رهبر. رهبرى مطرح نیست، خدمتگزارى مطرح است. اسلام، ما را موظف کرده که خدمت بکنیم»(صحیفه نور ج‏۱۰ ۴۶۳)

  رهبری عزیز انقلاب: خروج مسئولان از روحیّه ی نوکری مردم، خیانت است
 • صاد :
  در تاریخ ۶ تیر ۹۵ ساعت ۰۸:۴۳
  ببینم تحقق بودجه یعنی همون بهتر و بیشتر پول گرفتن از مردم؟
  خوب در این صورت باید عکس ملت رو میذاشتند در و دیوار و ابلاغ می کردنند که: شهروندان نمونه.

  در ضمن با اجازتون من فقط به یک نمونه از آسفالت ریزی های شما اشاره میکنم وقضاوت رو میگذارم واسه مردم.
  آسفالت بلوار معلم که روبروی بانک کشاورزی و مالیات که اخیرا زحمت کشیدید ، یک نفر کارشناس رو بالا سرش نگذاشتین که کیفیت آسفالت و هم نحوه آسفالت ریزی راکنترل کنه؟
  ماشالله خود آسفالته به قدری موج و بالا پایین داره دیگه احتیاج نیست زحمت بکشین سرعت گیر بذارین.
  شایدم هدفتون از اول همین بوده و ما اشتباه میکردیم.
  در قبال نحوه هزینه بیت المال وسواس و دقیق باشین آقایان شورا و شهرداری.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر