شهرستان بهار

نخاله های ساختمانی یکی از مشکلات زیست محیطی بهار

شناسه خبر: ۵۵۱۶
نخاله های ساختمانی یکی از مشکلات زیست محیطی بهار

هنگامی که در برخی از جاده های منتهی به شهر بهار تردد می کنیم گاهی به کوهی از نخاله های ساختمانی برخورد می کنیم که در جاده ها و زمین های اطراف تخلیه شده و صحنه جالبی در نظر مسافران و افراد در گذر باقی نمی گذارد.

به گزارش نشاط شهر، این در حالی است که تخلیه نخاله های ساختمانی در اطراف شهر جرم بوده و جریمه ای از سوی شهرداری برای افراد متخلف در نظر گرفته شده است.

در این زمینه گفتگویی با علی عطایی عضو شورای شهر بهار داشتیم و از وضعیت چگونگی رسیدگی به این معضل زیست محیطی جویا شدیم. وی در این مورد گفت: در چند سال گذشته اطراف بلوار کوزه گران و مسیر کنونی دانشگاه آزاد بهار محل تخلیه نخاله های ساختمانی بود و محل ثابتی برای آن وجود نداشت اما در انتهای این مسیر از سوی شهرداری محلی را برای تخلیه نخاله های ساختمانی در نظر گرفتیم.

عطایی در پاسخ به سوال "با توجه به وزش باد از سمت غرب و قرار گرفتن این محل در این منطقه و ورود گرد و غبار نخاله های ساختمانی به داخل شهر آیا این محل مکان مناسبی برای این منظور است؟" گفت: مسیر بلوار کوزه گران محل تخلیه نخاله های ساختمانی بود و دلیل انتخاب این مکان ، انتخاب نزدیکترین مکان برای تخلیه نخاله های ساختمانی و متمرکز کردن آنها بود.

عطایی ادامه داد: تخلیه نخاله های ساختمانی به صورت غیر مجاز در نقاط دیگر شهر نیز اتفاق می افتد که ماموران شهرداری به محض اطلاع در مکان حاضر شده و اقدام به جریمه افراد خاطی می کنند که این تنها به جریمه ختم نشده است.

عطایی در ادامه گفت: شهرداری در سال یک الی دو بار به صورت تیمی در اطراف شهر اقدام به انتقال نخاله های ساختمانی می کند ، اما این کافی نیست و این خود مردم هستند که باید رعایت این مورد را بکنند و این نیاز به فرهنگسازی دارد.

در ادامه گفتگویی نیز با مجید شعبانلو رئیس اداره محیط زیست شهرستان بهار داشتیم و از میزان نخاله های ساختمانی اطراف شهر جویا شدیم. وی اظهار داشت: این معضل در شهر بهار نسبت به کل شهرستان کمتر است و قبلا در کمربندی فرمانداری تا میدان نیایش انباشت زباله ها دیده می شد که خوشبختانه این منطقه پاکسازی شده است.

شعبانلو به حاشیه و بستر رودخانه صالح آباد اشاره کرد و گفت: بیشترین معضل ما در زمینه انباشت نخاله های ساختمانی مربوط به این منطقه است که در زمینی به طول دو الی سه کیلومتر از حاشیه و بستر رودخانه را درگیر خود کرده و در کارگروه مدیریت پسماند شهرستان هم به این مسئله اشاره شده و به عهده شهرداری ها گذاشته شده که این مناطق را پاکسازی کنند.

شعبانلو همچنین از وجود محلی برای تخلیه نخاله های ساختمانی شهر بهار اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: اگر شهرداری محلی را برای این موضوع در نظر گرفته باید به اداره محیط زیست اطلاع دهد و این کار بدون مجوز صورت گرفته است.

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • همشهری :
  در تاریخ ۲۲ خرداد ۹۵ ساعت ۰۷:۱۰
  لطفا محیط زیست درباره اقدامات خود برای حفظ محیط زیست شهر بهار بنویسد
 • همشهری :
  در تاریخ ۲۲ خرداد ۹۵ ساعت ۰۷:۱۳
  لطفا محیط زیست درباره ضایعات سیب زمینی حاشیه شهر راهنمایی کند
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر